Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

SilMar Group Pozri príspevok
No paráda. Človek nevie, či má plakať, smiať, ignorovať to alebo sa triasť od strachu...
Pos..li čo bolo funkčné... Šľak ma ide trafiť.
Oni sa rozhodnú spustiť novú podateľňu v najhoršom mesiaci v roku. Teraz podávame DP DPH za mesačných + štvrťročných, SV za mesačných + štvrťročných, prehľady, DP DzMV za všetkých ( na tú máme samozrejme len január). Kde v prd..i boli v novembri a decembri????
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Súhlasím so všetkým, čo je tu uvedené ... tiež mám z toho stres.
Chcem ale napísať moju dnešnú pozitívnu skúsenosť so správcom dane. V decembri sa mi podarilo poslať zlý prehľad za 11/12, pri rolovaní mi tam skočilo iné DIČ, čo som si všimla vo chvíli odoslania. Potom som poslala aj správny prehľad a dnes som volala správkyni ... hneď si všetko našla u nich v PC, o všetkom vedela, nesprávny prehľad vystornovala.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Dnes som posielala prehľad. Dá sa vytlačiť správa o odoslaní. To som predtým nerobila, lebo som si vytlačila potvrdenku o akceptácii zo stránky DRSR. Ale keďže som nevedela ako to bude fungovať, tak som si radšej vytlačila tú správu o podaní z eDane. Na tej práve dole sa píše, že akceptáciu alebo odmietnutie sa dá overiť v eDane. Je tam len potvrdenie o prijatí. Vytlačiť sa nedá, len uložiť. Tak som si uložila a ešte som si aspoň skopírovala text na tom potvrdení a vytlačila som si to vo Worde. Pre každý prípad. Neviem či bude ešte aj nejaké ďalšie potvrdenie o akceptácii, alebo tým mysleli to potvrdenie o prijatí.

Mám toho plné zuby na sociálke zas som dnes mala problém s registrom...duplicitné mená. Kôli tomu je zas problém s výkazmi. Skončia sa niekedy tie neustále zmeny?
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

mariana11 Pozri príspevok
Dnes som posielala prehľad. Dá sa vytlačiť správa o odoslaní. To som predtým nerobila, lebo som si vytlačila potvrdenku o akceptácii zo stránky DRSR. Ale keďže som nevedela ako to bude fungovať, tak som si radšej vytlačila tú správu o podaní z eDane. Na tej práve dole sa píše, že akceptáciu alebo odmietnutie sa dá overiť v eDane. Je tam len potvrdenie o prijatí. Vytlačiť sa nedá, len uložiť. Tak som si uložila a ešte som si aspoň skopírovala text na tom potvrdení a vytlačila som si to vo Worde. Pre každý prípad. Neviem či bude ešte aj nejaké ďalšie potvrdenie o akceptácii, alebo tým mysleli to potvrdenie o prijatí.

Mám toho plné zuby na sociálke zas som dnes mala problém s registrom...duplicitné mená. Kôli tomu je zas problém s výkazmi. Skončia sa niekedy tie neustále zmeny?
suhlasim, este ze je porada, isla som dnes posielat nejake DZMV pozeram kde mam edane. zmizmli mi z plochy stahujem nove a opat nejake novinky...
tiez mi nic neslo tlacit a tak som pouzila ctrl c a ctrl v word a tlac...
a hned som pustila poradu a hladala info
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Ja som napísala na technickú podporu otázku, či to potvrdenie o prijatí nahrádza doterajšiu akceptáciu. Nerozumiem, čo je také ťažké na tom, aby uvádzali jasné a presné informácie. Tak napíšem "haló, akceptácia už nebude, plne ju nahrádza potvrdenie o prijatí". Inak to potvrdenie o prijatí je oničom, lebo na ňom nie je uvedené o ktorú firmu sa jedná - to sa nachádza iba v tabuľke potvrdení. Takže zasa si budem musieť nejako sama zabezpečiť, aby som si identifikovala jednotlivé podania aj do budúcna - aby bolo jasné, za ktorú firmu to je.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
potvrdenie o prijatí uvádza DIČ - nestačí?
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

KEJKA Pozri príspevok
potvrdenie o prijatí uvádza DIČ - nestačí?
ja na potvrdení o prijatí žiadne nemám. Je uvedené v tabuľke potvrdení o prijatí, ale keď si dám zobraziť Detail, tam DIČ nie je. DIČ sa uvádza v Správe o odoslaní podania z aplikácie eDANE - tú som si ale doteraz netlačila, pretože som celkom rada šetrila môj čas a peniaze a naše lesy. Takže Správu o odoslaní som si len ukladala do Wordu a tlačila som len akceptáciu - aby ju mal klient v šanóne pri priznaní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anelas Pozri príspevok
ja na potvrdení o prijatí žiadne nemám. Je uvedené v tabuľke potvrdení o prijatí, ale keď si dám zobraziť Detail, tam DIČ nie je. DIČ sa uvádza v Správe o odoslaní podania z aplikácie eDANE - tú som si ale doteraz netlačila, pretože som celkom rada šetrila môj čas a peniaze a naše lesy. Takže Správu o odoslaní som si len ukladala do Wordu a tlačila som len akceptáciu - aby ju mal klient v šanóne pri priznaní.
potvrdenie o prevzatí podania - takto to majú v príručke
potvrdenie _o_podaní.jpg  
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aha, tak áno, ja som mala na mysli potvrdenku o odoslaní cez eDane. Tam mám DIČ a to tiež netlačím, ale uložím v PDF formáte pod názvom firmy. Ale tlačím odkedy som sa pomýlila, pribudli firmy, mám to v šanone s podaniami, aby som si bola istá, že som to odoslala. Po čase skontrolujem akceptácie a to si zasa poznačím, že boli akceptované.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Orsz Pozri príspevok
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...

