Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

KEJKA Pozri príspevok
k tomuto - aké podanie sa aktuálne dá podať cez portál DU? DPH nie, mzdové podanie tiež nie.... používam iba eDane a EZU, lebo portál pdľa mňa už nič aktuálne nemá.
Len ma štve, že zrejme "vďaka" tomu neviem spätne cez portál otvoriť ani podanie, ktoré som odoslala........
na portali sa daju najst presne vypisane tlaciva ktore si podala cez edane... ides cez podanie dokumentov a tam sa da nielen podat ale da sa vyhodit aj zoznam podanych dokumentov a postupne na ne klikat a otvarat, co sa vlastne podalo, pripadne neskor si vytlacit potvrdenku o odoslani... k tomu je priradena aj akceptacia...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
andreaS Pozri príspevok
na portali sa daju najst presne vypisane tlaciva ktore si podala cez edane... ides cez podanie dokumentov a tam sa da nielen podat ale da sa vyhodit aj zoznam podanych dokumentov a postupne na ne klikat a otvarat, co sa vlastne podalo, pripadne neskor si vytlacit potvrdenku o odoslani... k tomu je priradena aj akceptacia...
no už dávnejšie som na portali kvôli podávaniu tlačív nebola, preto sa pýtam na konkrétne -DPH a mesačné hlásenie, ktoré ešte v apríli neboli v ponuke.
ja viem, že si tam nájdem svoje podania, môžem vytlačiť potvrdenku i akceptáciu - toto všetko ide.
Ale nejde - mne teda ešte neotvorilo samotné podanie-tlačivo, aby som videla jeho obsah - vždy zahlási chybu.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

KEJKA Pozri príspevok
no už dávnejšie som na portali kvôli podávaniu tlačív nebola, preto sa pýtam na konkrétne -DPH a mesačné hlásenie, ktoré ešte v apríli neboli v ponuke.
ja viem, že si tam nájdem svoje podania, môžem vytlačiť potvrdenku i akceptáciu - toto všetko ide.
Ale nejde - mne teda ešte neotvorilo samotné podanie-tlačivo, aby som videla jeho obsah - vždy zahlási chybu.
...neviem, predtým som neskúšala....možno v piatok niečo spravili. Cez EZU - zoznam podaní - "detail" - mám kompletne vyplnené tlačivo v pdf....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tictac7 Pozri príspevok
...neviem, predtým som neskúšala....možno v piatok niečo spravili. Cez EZU - zoznam podaní - "detail" - mám kompletne vyplnené tlačivo v pdf....
hned som to na eDane odskúšala - neotvorí tlačivo, ktoré na portáli nemajú v ponuke a tie novšie nemajú. Takže ja to spájam s týmto. V zozname dokumentov sa nedá otvoriť nič, a v podaných dokumentoch len potvrdenka a akceptácia, samotné tlačivo isto nie.
v EZU to funguje, to tiež viem.
Uvádzam len na vedomie, aby tu netrčali skreslené informácie.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm

Ďakujem.
Naposledy upravil Janiela : 16.08.12 at 09:44 Dôvod: Príspevok bol zadaný dva razy
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janiela Pozri príspevok
Re: Dohoda o elktronických službách
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm

Ďakujem.
napr.: edane + zep + plná moc na el. doručovanie (ak teda sa nedá využiť ezú registrácia)
0 0
adina88 adina88

adina88 je offline (nepripojený) adina88

srska Pozri príspevok
napr.: edane + zep + plná moc na el. doručovanie (ak teda sa nedá využiť ezú registrácia)
Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Janiela Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm


Ďakujem.

