Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Áno a druhá vec je, že na podania sa používajú výhradne e-Dane.
0 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

jmparazit Pozri príspevok
Ako mám poslať elektronicky Daňové priznanie k DPH za december 2012 cez
E-tax keď tam nie je formulár platný za toto obdobie?

PS: E-dane mi nevyhovujú pre zmeny vo formulári. ktoré robím nechtiac
s koliečkom na myši

Odpoveď z technickej podpory:
Dobry den! Nove tlaciva pre rok 2012 na ETAXe zapracovane nie su a nemame ani informaciu, ci a kedy tam budu. Musite zatial pouzivat offline aplikaciu eDANE a davat si pozor, aby ste nepouzili koliesko na mysi. Technicka podpora
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dnes som podala Prehľad............akceptácia nie je, ani žiadna zmienka o podaní. Mám sa spoľahnúť? /ide o bývalé EZU/.podávala som cez eDane, chcela som vytlačiť aspoň tú sprievodku pri odosielaní, nevytlačilo. nakoľko toto bolo dopoludnia a fakt sa nič neobjavilo, podala som znova priamo cez EZU - podľa starého spôsobu a mám aj potvrdenku a aj v podaniach Prehľad vidím. Takže tak.
Aljok Pozri príspevok
Už majú na stránke aj oznam :

UPOZORNENIE !


Z dôvodu technických problémov nie sú k podaným dokumentom vystavované akceptácie o podaní. Na odstránení problému pracujeme.
Naposledy upravil KEJKA : 28.12.12 at 12:04 Dôvod: podala som znova, rozšírila som príspevok.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
dnes som podala Prehľad............akceptácia nie je, ani žiadna zmienka o podaní. Mám sa spoľahnúť? /ide o bývalé EZU/.podávala som cez eDane, chcela som vytlačiť aspoň tú sprievodku pri odosielaní, nevytlačilo. nakoľko toto bolo dopoludnia a fakt sa nič neobjavilo, podala som znova priamo cez EZU - podľa starého spôsobu a mám aj potvrdenku a aj v podaniach Prehľad vidím. Takže tak.
Ja som včera podávala za 2 firmy DPH a dnes mi prišli akceptácie na obe spoločnosti.
Ja som však neprechádzala z EZU na eDane. Ja podávam iba cez eDane so ZEP. Pre informáciu aj ostatných.
A tie podania, čo som robila v čase, keď akceptácie nechodili, poprichádzali ku všetkým mojim podaniam keď to spojazdnili.
2 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, chcem poprosiť, chcem podať prehľady cez eDane a vyhodí mi tam chybu: "nebolo možné dokument odoslať, skontrolujte pripojenie na internet. " Internet mi funguje. Stretli ste sa s tým niekto? Aplikácia EZU funguje do 31.12.2012. Do 31.12.2012 sa dá zasielať aj cez EZU aj cez eDane? Alebo do 31.12.2012 len cez EZU? a od 01.01.2013 len cez eDane?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dá sa aj tak aj tak. Ale po preklopení z EZU a následne podanom dokumente cez eDane som nevidela akceptáciu.
Tak som podala cez EZU - možno to tam budú mať dva razy.
Radšej som sa poistila, nech neplatím pokutu.
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ešte jedna otázka, keď je posunutý termín na elektronické podanie na 01.01.2014, môžu v roku 2013 podávať tí, čo majú už dohodu s DU a podávajú elektronicky podať v papierovej forme? Ďakujem
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

