Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tak ma napadlo, že ak nejaký nováčik v daňových procesoch nájde túto tému a začne čítať od začiatku ....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
janaGT Pozri príspevok
ja už fakt neviem ... v príspevku 2861 ( nedá sa mi ho "odcitovať") sa píše, že na daňovom riaditeľstve tvrdia, že EZU pre platcov dph je od 1.1.2013 - ale v príspevku 2761 a ďalej sa píše, že bol schválený nový daňový poriadok, ktorý termín posúva na 1.1.2014 ... už som fakt celá z tohoto všetkého scvoknutá
zatiaľ povinnosť platí od 1.1.2013, momentálne je v schvaľovacom konaní posunutie tejto povinnosti od 1.1.2014, bude sa o tom rokovať v NRSR na budúci týždeň ... takže nemusíš byť scvoknutá
10 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Dobré ráno, dohodu vybavenú tento mesiac teda aj identiikátor,(bez zaručeného el.podpisu) prvý krát sme posielali cez EZU prehľad o zrazených predd., chápem tak po úmornom čítaní všetkých príspevkov, že nemusím posielať žiadny krycí list do piatich dní na DÚ? Ani som tam nejaký krycí list nenašla iba potvrdenku. Ďakujem
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Posúvam
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
klarissa Pozri príspevok
Dobré ráno, dohodu vybavenú tento mesiac teda aj identiikátor,(bez zaručeného el.podpisu) prvý krát sme posielali cez EZU prehľad o zrazených predd., chápem tak po úmornom čítaní všetkých príspevkov, že nemusím posielať žiadny krycí list do piatich dní na DÚ? Ani som tam nejaký krycí list nenašla iba potvrdenku. Ďakujem
Akk máš EZU, neposielaš žiadny krycí list... potvrdenka slúži ako doklad o odoslaní. Avšak EZU sa bude používať len do 30.11.2012 potom by mali fungovať len e-dane alebo podanie so ZEP...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Nie neposielaš žiaden krycí list na DÚ, ak máš ich bezplatný identifikátor. Ale pozor , ten končí od 1.12.2012 , tak ako je to uvedené aj v tejto diskusii.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

kedze som pouzivatelom operacneho systemu Linux (Debian) tak som dnes na technicku podporu DR poslal nasledovnu otazku:

na stranke www.drsr.sk pisete:

"V súvislosti s touto zmenou bude potrebné, aby si všetci presunutí používatelia z aplikácie EZU nainštalovali do svojich počítačov aplikáciu eDane, ktorá je k dispozícii na internetovej stránke finančnej správy www.financnasprava.sk pre rôzne platformy operačných systémov."

teda ze eDane su k dispozicii pre rozne platformy OS.

ked si kliknem na eDane, zobraziami sa technicke predpoklady:



Technické predpoklady na strane klienta:





a ked dam stiahnut, prehliadac sa mi snazi ulozit eDane pre MS Windows.

prosim, kde su eDane pre Linux ?


a odpoved bola velmi prekvapujuca :-(

Nova verzia aplikacie edane (beží aj na WIN, Mac OS, a otestovaná je na 4 verziach Linux ) este nie je zverejnena na stranke www.drsr.sk. Predpokladany termin zverejnenia 23.11. Na tejto verzii vsak zatial bude zapracovane iba tlacivo pre Suhrnny vykaz, ostatne tlaciva budu postupne zapracovane.



stare dobre EZU
3 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

takže som sa spoliehala, že je termín posunutý ... no nič ... ako teraz postupovať? mám ZEP, mám urobenú registráciu na portáli daňovej správy ... teraz treba zájsť na dú so splnomocnením od konateľa? či treba spísať na dú dohodu?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Keby aspoň napísali nejaké inštrukcie na drsr.sk, aby sa z toho človek nemusel zjančiť... Sakra, kam sa strácajú naše dane?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mam nejake info z DU ohladne rusenia EZU:
Tie daňové subjekty, ktoré komunikovali prostredníctvom aplikácie EZU budú po 1.12.2012 automaticky preklopené do aplikácie eDane a bude im platiť dohoda , ktorá bola uzatvorená pri registrácii na EZU tzv. „Nová dohoda“ . Pre tieto subjekty to znamená, že nebudú musieť pri elektronickej komunikácii resp. podávaní daňových dokumentov cez e Dane do pracovných 5 dní doručovať na DÚ krycí list.
POZOR ale subjekty, ktoré stále komunikujú podľa tzv. „starej dohody“ (to sú subjekty , ktoré nekomunikovali prostredníctvom EZU) musia aj naďalej predkladať do 5 pracovných dní od elektronického doručenia dokumentov krycí list.