Odovzdám tlačivo v papierovej forme.
0 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

adina88 Pozri príspevok
Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.
Práve nové subjekty ktoré boli zaregistrované v r. 2012 sa nedajú registrovať cez EZU. Volala som na UDR a tam mi povedali že dohoda sa nedá uzatvoriť cez EZU na nové subjekty pretože nemajú ich nové DIČ v systéme. Systém EZU bol v skúšobnej prevádzke a nevedia či ho budú používať alebo budú mať nejaký nový systém

Jedine ak chcem posielať SV mam pužiť e-dane.
1 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Janiela Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím vás, ako riešite situáciu, keď klient chce uzavrieť dohodu o el doručovaní? Na www.drs.sk je ale oznam o nefunkčnosti služby. Dotyčný je však v nedeľu odchádza a vráti sa až o 3 mesiace. Medzitým je však zo zákona povinný podať v lehote SV a teda sa aj včas registrovať.
Pani na daňovom úrade mi povedala: "ta". Citovala som :-)
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...dostupnost.htm


Ďakujem.
Registrovať sa na portáli drsr a posielať SV cez e-dane
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

adina88 Pozri príspevok
Avšak pre firmy zaregistrované od 1.1.2012 je vytvorenie dohody možné len cez EZU.
dohoda možno áno. stále platí alternatíva uvedená v príspevku #2687 - tiež som si založil sro k 01.01.2012 a platí 563/2009 § 9.
paragraf 13/5 sa týka padávania dokumentov bez zep (ak podania nebudú podpísané so zep ....). dohoda o el. doručovaní a plná moc na doručovanie nie je to isté. na základe plnej moci - toto platí ak niekto druhý chce podávať podania za subjekt. inak platí aj príspevok #2691 od VieraM .
Naposledy upravil srska : 16.08.12 at 10:04
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

VieraM Pozri príspevok
Práve nové subjekty ktoré boli zaregistrované v r. 2012 sa nedajú registrovať cez EZU. Volala som na UDR a tam mi povedali že dohoda sa nedá uzatvoriť cez EZU na nové subjekty pretože nemajú ich nové DIČ v systéme. Systém EZU bol v skúšobnej prevádzke a nevedia či ho budú používať alebo budú mať nejaký nový systém

Jedine ak chcem posielať SV mam pužiť e-dane.
dobrá info k+ . systém nový bude - kedy? to je iná otázka
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ďakujem za rady, pošlem klienta na DÚ, neviem, ako pochodí - pani tam sedí ale len pre okrasu. Veď predsa musia mať náhradné riešenie!!!
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Mám ten istý problém u klienta, napísali sme do BB na správu systému a tu sú odpovede:

"Vasu Ziadost som prelinkovala na riesitelsku skupinu. Predpokladam, ze firma vznikla po 1.4.2012, s takym DIC momentalne nie je mozne generovat Dohodu, akonahle bude problem vyrieseny, pride Vam mail o uzatvoreni udalosti.
Dovtedy budete mat nahlasenie udalosti ako potvrdenie, ze ste sa pokusali generovat Ziadost, ale neslo to kvoli problemom u nas."

"Este by som sa chcel opytat, akym sposobom podat suhrnny vykaz v pripade, ze problem nebude vyrieseny do 20.07.2012. Priamo na DU Bratislava III, alebo nepodavat?"

"Tak ako som napisala, akonahle bude mozne na firmu generovat Dohodu, pride Vam mail o uzatvoreni udalosti, vtedy zanesiete Dohodu na DU a v najblizsom moznom termine podate suhrnny vykaz elektronicky. Suhrnny vykaz v papierovej podobe nie je platny dokument , pravdepodobne Vam ho na DU nezoberu.
Kedze problem pretrvava od aprila, predpokladam, ze do 20.7 nebude vyrieseny (to len aby ste sa neobavali, ze sme na Vas zabudli; samozrejme mozete sa hocikedy informovat telefonicky, alebo mailom na stav Vaseho SD)"
2 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
prikladám odpoveď, snáď niekomu pomôže:

