Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Badko Pozri príspevok
Ja sa ospravedlňujem, ale nevšimla som si "poraďák" - mrzí ma
takú hodnosť majú aj dámy poraďáčky
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Ďakujem. Čítala som tieto pokyny aj na drsr, len mi vtedy na dú povedali, že pri Windows XP, Service Pack 3 to nemusím robiť. Ale asi budem musieť, hádam tým čosi tým nedomrvím :-).
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jana_clenka Pozri príspevok
Ahojte. Prešla som tiež z EZU na eDane a po odoslaní dokumentu mi vybehla hláška: " Chýba podpisová politika pre kľúč ... zo system registry. Prosím nainštalujte ešte raz podpisovú politiku". Klikla som na "Potvrď " (iná možnosť ani nebola) a potom všetko pokračovalo zdá sa OK a dokument sa tvári, že je odoslaný - mám správu o akceptácii.
Čo ale s tou chybou - mám to ignorovať ? Ďakujem.

Pozn. Volala som aj na linku podpory, aby som sa uistila, že môj dokument prešiel korektne, ale žiaľ som natrafila na nejakú arogantnú tetulu, lebo vraj chyba nevadí, dôležité je, že dokument bol akceptovaný a keď som tomu chcela rozumieť, tak že prečo zdržujem takýmito otázkami, že či nepočujem ako im drnčia telefóny a ... ona normálne na mňa kričala - otras, pokazila mi náladu na pol dňa.
treba jeden z týchto dvoch nainštalovať (obr) podľa toho či je win 32 alebo 64 bitový. ...x86 je pre 32 bit a ten druhý pre win 64 bit
zep18.jpg  
1 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

srska Pozri príspevok
treba jeden z týchto dvoch nainštalovať (obr) podľa toho či je win 32 alebo 64 bitový. ...x86 je pre 32 bit a ten druhý pre win 64 bit
ešte raz moc ďakujem
0 0
Stromova Stromova

Stromova je offline (nepripojený) Stromova

Dobrý deň,
prosím poradiť,platca DPH bude podávať priznanie DPH za IV.Q.2012 v janurári do 25.1.2013.Je povinnosť ho podať už v elektronickej podobe ? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stromova Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím poradiť,platca DPH bude podávať priznanie DPH za IV.Q.2012 v janurári do 25.1.2013.Je povinnosť ho podať už v elektronickej podobe ? Ďakujem
NIe, nie je.
0 0
stifo77 stifo77

stifo77 je offline (nepripojený) stifo77

Tak som bol dnes na DU a teta mi povedala, ze kludne mozem davat vsetko aj papierovo, nech to dam do podatelne a kopiu jej donesiem. Bude to uplne bez problemov. Takze zvazujem celkom vazne ze tych svojich do 10 podani rocne asi takto vyriesim, nebudem stracat cas skumanim funkcionality a hranim sa s aplikaciami a zistovanim ci to maju alebo nemaju.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hmmm - niektorí, neaktuálni lobujú za zavedenie nového daňového systému
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
A čo keby sme sa vrátili k papyrusu ? Však prečo vôbec využívať PC ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
A čo keby sme sa vrátili k papyrusu ? Však prečo vôbec využívať PC ?
skoro ma z tej info prekotilo
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Bez komentára.....
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Tak my sme dnes prvýkrat od kedy nejde EZU podávali mesačný prehľad za 11/2012 . Cez E-tax to nejde , iba ak cez E-dane , ale nejak sme zabudli vytlačiť to potvrdenie o podaní , tak sme sa k tomu museli ešte raz vrátiť a samozrejme nám to poslalo 2x. Volali sme na call centrum , tam to nevedia opraviť / trebalo volať na pobočku/ a tiež nám potvrdili , že cez E-tax to nejde. My sme tam vôbec nevideli možnosť vytvorenia nového dokumentu . A EZU dnes vôbec nefunguje. Škoda reči na to celé. A som zvedavá ako to bude fungovať v čase podávania DP.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

