Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Co sa tyka mzdarky. Ta tam bola na zaciatku decembra odovzdala plnu moc na elektronicke podavanie so ZEP plus vsetko co k tomu bolo treba. Na druhy den volali, ze nemozu spravit vazbu aj na nu, ked uz ju mam ja. Najprv som si myslela, ze ma tam maju ako generalnu plnu moc, ale aj ked pozriem u seba na tu spolocnost, som tam len ako zastupca statutara (takze ja jej vazbu spravit nemozem). Bola som osobne na DU dva tyzdne pred Vianocami a mozem povedat, ze pani co to mala na starosti mi opat tvrdila, ze ked mne dali plnu moc na podavanie, nemoze spravit vazbu aj na dalsiu osobu, ze to musi byt konatel registrovany a on si potom priradi nas obe. Tak ja naozaj neviem. Nechapem preco tie pani co tam robia nie su v tomto poriadne vyskolene alebo aspon na kazdom DU by mala byt nejaka osoba kt. bude vediet riesit tieto pripady.
Pridávam novú praktickú informáciu.
Včera dopoludnia som obyčajnou poštou posielala na DÚ 2 žiadosti o priradenie väzby na 2 spoločnosti neplatiteľov DPH už s plnou mocou po novom bez overeného podpisu, a dnes = teda hneď na druhý deň mi došiel email :

Väzba medzi Vašim ID "100XXXX" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "2020000000" v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom" bola vytvorená.
Prosím uskutočnite elektronické podanie dokumentu / dokumentov.
Vám príslušné autorizované elektronické služby sú týmto sprístupnené.


Takže naozaj ako som už uviedla väzby k ZEP robia ako vidno bez problémov. Tieto činnosti nie sú ničím obmedzené. A ak niekoho pošlú preč, že to nerobia, jednoducho sa netreba nechať nimi odbiť a trvať na vybavení veci. Či už to poriešia Zápisnicou, alebo sa to jednoducho nechá na podateľni, aby to urobili tak ako mne bez čohokoľvek. Veď to naozaj ide.
4 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem za info. Prave som volala s tou mzdarkou a sa rozculovala, lebo jej nepriradili ani vlastnu zivnost, hoci tam bola este pred sviatkami. Boze to je s tymi danovymi uradmi hroza, ale keby sme my take veci robili, to by sme platili....,
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Dakujem za info. Prave som volala s tou mzdarkou a sa rozculovala, lebo jej nepriradili ani vlastnu zivnost, hoci tam bola este pred sviatkami. Boze to je s tymi danovymi uradmi hroza, ale keby sme my take veci robili, to by sme platili....,
Máš pravdu. Súhlasím. Ak my niečo pototo... = pokuta. No keď oni nerobia ani len to, čo podľa legislatívy majú, nikomu sa ani vlások na hlave neskrivý, kým sa do toho niekto riadne neobuje...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Economic Pozri príspevok
Máš pravdu. Súhlasím. Ak my niečo pototo... = pokuta. No keď oni nerobia ani len to, čo podľa legislatívy majú, nikomu sa ani vlások na hlave neskrivý, kým sa do toho niekto riadne neobuje...
najhorsie je ze ked ide clovek na DU tak sa snazi byt naozaj prijemny, nepotrebuje aby mu nejaka neprijemna teta narobila problemy....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nika.sum Pozri príspevok
najhorsie je ze ked ide clovek na DU tak sa snazi byt naozaj prijemny, nepotrebuje aby mu nejaka neprijemna teta narobila problemy....
Však ja to isté, snažím sa ústretovo vystupovať a jednať normálne, príjemne. Nemám so žiadnou pracovníčkou žiadny problém, skôr naopak. Poznajú ma tunajšie pracovníčky... niekedy aj pár slov prehodíme... Ani s kontrolórkami som nikdy nemala žiadny problém. Možno to bolo o šťastí, že som mala normálne baby. Veď aj oni sú ľudia z mäsa a kostí.... Nesprávali sa ani nejak nadradene.... úplne pohodovo. Ja chcem s nimi byť samozrejme len za dobre.... ak niečo pýtajú, doložím... nechcem si narobiť zlé meno.... Však vieme, že sú pre nás dôležité. Mne je ich aj ľúto v tejto dobe... ozaj majú toho dosť a nevedia ich poriadne a hlavne rovnako všetkých inštruovať a vyškoliť. Ja sa pamätám, ako sme našim babám na DÚ vysvetľovali ako my elektronicky s nimi komunikujeme, aby mali aspoň trošku páru, ako to na našej strane daňového subjektu vyzerá. Boli radi. Pretože ľudia tam chodili pýtali sa, čo a ako, a oni chúdence o tom ani páru....
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Nemám stále jasno v elektronickom odosielani. Skôr má zaujimá či môžem s jedného pc bez ZEP, len so spisanou dohodou odosielat za viac subjektov, pričom každý má svoje pridelenie ID
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
ada159 Pozri príspevok
Nemám stále jasno v elektronickom odosielani. Skôr má zaujimá či môžem s jedného pc bez ZEP, len so spisanou dohodou odosielat za viac subjektov, pričom každý má svoje pridelenie ID
Áno, môžeš. Keď sa prihlásiš, zadáš ID príslušného subjektu. Keď odošleš DP, odhlásiš sa a prihlásiš sa znovu pod iným ID. Stále to môžeš robiť z jedného PC.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dajú sa už niekde na internete pozrieť základné čísla platiteľa pre platenie daní na DU? alebo treba ísť osobne na register daňových úradov?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
PARDON, nižšie uvedený text nechávam, ked som ho už vycapila, ty myslíš konkrétne čísla účtu každého subjektu? ja si myslím, že to sa zverejňovať nebude.
Predčíslia máš hned na prvej strane,
http://www.drsr.sk/wps/portal
otvor si odkaz - prílohu s názvom Zoznam predčísli.....
pre každý prípad - myslíš toto?
Zoznam predčíslí účtov otvorených v Štátnej pokladnici pre platenie daní