Riešenie:
Dobrý deň! Vaše údaje v SD00212520 s DIČ sú v riešení , ked bude možné dohodu v PKI programe pre EZU podávanie nahrať, príde Vám mail s riešením.Dohodu, nie je mozne z technickych pricin vytvorit vazbu medzi OUD a DIC. Ak máte povinnosť podať Suhrnny vykaz DPH , odporucame Vám momentálne funkčný spôsob podávania SV DPH je registrovať v pravej modrej časti portálu www.drsr.sk : Registrácia (dostanete číslo ID:10....), k tomu je však potrebné zakúpiť ZEP=zaručený el.podpis. Informácie sú na portáli v časti F pod Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb (smerovka z červenej lišty El.komunikácia ) http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-...aca/index.html V prípade nejasností nás neváhajte opäť kontaktovať. S pozdravom Technická podpora FSSR Finančná správa Slovenskej republiky Kompetenčné centrum Nová ul. 13 975 04 Banská Bystrica Slovenská republika tel.: +421 48 43 17 222
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Janiela Pozri príspevok
prikladám odpoveď, snáď niekomu pomôže:

Riešenie:
Dobrý deň! Vaše údaje v SD00212520 s DIČ sú v riešení , ked bude možné dohodu v PKI programe pre EZU podávanie nahrať, príde Vám mail s riešením.Dohodu, nie je mozne z technickych pricin vytvorit vazbu medzi OUD a DIC. Ak máte povinnosť podať Suhrnny vykaz DPH , odporucame Vám momentálne funkčný spôsob podávania SV DPH je registrovať v pravej modrej časti portálu www.drsr.sk : Registrácia (dostanete číslo ID:10....), k tomu je však potrebné zakúpiť ZEP=zaručený el.podpis. Informácie sú na portáli v časti F pod Podmienky využívania Autorizovaných elektronických služieb (smerovka z červenej lišty El.komunikácia ) http://www.nbusr.sk/sk/elektronicky-...aca/index.html V prípade nejasností nás neváhajte opäť kontaktovať. S pozdravom Technická podpora FSSR Finančná správa Slovenskej republiky Kompetenčné centrum Nová ul. 13 975 04 Banská Bystrica Slovenská republika tel.: +421 48 43 17 222
edane + zep - ak chceš vybaviť zep rýchlo aj s inštaláciou, kontaktuj poraďáka domenico.office
Naposledy upravil srska : 17.08.12 at 06:16
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Zo stránky FR SR :

Oznámenie k podávaniu súhrnných výkazov pre registrovaných platiteľov DPH po 1.4.2012.

Platiteľom dane, ktorí sa registrovali po 1.4.2012, a ktorí majú povinnosť podať súhrnný výkaz a nemajú zaručený elektronický podpis a ani uzatvorenú písomnú dohodu o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 5 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní a v súčasnosti uvedenú písomnú dohodu uzavrieť nemôžu z dôvodu technických problémov na strane finančnej správy odporúčame využiť:
  1. aplikáciu na internetovej stránke www.drsr.sk v časti Daňové tlačivá > Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete > Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty (platný od 1.1.2010)
  2. aplikáciu eDANE

Obe aplikácie umožňujú vyplnenie interaktívneho formulára so zapracovanými kontrolami, import údajov z XML súboru a tlač dokumentu.

Variant 1:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní SV doručiť na DÚ v listinnej forme.

Variant 2:
Do vyriešenia technických problémov na strane finančnej správy s uzatvorením písomnej dohody o elektronickom doručovaní v zmysle § 13 ods. 6 zákona č. 563/2009 Z.z. o správe daní je možné doručiť súhrnný výkaz DPH elektronickými prostriedkami na adresu svdph@financnasprava.sk, (do piatich pracovných dní od odoslania podania urobeného elektronickými prostriedkami je SV potrebné doručiť aj v listinnej forme)
id: 10
5 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pre istotu prikladám aj foto obrazovky (potvrdenie autentičnosti)
ScreenHunter_25.jpg  
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pikoška zo školenia:

mfsr pripravuje návrh na posun el. doručovania na 01.01.2014
6 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
srska Pozri príspevok
pikoška zo školenia:

mfsr pripravuje návrh na posun el. doručovania na 01.01.2014
... to sa dalo čakať ...
0 0
Načítať ďalšie