IVEB Pozri príspevok
Tak my sme dnes prvýkrat od kedy nejde EZU podávali mesačný prehľad za 11/2012 . Cez E-tax to nejde , iba ak cez E-dane , ale nejak sme zabudli vytlačiť to potvrdenie o podaní , tak sme sa k tomu museli ešte raz vrátiť a samozrejme nám to poslalo 2x. Volali sme na call centrum , tam to nevedia opraviť / trebalo volať na pobočku/ a tiež nám potvrdili , že cez E-tax to nejde. My sme tam vôbec nevideli možnosť vytvorenia nového dokumentu . A EZU dnes vôbec nefunguje. Škoda reči na to celé. A som zvedavá ako to bude fungovať v čase podávania DP.
EZU je definitívne preč, e-tax cez drsr.sk nefunguje - oficiálne stanovisko drsr je - používať e-dane nainštalované v PC. Ak náhodou zabudneš vytlačiť potvrdenku, nič sa nedeje. Prihlásiš sa na e-tax, síce tam nemôžeš zadávať dokumenty - vyhadzuje systémovú chybu, ale po odoslaní cez e-dane tam budeš vidieť históriu podaní a pri tej histórii na pravo je ikonka, cez ktorú si môžeš vytlačiť potvrdenie.
Škrabanie sa pravou rukou na pravom uchu cez rektálny otvor, ale pracujeme s tým, čo nám dajú.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SilMar Group Pozri príspevok
EZU je definitívne preč, e-tax cez drsr.sk nefunguje - oficiálne stanovisko drsr je - používať e-dane nainštalované v PC. Ak náhodou zabudneš vytlačiť potvrdenku, nič sa nedeje. Prihlásiš sa na e-tax, síce tam nemôžeš zadávať dokumenty - vyhadzuje systémovú chybu, ale po odoslaní cez e-dane tam budeš vidieť históriu podaní a pri tej histórii na pravo je ikonka, cez ktorú si môžeš vytlačiť potvrdenie.
Škrabanie sa pravou rukou na pravom uchu cez rektálny otvor, ale pracujeme s tým, čo nám dajú.
chcem tomu veriť - #3249
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

v EZU som takýto problém za celý čas fungovania nemala ani raz... cez eDane a eTax už veľa razy... na základe čoho sa rozhoduje, čo sa bude používať a čo nie ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

je niekto komu sa nepreniesol zoznam podaných dokumentov cez EZU do e Tax systému?

mne sa za 2 firmy preniesol, tretia firma je prázdna....

na moju otázku mi odpovedali:

Zo systému EZU boli na portál presunutý iba používatelia a ich Dohody. Dokumenty podané v systéme EZU na portál do histórie komunikácie neboli presunuté. Táto činnosť je plánovaná v priebehu roku 2013. Zoznam dokumetov, ktoré daňový subjekt doručil správcovi dane je zobrazovaný v Menu Dokumenty daňového subjektu. Tieto dokumenty sú z daňového systému presúvané automaticky na základe stavu spracovania. Túto činnosť nevieme ovplyvniť.

ale stále neviem, prečo sa zoznam pri dvoch firmách preniesol a pri tretej je tento zoznam prázdny
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja som mala 7 firiem v EZU, teraz ich mám v eTax. S ID a heslom, ktoré som dostala v e-maily som sa prihlásiť nevedela, z BB mi poslali novo vygenerované heslo, potom som sa už prihlásila. Z mojich 7 firiem sa mi zoznam podaných dokumentov preniesli iba do jednej, ale zatiaľ to neriešim, som rada, že sa viem aspoň prihlásiť.
Včera som posielala cez eDane mesačný výkaz a prešiel mi úplne bez problémov, takže zázrak.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
.... povinná e-komunikácia posunutá na 1.1.2014

http://www.zive.sk/povinna-elektroni...8/default.aspx
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

BRK Pozri príspevok
Ja som mala 7 firiem v EZU, teraz ich mám v eTax. S ID a heslom, ktoré som dostala v e-maily som sa prihlásiť nevedela, z BB mi poslali novo vygenerované heslo, potom som sa už prihlásila. Z mojich 7 firiem sa mi zoznam podaných dokumentov preniesli iba do jednej, ale zatiaľ to neriešim, som rada, že sa viem aspoň prihlásiť.
Včera som posielala cez eDane mesačný výkaz a prešiel mi úplne bez problémov, takže zázrak.
tak to som rada, že nie som sama
Hej, cez eDane som podávala včera súhrnný výkaz a tiež som nemala problém, len som si zabudla vytlačiť potvrdenie a musela som cez eTax ho vyhľadať a vytlačiť dodatočne. Ešte že ma to tu na porade naučili
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

JAJA11 Pozri príspevok
v EZU som takýto problém za celý čas fungovania nemala ani raz... cez eDane a eTax už veľa razy... na základe čoho sa rozhoduje, čo sa bude používať a čo nie ?
politické rozhodnutia pánov od stolov. Treba nakŕmiť hladných mecenášov, nie?
0 0
Načítať ďalšie