Ak by niekto chcel prejst zo "starej dohody" na "novu dohodu", mam info, ze sa budu po 1.12.2012 uzatvarat uplne nove dohody pre nove subjekty a pre tych co chcu zmenit staru dohodu, aby nemuseli podavat do 5 dni kryci list.
15 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Riešenie: Súvisiaci Incident IM00094036 bol uzatvorený. Je sucasnosti je pripravovana nova dohoda na podavanie dokumentov bez ZEP pri ktorej odpada nutnost zasielania krycich listov. Tato bude platna pre vsetkych pouzivatelov ktory boli registrovany v aplikacii EZU na podavanie dokumentov a budu automaticky preneseny na podavanie dokumentov cez eDane.. Pre pouzivatelov ktori maju platnu staru dohodu je nutne aby si na DU podpisali dohodu novu, cim uz nebudu musiet zasielat krycie listy. Toto nie je povinne, ale mozu to urobit aby si zjednodusili pracu. *** *** Nie su už žiadne priradené záznamy. Udalosť uzavretá z Incidentu IM00094036
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Dobrý deň,
ja som ešte žiadne dokumenty neposielala elektronickou formou. Konateľ mal na to vždy čas a keď sa už odhodlal, tak sa má systém opäť zmeniť? Čo mi odporúčate aby som spravila? Máme požiadať o identifikátor?
Ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

lubka0907 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja som ešte žiadne dokumenty neposielala elektronickou formou. Konateľ mal na to vždy čas a keď sa už odhodlal, tak sa má systém opäť zmeniť? Čo mi odporúčate aby som spravila? Máme požiadať o identifikátor?
Ďakujem
ja osobne by som požiadala, budete mať po 1.12. pokoj
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

lubka0907 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja som ešte žiadne dokumenty neposielala elektronickou formou. Konateľ mal na to vždy čas a keď sa už odhodlal, tak sa má systém opäť zmeniť? Čo mi odporúčate aby som spravila? Máme požiadať o identifikátor?
Ďakujem
určite áno. Ak zákon nezmenia, tak určité subjekty (napr. všetci DPH-čkári) od 1.1.2013 budú povinní posielať tlačivá len elektronicky. Treba sa zaregistrovať a povybavovať to v predstihu, lebo potom zasa FU nebude stíhať - zažili sme už svoje.
A ono keď tá elektronická komunikácia funguje, tak to veľmi uľahčuje život. Ale naozaj len ak funguje. Tak sa necháme prekvapiť - možno nám FU pošle Mikuláša a bude všetko len lepšie
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Prosím mám otázku. Ak nie je nová s.r.o. (od 11/2012) platca DPH, musí sa registrovať na EZU alebo netreba. Alebo sa má registrovať do 30.11.12? čo je lepšie.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

V prípade, že nestihnú zmeniť doterajší zákon do konca tohto roka a nestihnú posunúť legislatívne dátum nutnosti všetko podávať elektronicky /DPHci len/ - zatiaľ stále platí dátum že od 1.1.2013 všetci DPH všetko elektronicky - z tohto dôvodu by ste mohli /mali / uvažovať o identifikátore - ale až po 1.12.2012 - kedy začnú vydávať nové dohody. Ale už - ako spomínali vyššie - je podaní návrh na posun od 1.1.2014 = ja osobne verím, že sa to stihne legislatívne posunúť. Zatiaľ by som sa neplašila ... ak nemusíte podávať súhrnný výkaz - ešte by som počkala. Ak musíte podávať súhrnný výkaz - iba tento sa musí teraz elektronicky - tak treba riešiť elektronické podávanie.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
V príspevkoch hore je to jasne napísané.... Vybavte si do 30.11. identifikátor s dohodou, ktoré sú momentálne aktuálne a po 1.12. to bude platné naďalej, len v aplikácii e-dane a bez povinnosti fyzicky doručovať krycie listy.
0 0
vladino45 vladino45

vladino45 je offline (nepripojený) vladino45

Prosím o informáciu - ako to je s termínom pre podanie SVDPH, v rokoch 2010 a 2011 až do 30.9.2012 sme podávali mesačne . Platí, že keď sme nemali za obdobie od 1.7.2012 - doteraz ( a ani do konca roka nepredpokladám že bude ) obrat vyšší ako 100 tis. eur môžem podať súhrnný za október, nov. a december 2012 štvrťročný SVDPH do 20.1.2013? ďakujem
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ďakujem vám za rady a ešte sa chcem opýtať aký je vlastne postup. Musí sa konateľ zaregistrovať na drsr a potom požiadať o identifikátor? A ďalej ako? nejaká dohoda podpísaná s DÚ?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
AdaMtiM Pozri príspevok
V prípade, že nestihnú zmeniť doterajší zákon do konca tohto roka a nestihnú posunúť legislatívne dátum nutnosti všetko podávať elektronicky /DPHci len/ - zatiaľ stále platí dátum že od 1.1.2013 všetci DPH všetko elektronicky - z tohto dôvodu by ste mohli /mali / uvažovať o identifikátore - ale až po 1.12.2012 - kedy začnú vydávať nové dohody. Ale už - ako spomínali vyššie - je podaní návrh na posun od 1.1.2014 = ja osobne verím, že sa to stihne legislatívne posunúť. Zatiaľ by som sa neplašila ... ak nemusíte podávať súhrnný výkaz - ešte by som počkala. Ak musíte podávať súhrnný výkaz - iba tento sa musí teraz elektronicky - tak treba riešiť elektronické podávanie.
Nie len DPH a SV sa dajú zasielať elektronicky.....Nikdy nevie čo bude potrebovať....
0 0
Načítať ďalšie