Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Stefan2005 Pozri príspevok
.... povinná e-komunikácia posunutá na 1.1.2014

http://www.zive.sk/povinna-elektroni...8/default.aspx
opäť to posunuli? aké prekvapivé,,,
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem si len overiť, že od 1.1.2014 to platí pre platcu DPH, ktorý nemá žiadnu dohodu z DU o el. zasielaní, pretože nikdy nemal povinnosť podať súhrnný výkaz DPH. Ďakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
tweedle Pozri príspevok
opäť to posunuli? aké prekvapivé,,,
čo sa hodí, to robia..............
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím o radu. V roku 2011 som mala v eTax 3 firmy, ktorým som posielala súhrnné výkazy a následne krycie listy. Od začatia fungovania EZU sme urobili nové dohody a tieto firmy som mala v EZU, kde som podávala elektronicky SV,DPH,Prehľady - bez krycích listov. V EZU mi pribudli aj ďalšie 3 firmy. Teraz mi to preklopili späť do eTaxu - 6 firiem. Nemusím podávať krycie listy na žiadnu z týchto firiem, keďže všetky mali dohodu aj na EZU? Ďakujem.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

martina2006 Pozri príspevok
Prosím o radu. V roku 2011 som mala v eTax 3 firmy, ktorým som posielala súhrnné výkazy a následne krycie listy. Od začatia fungovania EZU sme urobili nové dohody a tieto firmy som mala v EZU, kde som podávala elektronicky SV,DPH,Prehľady - bez krycích listov. V EZU mi pribudli aj ďalšie 3 firmy. Teraz mi to preklopili späť do eTaxu - 6 firiem. Nemusím podávať krycie listy na žiadnu z týchto firiem, keďže všetky mali dohodu aj na EZU? Ďakujem.
Nie, nemusite.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.
0 0
beata.v beata.v

beata.v je offline (nepripojený) beata.v

jozka56 Pozri príspevok
Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.
Práve riešim to isté. Len pani na daňovom úrade mi zabudla povedať, že si mám tú dohodu stiahnuť a vyplniť sama s tým, že ona potrebuje len vedieť, za ktorý subjekt budú elektronické podania a ona si už ostatné doplní. Toto som našla na drsr http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_ko...omunikacie.pdf v 4. bode je dohoda. Treba ju vyplniť a 2x zaniesť na DU. Toto sú moje dnešné informácie.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ďakujem, aj mňa odkázali na internetové tlačivo.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Dnes som bola na DU podať podklady pre doručovanie daňových tlačív ZEP-om pre nového klienta. Doteraz mi vždy stačilo odovzdať plnú moc, môj registračný formulár a kópiu živn. listu. Dnes odo mňa žiadali nové tlačivo dohody a ja to tlačivo neviem nájsť. Neviete mi preposlať link? ďakujem.
skôr by som povedala, že treba výpis z OR toho klienta.
ale nie je DU ako DU...........na jednom to klient vybavil sám, len mi prišla notifikácia o vytvorení väzby, na inom sme boli spoločne ale väzbu nemám dodnes.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

U PO treba výpis z obch. registra, info od pracovníčky DU bolo, že od 1.12.2012 už aj na ZEP treba mať dohodu a to tlačivo mi ukázala z dialky, lebo ho už mala vypísané, som sa pobavila
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oba moje nové prípady sa riešili po 1.12.2012 a bez dohody.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

No a mňa dnes pekne vypoklonkovali na našom DU v podateľni, iný kraj a iný mrav. Idem ešte poobede na DU, skúsim ísť rovno na register, či niečo vybavím neviem, lebo nie je úradný deň.
Nepodarilo sa, dvere boli zatvorené
Naposledy upravil jozka56 : 18.12.12 at 14:11
0 0
bea26 bea26

bea26 je offline (nepripojený) bea26

Matka 2 detí
Dobrý deň. Doteraz som podávala tlačivá cez EZU, dnes som to skúšala cez edane všetko v poriadku. Len by som sa chcela spýtať ši treba posielať do 5 dní od podania vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou?
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
netreba
0 0
bea26 bea26

bea26 je offline (nepripojený) bea26

Matka 2 detí
Ďakujem
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Neviete či je už definitívne schválené povinné zasielanie elektronicky od 1.1.2014??
Vďaka
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
KEJKA Pozri príspevok
skôr by som povedala, že treba výpis z OR toho klienta.
ale nie je DU ako DU...........na jednom to klient vybavil sám, len mi prišla notifikácia o vytvorení väzby, na inom sme boli spoločne ale väzbu nemám dodnes.
V KE ešte minulý týždeň stačilo na ZEP splnomocnenie podpísané klientom a môj reg. formulár a kým som prišiel do kanc. tak už bol klient sprístupnený. Zrejme iný kraj iný mrav. :-)
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
janka01 Pozri príspevok
Neviete či je už definitívne schválené povinné zasielanie elektronicky od 1.1.2014??
Vďaka
už je
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

FAA Pozri príspevok
už je
to veľmi presvedčivé nie je, je to vierohodná informácia ? nejaký užitočný link ?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

katka 23 Pozri príspevok
to veľmi presvedčivé nie je, je to vierohodná informácia ? nejaký užitočný link ?
kuk: napríklad príspevok 3259, 3183
0 0
Načítať ďalšie