ja som pouzival EZU, tento grc eTax+eDane nepouzivam a nebudem pouzivat, takze som preddavky za november-2012 a DPH za 11/2012 zaniesol osobne na DU, a povedal som 'tetuske' ze im to tam budem nosit, povedala ze samozrejme mozem pocas celeho roka 2013, jedine co je nutne elektronicky podavat je SV DPH co ja nepodavam. okrem toho tetuska povedala, ze maju 1000% narast osobneho dorucenia, skoro vsetci pouzivatelia EZU zacali osobne nosit (samozrejme hovorila za tento nas DU).
Naposledy upravil xMen : 31.12.12 at 15:11
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
xMen Pozri príspevok
ja som pouzival EZU, tento drc eTax+eDane nepouzivam a nebudem pouzivat, takze som preddavky za november-2012 a DPH za 11/2012 zaniesol osobne na DU, a povedal som 'tetuske' ze im to tam budem nosit, povedala ze samozrejme mozem pocas celeho roka 2013, jedine co je nutne elektronicky podavat je SV DPH co ja nepodavam. okrem toho tetuska povedala, ze maju 1000% narast osobneho dorucenia, skoro vsetci pouzivatelia EZU zacali osobne nosit (samozrejme hovorila za tento nas DU).
Jasný krok späť a nie krok vpred... Ale každý má možnosť výberu...
Mňa nikdy nikto nedonúti niečo dokladať v papieri v dnešnej dobe elektronizácie. To považujem za výsmech dnešnej doby...
Ale každý má možnosť výberu a nech si každý vyberie či bude nosiť v papieri alebo podávať elektronicky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?
ak vyhadzuje vo firefoxe - odklikaj povolenie alebo choď cez internet explorer - ak sa teda jedná o prihlásenie do eTax-u. podaj cez eDane
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zita5 Pozri príspevok
Do schránky sme dostali z DU nové prihlasovacie údaje , chceme poslať Výkaz DPH a nedá sa prihlásiť , vyhadzuje nedôveryhodný zdroj .Čo s tým ?
Na prihlásenie do eTaxu treba použiť Internet Explorer, nebude vyhadzovať nedôveryhodnosť. Na podávanie všetkých priznaní slúži aplikácia eDane.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Už sme sa konečne dostali na výkaz cez JAWU , lenže menilo sa tam heslo a Výkaz sa nedá pod týmto novým heslom odoslať.Prosím poraďte čo ďalej .
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Zita5 Pozri príspevok
Už sme sa konečne dostali na výkaz cez JAWU , lenže menilo sa tam heslo a Výkaz sa nedá pod týmto novým heslom odoslať.Prosím poraďte čo ďalej .
Je určite správne zadané nové heslo?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Je určite správne zadané nové heslo?
Je. Už to prešlo, ten systém potreboval asi chvíľku sa zoznámiť s novým heslom.Ďakujem Vám.
2 0
Evulinta Evulinta

Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Evulinta Pozri príspevok
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
zdravím, dobre si počula.. prosím
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Evulinta Pozri príspevok
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
Elektronické podávanie ako povinnosť pre subjekty, ktoré sú platiteľmi DPH sa posunula na 1. 1. 2014 (na zatiaľ)
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Evulinta Pozri príspevok
Zdravim,
vie mi tu niekto prosim povedat ako je to s podavanim danovych priznani a dph od januara 2013? stale to menia a pocula som ze sa to vraj este odklada.. je to pravda?dakujem
Už to vycapili aj na stránku :

Oznámenie k elektronickému doručovaniu

Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.
Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:

  1. daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
  2. daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.
6 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Aljok Pozri príspevok
Už to vycapili aj na stránku :

Oznámenie k elektronickému doručovaniu

Podľa § 165b ods. 2 a 3 zákona č. 440/2012 Z.z. , ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa povinnosť elektronického doručovania podaní pre vymedzený okruh osôb uvedených v § 14 daňového poriadku posúva od 1.1.2014. To znamená, že tie osoby, ktoré sú uvedené v § 14 daňového poriadku, majú povinnosť doručovať všetky dokumenty elektronicky až od 1.1.2014.
Uvedená povinnosť sa týka nasledovného okruhu osôb:
  1. daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
  2. daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  3. advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
  4. zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.
Upozornenie: Súhrnný výkaz (§ 80 zákona o DPH) , ako aj žiadosť o vrátenie dane (§ 55a -55g zákona o DPH), sa naďalej podávajú len v elektronickej forme.
Ja len doplním, že žiadosť o vrátenie dane zo zahraničia sa musí robiť elektronicky a podávať len podpísané ZEP-om.
0 0
Načítať ďalšie