Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Problém vyriešený. Hor sa do práce s "vytláčaním" dohôd. Nižšie priakladám vyjadrenie:

Dobrý deň
Vaša udalosť bola uzatvorená. Doporučené postupy a návody sú uvedené nižšie, v časti Riešenie. V prípade pretrvávajúcich problémov sa prosím obráťte
na ServiceDesk a uveďte referenčné číslo Vašej udalosti: SD00212520

________________________________________
Riešenie:
Súvisiaci Incident IM00089119 bol uzatvorený. aplikacie pre generovanie ziadosti o identifikator a generovanie dohody o elektronickom dorucovani su funkcne *** *** Nie su už žiadne priradené záznamy. Udalosť uzavretá z Incidentu IM00089119
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

... no a mám opäť problém na svete...
Vypísala som Žiadosť o vydanie idenfifikátora + Dohodu o elektron. doručovaní, zaniesla na DÚ, prišiel mi certifikát e-mailom, ktorý sa po kliknutí automaticky uložil v mojom počítačí. No problém je v tom, že keď sa chcem dostať do EZÚ žiada odo mňa:
"Vložte kartu do čítačky" ale ja nič také nemám. Prosím o pomoc, kto má s týmto skúsenosti.

Vopred ďakujem......
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Jana1303 Pozri príspevok
... no a mám opäť problém na svete...
Vypísala som Žiadosť o vydanie idenfifikátora + Dohodu o elektron. doručovaní, zaniesla na DÚ, prišiel mi certifikát e-mailom, ktorý sa po kliknutí automaticky uložil v mojom počítačí. No problém je v tom, že keď sa chcem dostať do EZÚ žiada odo mňa:
"Vložte kartu do čítačky" ale ja nič také nemám. Prosím o pomoc, kto má s týmto skúsenosti.

Vopred ďakujem......
...ja som mala podobný problém ... skús to ignorovať, resp. odpovedať: cancel = u mňa celkovo 4krát ...
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Ja mám problém pri sťahovaní identifikátora do PC, kde mi vypisuje neplatný verejný kľúč. Nerozumiem. Poradíte mi niekto? ďakujem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...môžem klikať aj 100x nepustí ma to ďalej....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
okrem uloženia identifikátora, musíš niečo nainštalovať - je to v pokynoch, prejdi si ešte raz postup EZU na drsr.sk
ja si to už nepamatám, ale inštalácia bola určite.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Chcem sa spýtať: Máme všetko poriešené, začali sme podávať niektoré dokumenty elektronicky. Normálne sme podali, vytlačili si potvrdenku o prijatí. Pri náhodnej ceste na DÚ som sa spýtala pracovníčok či je to v poriadku a odpoveď bola: "Malo by to byť v poriadku, ale dajte to aj papierovo, lebo my sme dostali usmernenia raz že papierovo netreba, potom že treba, takže nevieme". Nebol to súhrnný výkaz. Vedel by niekto ako to je? Platí elektronické podanie napr. Mesačného prehľadu, priznania DPH a pod.? Ďakujeme
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Podávaš so ZEP, či bez ZEP ? Elektronicky odoslané sa už nedokladá v papieri. Neviem o tom, že by mali nejaký nový pokyn. ja podávam od roku 2009 len elektronicky a nič nedokladám. Ani Prehľady, ani DPH... ani SV... Zákon to nekáže. Musia sa držať zákona. Platí rovnako pre nás ako aj pre nich.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Gabhus Pozri príspevok
Chcem sa spýtať: Máme všetko poriešené, začali sme podávať niektoré dokumenty elektronicky. Normálne sme podali, vytlačili si potvrdenku o prijatí. Pri náhodnej ceste na DÚ som sa spýtala pracovníčok či je to v poriadku a odpoveď bola: "Malo by to byť v poriadku, ale dajte to aj papierovo, lebo my sme dostali usmernenia raz že papierovo netreba, potom že treba, takže nevieme". Nebol to súhrnný výkaz. Vedel by niekto ako to je? Platí elektronické podanie napr. Mesačného prehľadu, priznania DPH a pod.? Ďakujeme
Ak podávate cez EZU, dodatočne netreba nič posielať v listinnej podobe. Stačí, ak si vytlačíš potvrdenku, že to bolo poslané, aj to pre prípad, žeby im zblbol systém, pretože si to môžeš kedykoľvek cez EZU dodatočne vytiahnuť.
Ale keď posielate podľa starého systému -cez E-dane, tak tam treba do 5 dní poslať na FU podpísané krycie listy, inak sa považujú tlačivá za nedoručené.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SilMar Group Pozri príspevok
Ak podávate cez EZU, dodatočne netreba nič posielať v listinnej podobe. Stačí, ak si vytlačíš potvrdenku, že to bolo poslané, aj to pre prípad, žeby im zblbol systém, pretože si to môžeš kedykoľvek cez EZU dodatočne vytiahnuť.
Ale keď posielate podľa starého systému -cez E-dane, tak tam treba do 5 dní poslať na FU podpísané krycie listy, inak sa považujú tlačivá za nedoručené.
Nie je pravda. Ja podávam cez eDane a nič nemusím dokladať, žiadne krycie listy. Podania cez eDane sa považujú za doručené po obdržaní akceptácie platnosti ZEP-u. Čiže pokiaľ je ZEP platný, nie je dôvod, aby akceptácia neprišla.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Economic Pozri príspevok
Nie je pravda. Ja podávam cez eDane a nič nemusím dokladať, žiadne krycie listy. Podania cez eDane sa považujú za doručené po obdržaní akceptácie platnosti ZEP-u. Čiže pokiaľ je ZEP platný, nie je dôvod, aby akceptácia neprišla.
Samozrejme, s tým súhlasím. Pokiaľ je tu ZEP, žiadne iné potvrdenia netreba na FU posielať. Ale pokiaľ ZEP nie je (čo vo väčšine firiem nie je) a posiela sa cez E-dane, treba do 5 dni poslať aj podpísané krycie listy.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SilMar Group Pozri príspevok
Ak podávate cez EZU, dodatočne netreba nič posielať v listinnej podobe. Stačí, ak si vytlačíš potvrdenku, že to bolo poslané, aj to pre prípad, žeby im zblbol systém, pretože si to môžeš kedykoľvek cez EZU dodatočne vytiahnuť.
Ale keď posielate podľa starého systému -cez E-dane, tak tam treba do 5 dní poslať na FU podpísané krycie listy, inak sa považujú tlačivá za nedoručené.
ako kedy - ak je dokument podpísaný so zep - netreba myslieť na 5 dní
0 0
MADELEIN MADELEIN