Daň z pridanej hodnoty 500240
Daň z pridanej hodnoty z elektronických služieb 500398
Daň z príjmov fyzických osôb nerezidentov zo zdrojov na území SR 500216
Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a prenájmu 500208
Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti 500259
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v tuzemsku 500224
Daň z príjmov právnických osôb so sídlom v zahraničí 500232
Daň z príjmu vyberaná zrážkou 500267
Osobitný odvod finančných inštitúcií 501075
Vratky prostriedkov poukázaných na verejnoprospešný účel 500689
Daň z emisných kvót 500363
Daň z motorových vozidiel - DÚ Banská Bystrica 500320
Daň z motorových vozidiel - DÚ Bratislava, DÚ pre VDS 500275
Daň z motorových vozidiel - DÚ Košice 500339
Daň z motorových vozidiel - DÚ Nitra 500304
Daň z motorových vozidiel - DÚ Prešov 500347
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trenčín 500291
Daň z motorových vozidiel - DÚ Trnava 500283
Daň z motorových vozidiel - DÚ Žilina 500312
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Myslela som konkrétne čísla každého subjektu. Vďaka.
Naposledy upravil jozka56 : 08.01.12 at 10:41
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Dobrý deň.
Mám s DÚ podpísanú dohodu, no naposledy som súhrnný výkaz posielal pred rokom (január 2011). Viete mi povedať, či sa za tú dobu zas niečo zmenilo a budem musieť niečo v PC preinštalovať?
Vďaka.

PS: prečo je všetko, čo sa týka štátnej správy také komplikované? Cez elektronické bankovníctvo môžem bezpečne prevádzať milióny a pochopí to aj človek bez vzdelania. Elektronický systém daňového úradu je komplikovaný, že často aj ľudia s počítačovým vzdelaním majú problémy. A navyše nutnosť používať prehliadač IE - to je diskriminácia, ktorá by na súde v Strassburgu určite neprešla. Som z toho všetkého znechutený, mám chuť zavesiť živnosť na klinec a nahlásiť sa na úrad práce, nech ma štát živí.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Economic Pozri príspevok
Pridávam novú praktickú informáciu.
Včera dopoludnia som obyčajnou poštou posielala na DÚ 2 žiadosti o priradenie väzby na 2 spoločnosti neplatiteľov DPH už s plnou mocou po novom bez overeného podpisu, a dnes = teda hneď na druhý deň mi došiel email :

Väzba medzi Vašim ID "100XXXX" používateľa autorizovaných elektronických služieb DR SR a DIČ "2020000000" v roli "Užívateľ s obmedzeným prístupom" bola vytvorená.
Prosím uskutočnite elektronické podanie dokumentu / dokumentov.
Vám príslušné autorizované elektronické služby sú týmto sprístupnené.


