Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no a ja dávam všade konateľa, odosielam elektronicky a za tie roky sa nikto neozval. Niekde je okrem konateľa ešte kolonka, kto výkaz zostavil, tam samozrejme píšem seba.
Ešte k tomu dávam svoj mobil k menu konateľa, čo je na hlavu, ale ja to takto riešim, že nech správca zavolá priamo mne, konateľ zväčša nemá šajnu, čo po ňom chcú. Ale aj tak sa nestalo, že by mi volali - oni na DU asi majú evidovaní v systéme kontakty na konateľov, a ked sa stane, že potrebujú volať, aj tak volajú im.
tictac7 Pozri príspevok
...inak som bola tiež z toho zmätená - tak som urobila jedno s menom konateľa a pri druhej firme so svojim - čakám, kto sa ozve, že je to zle.....
...ak tam mám byť ja, keďže som oprávnená na el. podávanie, tak tá kolonka je podľa mňa úplne mimo logiky - veď kto iný, ako ja, vie v mojom mene niečo podať? ....a DIČ je priradené k mojej registrácii....
...ak tam má byť konateľ, alebo niekto iný, kto firmu zastupuje (ja mám len el.komunikáciu), tak je to tiež na hlavu - kým odošlem, môžem čokoľvek zmeniť.....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Presne číslo mobilu vždy dávam svoje, keby sa náhodou nejaká chybička vlúdila, aby neotravovali klienta ale mňa.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prišlo na moje slová (ak nájdem - dám link z porady)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

grammatika Pozri príspevok
a to akoby malo fungovať? veď odpočet DPH sa uplatňuje aj s bločkov z ERP?....hrabe im, nevedia dotiahnúť el.podávanie, stále to odsúvajú a oni chcú tento rok niečo spojazdniť nové? haha
v zahraničí (napr. 3. krajiny) to funguje tak, že to posielajú online každý deň firmy od určitého obratu
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň,
prosím poraďte, chcela som skúsiť odoslať výkaz cez Edane, a nezobrazujú sa mi tam žiadne daňové dokumenty...neviete prečo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím poraďte, chcela som skúsiť odoslať výkaz cez Edane, a nezobrazujú sa mi tam žiadne daňové dokumenty...neviete prečo?
Máš verziu 1.2.0.0. ? Ideš cez IE ?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

cez čo to mám ísť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
internet explorer
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

išla som cez chrome, a podľa rady som išla cez IE a ani teraz sa mi nedajú otvoriť. Prosííím, neviete prečo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Iwett Pozri príspevok
išla som cez chrome, a podľa rady som išla cez IE a ani teraz sa mi nedajú otvoriť. Prosííím, neviete prečo?
Nedajú sa ti otvoriť tie, kde chceš podávať ? Alebo skontrolovať tie podané ?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

tie, čo chcem podávať
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, neviete mi povedať celý postup, ja už skúšam, inštalujem /vždy mi to urobil syn a ten je odcestovaný/. Ako sa mám dostať k tomu, aby som podala nejaký dokument? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Otvoriť eDane, daňové dokumenty - mala by sa ti otvoriť roletka a ty mi si mala mať možnosť si zvoliť čo chceš podať, vyberieš si a otvorí sa ti DP
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Presne to robím, myslela som, či netreba zas niečo nové inštalovať....tak keď sa mi neotvorí roletka, čo s tým?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak skús reštart PC a znova...
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

ahojte, mne zas vôbec nejde otvoriť edane, stále mi vypisuje, že sa nedá otvoriť... poslednýkrát som tam bola niekedy začiatkom roka....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Je nová verzia, skús si ju stiahnuť a ísť cez ňu 1.2.0.0
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Volala som na technickú podporu a vraj to mám nainštalovať a spúšťať z plochy. Viete mi poradiť ako to mám urobiť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zo stránky www.drsr.sk si stiahnuť eDane a z miesta, kam ti to uloží presunúť na plochu PC.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

ja som si už stiahla tiež dokonca obidve aplikácie som skúšala, a stále mi to nechce otvoriť, vypisuje: cannot download the application. The application is missing required files.Contact application vendor for assistance.
0 0
Načítať ďalšie