Prihlasuješ sa cez IE ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
nové heslo si dostala na mail, a myslíš že prípadná pokuta je stále 334,-€?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Dnes som odosielala prehľad cez e-Dane, ale v podaní dokumentov som ho nenašla, tak som ho zaslala druhý krát a opäť nič aj keď správu o odoslaní podania mám z oboch podaní. Vždy po odoslaní som v podaní dokumentov daný dokument našla. Môže to trvať aj takto dlho kým sa tam objaví?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Orsz Pozri príspevok
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...

to sa stalo vcera aj mne, tak neviem, ci cez vikend sa nerobi alebo co...
0 0
salsa salsa

salsa je offline (nepripojený) salsa

Dnes som sa tiež snažila poslať cez e-tax DP k dani z motorových vozidiel , vypísala som si tlačivo a dala odoslať , napísalo mi ,že sa to nepodarilo odoslať. Tak , čo vlastne funguje cez elektronickú podateľ. len DPH ? Na linke DRSR som sa dozvedela . že povinnosť posielať dokumenty elektronicky je od 1.1.2014
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

salsa Pozri príspevok
Dnes som sa tiež snažila poslať cez e-tax DP k dani z motorových vozidiel , vypísala som si tlačivo a dala odoslať , napísalo mi ,že sa to nepodarilo odoslať. Tak , čo vlastne funguje cez elektronickú podateľ. len DPH ? Na linke DRSR som sa dozvedela . že povinnosť posielať dokumenty elektronicky je od 1.1.2014
Áno, povinnosť je odložená. Ale potom načo sme si museli vybavovať všetci nové dohody, ak sme chceli posielať elektronicky?
To rovno mohli napísať oznam na ich stránku, že sa zbytočne namáhame, aj tak nám to nepomôže a všetko musíme vypisovať ručne. Namiesto toho sme posielali klientov húfne na daňové úrady, kde na každom chceli niečo iné a sami nevedeli, čo majú pýtať. A teraz budeme vysvetľovať klientom, že my musíme vypísať všetko ručne, oni to musia všetko popodpisovať a potom to budeme musieť odniesť na daňové úrady.
To je totálna neschopnosť, ignorancia a buzerácia zo strany štátnej správy, ktorá je platená z našich daní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

eDane už rozdýchali
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
a čo nás ešte čaká......?
http://ekonomika.sme.sk/c/6665396/da...li-priamo.html
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
prirátaj k tomu kopu dodatkov a zmenových konaní
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Orsz Pozri príspevok
Dnes som chcela cez e-dane zaslať súhrnný výkaz ... vyplnila som ho a išla som to odoslať, prihlásila som sa pod mojim ID, kde mám tohto klienta (pôvodne som robila cez EZU) ... a po zadaní ID a hesla mi vyskočila tabulka: Neplatná autorizácia! Internal error! ... ID aj heslo som zadávala správne, lebo som sa skúšala prihlásiť cez e-tax, a tam mi to išlo (bol aj pokus poslať a vyplniť súhrnný výkaz cez e-tax ... no tam to tiež zlyhavalo na spojení so serverom drsr) ... som úplne žasnutá z tejto novej podávacej povinnosti!!! Za nepodanie SV bez problémov pýtajú 334 eur!!!! Tak prečo to subjektom tať sťažujú?? Neviem, kde je problém, elektronickú značku aj podpisovú politiku mám stiahnutú ...
mne sa toto isté stalo v sobotu. Nemožnosť odoslať z dôvodu "internal error". Hneď som išla pozrieť na www.drsr.sk - či majú napísané, že odstavili systéme. Informácia tam samozrejme nebola. Myslím ale, že to naozaj mali odstavené (nešlo ani overiť IČ DPH v EÚ), lebo dnes ráno som priznania v pohode podala.

Myslím, že keď robia odstávku systému, že by mali dať oznámenie na www.drsr.sk. Oni si ale myslia, že oni sú jediní, ktorí pracujú cez víkend. Plus druhá výtka - je normálne, aby chybové hlášky boli v angličtine? Anglicky síce hovorím, ale keby som nehovorila a napíše to na mňa "internall error" alebo iné hlášky, s ktorými som sa už stretla, tak asi skolabujem s myšou v ruke.
0 0
Načítať ďalšie