MADELEIN je offline (nepripojený) MADELEIN

Pôvodca textu príspevku: SilMar Group
Ak podávate cez EZU, dodatočne netreba nič posielať v listinnej podobe. Stačí, ak si vytlačíš potvrdenku, že to bolo poslané, aj to pre prípad, žeby im zblbol systém, pretože si to môžeš kedykoľvek cez EZU dodatočne vytiahnuť.
Ale keď posielate podľa starého systému -cez E-dane, tak tam treba do 5 dní poslať na FU podpísané krycie listy, inak sa považujú tlačivá za nedoručené.


Áno takto to aj my robíme a DÚ odovzdáme krycie listy.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja neviem ci to len mne blbne, ale uz od leta mam problem s tlacenim potvrdeniek o akceptacii. Podany dokument je riadne spracovany ale ked chcem vytlacit, vypise mi to v okienku prazdna stranka. Parkrat sa mi to podari ale vacsinou nie. Ma niekto ten isty problem? Je to chyba u mna alebo v ich systeme?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja neviem ci to len mne blbne, ale uz od leta mam problem s tlacenim potvrdeniek o akceptacii. Podany dokument je riadne spracovany ale ked chcem vytlacit, vypise mi to v okienku prazdna stranka. Parkrat sa mi to podari ale vacsinou nie. Ma niekto ten isty problem? Je to chyba u mna alebo v ich systeme?
A nevyhadzuje sa ti po odkliknutí na tlač na spodnej strane taká malá lišta, kde si môžeš vybrať, či si dokument otvoríš alebo uložíš?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja neviem ci to len mne blbne, ale uz od leta mam problem s tlacenim potvrdeniek o akceptacii. Podany dokument je riadne spracovany ale ked chcem vytlacit, vypise mi to v okienku prazdna stranka. Parkrat sa mi to podari ale vacsinou nie. Ma niekto ten isty problem? Je to chyba u mna alebo v ich systeme?
možno som prehliadol za tie roky ale: kde sa na eTax-e dá vytlačiť správa o akceptácii? doteraz som to robil copy+paste do wordu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
možno som prehliadol za tie roky ale: kde sa na eTax-e dá vytlačiť správa o akceptácii? doteraz som to robil copy+paste do wordu
historia komunikacie - vysledky vyhladavania - stav spracovania, tam je okienko detail - ceruzka, otvori sa typ spravy a tam je okienko - list papiera (ulozenie potvrdenky) - ale toto urcite vies a ked kliknem mala by sa otvorit potvrdenka a potom je tam na liste hore moznost tlacit. Ale mne sa ta potvrdenka casto neotvori - vypise ze prazdna stranka, proste ju nenacita z ich systemu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

SilMar Group Pozri príspevok
A nevyhadzuje sa ti po odkliknutí na tlač na spodnej strane taká malá lišta, kde si môžeš vybrať, či si dokument otvoríš alebo uložíš?
Mne sa neotvori ta potvrdenka, resp. otvori ale ako som pisala asi z 10 sa otvori 3x. Ked sa otvori uz viem tlacit, nie je problem. Len to ze sa mi to nenacita casto, proste prazdna stranka - prazdne okno.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
historia komunikacie - vysledky vyhladavania - stav spracovania, tam je okienko detail - ceruzka, otvori sa typ spravy a tam je okienko - list papiera (ulozenie potvrdenky) - ale toto urcite vies a ked kliknem mala by sa otvorit potvrdenka a potom je tam na liste hore moznost tlacit. Ale mne sa ta potvrdenka casto neotvori - vypise ze prazdna stranka, proste ju nenacita z ich systemu.
to je na eTax v ktorom menu?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
to je na eTax v ktorom menu?
Výber subjektov - Podanie dokumentov
1 0
Načítať ďalšie