Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Podarilo sa vám?
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za podporu a ochotu. Najmä domenicovi, na ktorého som sa mohla obrátiť osobne. Našťastie sa mi to podarilo. Teším sa že nebudem musieť platiť pokutu. Ešte by som sa chcela vyplakať, nad situáciou, že daňovú stránku musia riešiť práve v deň podávania daňových priznaní.
EŠTE RAZ SRDEČNÁ VĎAKA.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Sosa Pozri príspevok
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za podporu a ochotu. Najmä domenicovi, na ktorého som sa mohla obrátiť osobne. Našťastie sa mi to podarilo. Teším sa že nebudem musieť platiť pokutu. Ešte by som sa chcela vyplakať, nad situáciou, že daňovú stránku musia riešiť práve v deň podávania daňových priznaní.
EŠTE RAZ SRDEČNÁ VĎAKA.
...to hrubým vyznačené - v tejto republike úúúúúplne bežná vec.....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tictac7 Pozri príspevok
...to hrubým vyznačené - v tejto republike úúúúúplne bežná vec.....
na druhej strane nádej, že sa konečne dozvieme, ako to bude s tým elektronickým podávaním z prvej ruky...
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

A keď chceš podávať daňové priznania ZEP pre viacerých klientov tak sa nespisuje dohoda s DÚ ale doloží sa len overená plná moc od klienta ? a keď som doteraz podávala bez zaručeného el. podpisu tiež treba doložiť plnú moc na ZEP od klenta
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ivetaf Pozri príspevok
A keď chceš podávať daňové priznania ZEP pre viacerých klientov tak sa nespisuje dohoda s DÚ ale doloží sa len overená plná moc od klienta ? a keď som doteraz podávala bez zaručeného el. podpisu tiež treba doložiť plnú moc na ZEP od klenta
Pri elektronickom podávaní so ZEP /za viac subjektov, za jedného/ je to rôzne na jednotlivých DÚ. Niekde sa spisujú Zápisnice a niekde stačí poslať iba potrebné dokumenty a urobia mi väzbu bez toho, aby konateľ alebo ja navštívil DÚ.
2 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sosa Pozri príspevok
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za podporu a ochotu. Najmä domenicovi, na ktorého som sa mohla obrátiť osobne. Našťastie sa mi to podarilo. Teším sa že nebudem musieť platiť pokutu. Ešte by som sa chcela vyplakať, nad situáciou, že daňovú stránku musia riešiť práve v deň podávania daňových priznaní.
EŠTE RAZ SRDEČNÁ VĎAKA.
Inak vážne by sa do tohto mal niekto obuť. Nech si urobia údržbu po 25-tom a po polnoci. Nie keď ešte ľudia na poslednú chvíľu doháňajú zameškané. ja som na šťastie stihla podať posledné DP popoludní, a to ešte šlapalo bez problémov.

Možno nás chcú prekvapiť a zverejniť tam nami toľko očakávané Usmernenie..... Aj keď sa vážne obávam, že to už dnes bude zverejnené. Veď majú ešte veľa času, nemám pravdu ?
2 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

ďakujem
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Rada by som vyjadrila vďaku a uznanie poraďákom Economic a Domenicovi za pomoc nám ostatným poraďakom v tak zúfalých situáciách ako mala včera Sosa s nefunkčným portálom.
5 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ďakujem Sosa, ďakujem Erika. Viem, aké sú tie situácie zúfalé, nefunguje portál, termín na krku... Pomôžem, kto chce, potrebuje a hlavne sa ohlási, nemám s tým problém.
8 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som teraz nemusela podavat nakolko mam kvartal DPHckarov. Takze ZEP som zatial este nestihla na ostro vyskusat. Ale stale mi vrta v hlave. Aj so ZEPom sa da podat cez eDane (este som z tade nepodavala)?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
nika.sum Pozri príspevok
Ja som teraz nemusela podavat nakolko mam kvartal DPHckarov. Takze ZEP som zatial este nestihla na ostro vyskusat. Ale stale mi vrta v hlave. Aj so ZEPom sa da podat cez eDane (este som z tade nepodavala)?
Samozrejme, že dá.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, dá, žiaden problém.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Vdaka, ulavilo sa mi . Pekny vikend.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

údržba portálu dr sr do konca 2011
4 0
Evinka73 Evinka73

Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

zaciatocnik - úctovnik
Dakujem aj ja už som využila domenicovi za služby, ked som prvý krát elektr.podávala súhrný výkaz a bol ohrozený môj odchod na dovolenku, ale on pomohol...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... mám novú informáciu ... ohľadom nových dohôd ... vraj si máme radšej počkať a na daňový úrad ísť až po 13. 12. ...
2 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte. Priznám sa, že som čítala túto tému zodpovedne po stranu 71, ale ďalej má radšej zabijte aby som čítala ešte 30 strán, tak Vás prosím o zhrnutie a odobreni.
Chcem "musím" podávať dokumenty ZEP om.ˇČiže:
1, urobím si registráciu
2, vypýtam si splnomocnenia - overené
3, napíšem žiadosti o vytvorenie väzby za každý subjekt ......a idem na DU.
Toto všetko vybavím ja bez prítom,nosti konateľov? Stačí mi následne až potom si vybaviť ZEP ?
Samozrejme o inštalácii ani nehovorím.
Ďakujem za pomoc. Ale asi to nebude až také jednoduché ako sa zdá.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Ivenka Pozri príspevok
Ahojte. Priznám sa, že som čítala túto tému zodpovedne po stranu 71, ale ďalej má radšej zabijte aby som čítala ešte 30 strán, tak Vás prosím o zhrnutie a odobreni.
Chcem "musím" podávať dokumenty ZEP om.ˇČiže:
1, urobím si registráciu
2, vypýtam si splnomocnenia - overené
3, napíšem žiadosti o vytvorenie väzby za každý subjekt ......a idem na DU.
Toto všetko vybavím ja bez prítom,nosti konateľov? Stačí mi následne až potom si vybaviť ZEP ?
Samozrejme o inštalácii ani nehovorím.
Ďakujem za pomoc. Ale asi to nebude až také jednoduché ako sa zdá.
1.áno
2.áno
3.neviem ako na ktorom DÚ,ale u nás sa spisovala žiadosť (zápisnica) priamo na DÚ ale po novom už ani to netreba
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
práve idem z DÚ a tak tichučko mi pošepkali, že práve dostali info z hora, že elektronické posielanie dokumentov sa presunie až od 1.4.2012, nakoľko im kolabuje informačný systém, nič nefunguje a ani nestihnú do 1.1.urobiť.
9 0
Načítať ďalšie