Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nika.sum Pozri príspevok
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...
Mám ten istý prípad. Vydrž, poslala som mailom dotaz na technickú podporu. Potom prilepím odpoveď.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Aljok Pozri príspevok
Mám ten istý prípad. Vydrž, poslala som mailom dotaz na technickú podporu. Potom prilepím odpoveď.
Ja som takto minulý rok poslala priznanie - klient menil sídlo z BA do TT. Ja som to poslala elektronicky a oni potom poslali klientovi list, že to priznanie patrilo do TT a nie do BA a že to z BA poslali do TT. Ani ma nenapadlo posielať to poštou - presne ako píšeš nika - načo máme elektronickú komunikáciu. Nech si to posielajú medzi sebou, keď nevedia jasne napísať, čo máme urobiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
domenico.office Pozri príspevok
Chyba certifikátu sa môže zobrazovať len v prehliadači Mozilla, pretože nemá implementovaný certifikát vydavateľa. V IE je certifikát načítaný správne a chybu certifikátu nevypisuje.
som v IE, W7, OS 64bit.
chybu certifikátu vypisuje.
ale normálne som prihlásená aj môžem prezerať podania 2012, tak nerozumiem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kedže sa v DMV nevypisuje DU, tak by som poslala elektronicky jedno DMV na všetky autá. splním si povinnosť, takže pokutovat ma nemôžu.
Platbu by som si rozdelila a platila na účty podľa krajov.
Platbu budem vedieť tiež preukázať a nech sa s tým FS vysporiada.
Presne - načo máme e-komunikáciu, ak by to nemalo aspoň nejaké výhody?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nika.sum Pozri príspevok
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...
Už mi prišla aj odpoveď z technickej podpory FS:
________________________________________
Riešenie:

Ano, mozete podat tolko DP k DzMV, kolko je krajov. Vsetky budu smerovane na jeden DU, podla miestnej prislusnosti subjektu (DIC) Spravcovia DU maju vydany pokyn ako maju postupovat pri spracovani DzMV, aby boli DP spracovane podla toho, kde patria vozidla

________________________________________
Popis:
Predmet: Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom podania daň. priznaní k dani z motorových vozidiel. Podávam daň. priznania elektronicky so ZEP cez eDANE.

Môj dotaz : Nakoľko vozidlá v r. 2012 boli evidované v dvoch rôznych krajoch potrebujem podať dve riadne daňové priznania k DzMV - každé pre iný kraj. Na týchto DP nie je kolonka pre vyznačenie, ktorému daňovému úradu tie daňové priznania patria. Môžem podať elektronicky dve riadne daňové priznania k dani z motorových vozidiel?
7 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neodpustím si comment
nemôžu správcovia dostať pokyn ako riešiť jedno DzMV podané za všetky autá?
ved prílohy môžem spracovať podľa krajov, autá rôznych krajov budú na osobitných stranách
správca distribuuje príslušné strany na príslušné kraje a daňovník nemusí podávať viac DzMV..............
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
neodpustím si comment
nemôžu správcovia dostať pokyn ako riešiť jedno DzMV podané za všetky autá?
ved prílohy môžem spracovať podľa krajov, autá rôznych krajov budú na osobitných stranách
správca distribuuje príslušné strany na príslušné kraje a daňovník nemusí podávať viac DzMV..............
Ja som sa dnes spojila so znamou na DU a tiez este nevedeli ako to funguje. hlavne ze to nemusime podavat papierovo :-). Ja inak zasnem kto robi tie programy, ved by mohlo byt vsetko jednoduchsie....co uz na Slovensku je to tak....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Uz som sa pytala v inej teme a bolo mi odpovedane, ale nezda sa mi to (a ospravedlnujem sa odpovedajucemu), danove priznanie k dani z MV, ak potrebujem podat na dva DU napr. Kosice a BA je nejaka moznost poslat to elektronicky? Viem, ze sa plati na kazdy ucet zvlast ale vo formulari som nenasla kolonku, kde by sa zadaval danovy urad. Nepaci sa mi predstava, ze ked mam ZEP mam podavat nieco v papierovej forme...

Je to presne ako píšeš pri podávaní DzMV vôbec nevidno, na aký DÚ podanie smeruje. Tiež mám taký problém. Podala som firmu ktorá spadá do BB cez eDane, vozidlo má BA evid. číslo. Daň sa bude platiť do BA....
Podľa mňa si oni vedia načítať DP. Daň sa zaplatí na ich špecifický účet s predvoľbou do BA.... BB si to tiež vie podľa overiť... Toto zase nik nedomyslel ako veľa vecí.

Stačilo by mať možnosť výberu príslušného DÚ.... No ale to aby sme my zase mysleli za niekoho...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

neviete mi prosim poradit, neviem pridat 3 stranu ked vyplnam dan z MV2012 v edane, pozerala som to tam v priruckach ale nikde som to nenasla

dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
korduľa Pozri príspevok
neviete mi prosim poradit, neviem pridat 3 stranu ked vyplnam dan z MV2012 v edane, pozerala som to tam v priruckach ale nikde som to nenasla

dakujem
Musíš vyplniť počet vozidiel a strany ti pridá podľa potreby.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

to som skusila, ale ziaden efekt
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

mam vyplnene 1,2 vozidlo aj stranu 4 kde je uvedeny pocet 5, ale neviem co dalej
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
riadok 53 vyplň počet strán... ani to nejde ?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

aaa uz som na to prisla, musim vyplnit pocet stran oddielu, aj tak dakujem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

DIKES
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

sme plátcovia DPH a ešte sme nikdy nepodávali elektronicky dań. priznania,
teraz čítam na str. drsr, že sa opäť posúva termín elektornických podávaní (pre vymedzený okruh osôb) a sú medzi nimi aj platitelia DPH a to od 1.1.2014

To máme chápať, že môžme stále nosiť na DÚ osobne DP?, keďže sme PO a platiteľ DPH?
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Áno, daňové priznanie DPH môžete naďalej podávať osobne, iba v prípade súhrnného výkazu k DPH ten musíte podať elektronicky.
0 0
beh beh

beh je offline (nepripojený) beh

dakujem
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobrý deň, môžem sa spýtať, ako je to v prípade, keď som si urobila dohodu o elektronickom doručovaní, aj žiadosť o vydanie identifikátora ešte minulý rok. Keďže sa povinnosť elektronického doručovania posunula až na 1.1.2014, zatiaľ som nebola ani na daňovom úrade. Môžem tam ísť bez toho, že by som musela niečo meniť a zaniesť aj žiadosť aj dohodu?
Vopred ďakujem
0 0
Načítať ďalšie