Takže naozaj ako som už uviedla väzby k ZEP robia ako vidno bez problémov. Tieto činnosti nie sú ničím obmedzené. A ak niekoho pošlú preč, že to nerobia, jednoducho sa netreba nechať nimi odbiť a trvať na vybavení veci. Či už to poriešia Zápisnicou, alebo sa to jednoducho nechá na podateľni, aby to urobili tak ako mne bez čohokoľvek. Veď to naozaj ide.
Hľadala som na stránke drsr novú dohodu a nenašla som. Pani na hotline mi povedala, že až koncom januára, treba sledovať stránku. Ty si asi robila so ZEP?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
moja praktická skúsenosť z DU - dnes pri vybavovaní registrácie DPPO novozaloženej sro som si náhodne vypočula rozhovor medzi záujemcom o elektronické podávanie a pani z DU. Staré dohody neplatia /iba tie, ktroé boli uzatovrené a väzby vytvorené v minulom roku/, na nové dohody treba čakať alebo telefonovať do B.B. Väzby urobia vtedy, ak je ID z r. 2011 nové ID sa bud nedajú alebo ich neakceptujú.
Uvedené problémy sa netýkajú ZEP, tam to frčí, aj nové väzby sa dajú robiť bez problémov a bez zápisníc.
3 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Na drsr.sk je od dnes (?) novinka, Elektronické doručovanie podaní v roku 2012.

Od januára 2012 sprístupnilo Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky možnosť plnohodnotne elektronicky komunikovať (elektronicky doručovať podania) so správcom dane bez nutnosti zakúpenia zaručeného elektronického podpisu. Na tento účel poskytuje Finančné riaditeľstvo SR BEZPLATNE identifikátor (osobný elektronický prístupový kód) osobám povereným zo strany daňových subjektov elektronicky doručovať podania správcovi dane.

Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)

...
6 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Novinka v elektronickom podávaní dokumentov Zdroj drsr.

Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane od 1. januára 2012, musia ako noví používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:
  1. [SIZE=2px]NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE [/SIZE]
    Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.

    alebo
  2. [SIZE=2px]Zaručený elektronický podpis [/SIZE]
    Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.
Upozornenie:
Pre tie daňové subjekty, ktoré boli v roku 2011 užívateľmi Autorizovaných elektronických služieb daňovej správy, ostáva zároveň zachovaný súčasný spôsob elektronického doručovania podaní na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami (s povinnosťou doručiť prvú podpísanú stranu podania do 5 dní poštou) alebo so zaručeným elektronickým podpisom.

Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 daňovému orgánu, colnému orgánu má od 1.apríla 2012 daňový subjekt ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, daňový poradca a advokát za daňový subjekt, ktorého zastupujú pri správe dani ( paragraf §14 zákona 563/2009 Z. z. v znení neskorších predpisov).
9 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zuziana Pozri príspevok
Hľadala som na stránke drsr novú dohodu a nenašla som. Pani na hotline mi povedala, že až koncom januára, treba sledovať stránku. Ty si asi robila so ZEP?

Áno so ZEP.

Inak ani nebudem. Toto je najbezpečnejší a najspoľahlivejší spôsob, už 2 roky v praxi zodpovedne odskúšaný.
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

domenico.office Pozri príspevok
Novinka v elektronickom podávaní dokumentov Zdroj drsr.

Daňové subjekty, ktoré sú povinné alebo sa dobrovoľne rozhodnú elektronicky doručovať podania správcovi dane od 1. januára 2012, musia ako noví používatelia systému Autorizovaných elektronických služieb finančnej správy získať buď:
  1. [SIZE=2px]NOVINKA - Elektronický identifikátor - BEZPLATNE [/SIZE]
    Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky poskytuje elektronický identifikátor (osobný elektronický prístupový kód používateľa) užívateľom bezplatne.
    alebo
  2. [SIZE=2px]Zaručený elektronický podpis [/SIZE]
    Užívateľ má možnosť zakúpiť si zaručený elektronický podpis (ZEP) u niektorej z komerčných autorizovaných certifikačných autorít.
...
bodliak Pozri príspevok
Na drsr.sk je od dnes (?) novinka, Elektronické doručovanie podaní v roku 2012.

Od januára 2012 sprístupnilo Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky možnosť plnohodnotne elektronicky komunikovať (elektronicky doručovať podania) so správcom dane bez nutnosti zakúpenia zaručeného elektronického podpisu. Na tento účel poskytuje Finančné riaditeľstvo SR BEZPLATNE identifikátor (osobný elektronický prístupový kód) osobám povereným zo strany daňových subjektov elektronicky doručovať podania správcovi dane.

Na získanie identifikátora je potrebné vypísať Žiadosť o vydanie identifikátora. Túto žiadosť podpíše osoba, ktorá bude poverená zo strany daňového subjektu elektronicky doručovať podania správcovi dane (zamestnanec účtovného oddelenia, resp. štatutár)

...
Môžete pridať nejaký link, prosím Vás? Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mojto Pozri príspevok
Môžete pridať nejaký link, prosím Vás? Ďakujem.
Je to hneď na úvodnej stránke www.drsr.sk
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
...lebo na https://pki.drsr.sk/

0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
http://www.drsr.sk/wps/portal
0 0
Načítať ďalšie