Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 16:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
večer som vytvoril xml v edane a všetko ok, ale EZU vykazovalo pri načítaní xml chyby....preto som vypísal výkaz priamo v EZU....
včera večer som tu o tom niekde písal.....
a ja som na tvoj problém reagoval - mne to vyhodilo tiež v ezu po importe z pohody chyby. odstránil som cez eDane a PSPad. sú tam aj obr. http://www.porada.sk/t168568-p174-el...ml#post1950380
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ja viem...
upravujem aj cez NC a F4 - uložiť zmeny
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Takže...vypísané ručne, odoslané ... hotovo .... šľak ma trafí z daňovákov .... nikdy to nie je tak ako to má byť !!!
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
ja viem...
upravujem aj cez NC a F4 - uložiť zmeny
mňa k tomu PSPad-u prinútila pohoda - lebo za ten svet som si nevedel a neviem rady ako odstrániť riadky 9 a 13 zo starého prehľadu tak aby to nenačítalo do xml .
0 0
jaroxaro jaroxaro

jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jaroxaro Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
popis chyby?
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

jaroxaro Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
Keď som ja robila import xml z alfy chyba bola v nesprávne udanom štvrťroku. Už sa to tu niekde písalo. Rozdiel bol či máš uvedené 4. alebo IV. štvrťrok. Myslím. Doporučujem vypísať ručne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

katka s. Pozri príspevok
Keď som ja robila import xml z alfy chyba bola v nesprávne udanom štvrťroku. Už sa to tu niekde písalo. Rozdiel bol či máš uvedené 4. alebo IV. štvrťrok. Myslím. Doporučujem vypísať ručne.
to neovplyvníš, lebo je to dané softom - aj pohoda tak exportuje. treba otvoriť xml v nejakom editore a vymeniť v riadku 16 sv IV za 04. potom to v ezu načíta. (ak je len toto chyba v exporte) kto by písal 50 položiek sv ručne
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

prosim Vas odosielal dnes niekto nejake dokumenty cez edane a v schranke mate potvrdenku? poslala som tri dokumenty a v schranke sprav nic? a teraz neviem ako dalej...

dakujem za kazdu radu ... som zufala...
0 0
jaroxaro jaroxaro

jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
0 0
jaroxaro jaroxaro

jaroxaro je offline (nepripojený) jaroxaro

Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Sarlotka Pozri príspevok
prosim Vas odosielal dnes niekto nejake dokumenty cez edane a v schranke mate potvrdenku? poslala som tri dokumenty a v schranke sprav nic? a teraz neviem ako dalej...

dakujem za kazdu radu ... som zufala...
ja som odosielala vcera a spravy boli som tam nasla az dnes, posielali asi az vecer ked som tam uz nepozerala.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jaroxaro Pozri príspevok
Popis chyby: "Povinný údaj nie je vyplnený",ako píšem vyššie, do kolonky IČ DPH ma EZU nepusti, nemôžem ju vyplniť,stále svieti na červeno.
kuknem sa na to, vyčkaj
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jaroxaro: ak máš eDane načítaj do formuláru sv alebo dp dph (neviem čo chceš podať) xml súbor a doplň ič dph - skontroluj v edane a ulož. potom sa ozvi či je to ok
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jaroxaro Pozri príspevok
Nevie niekto poradiť, po importe z Alfy do EZU , kopec chýb, vypísal som podanie DPH ručne, okrem prvého riadka IČ DPH kde ma EZU nepustí, samozrejme vypíše 1 kritickú chybu a skončil som.
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby, ktoré v súbore určite nemám. Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr.
ale ičDPH ťahá zo systému po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.
ja som bola asi pred 2 hodinami kontrolovat schranku a bolo na stranke drsr.sk vypisane,ze odporuca podavat SV cez eDane. Mozno to s tym suvisi.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
ja som dnes vyplnila cez EZU SV, musela som ručne, lebo .xml natiahlo, ale hlásilo chyby,- záleží aké ktoré v súbore určite nemám - určite áno ale môže to byť chyba účto softu . Tak som to riešila ručne. Podľa mňa má chybu drsr. - nie vo všetkom (nebránim ich)
ale ičDPH ťahá zo systému - porovnáva s údajom z xml súboru. ak je iné ani ho nenačíta a upozorní, že sa snažím načítať xml iného subjektu. po prihlásení, už je predvyplnené, zmeniť sa nedá.
ak to tam nie je, tak je chyba v komunikácii, v nastaveniach, v registrácii..........podľa mňa.
aj názov firmy, adresa, na prvej strane som musela zadať len Q,rok, meno, priezvisko a dátum.
v texte
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nika.sum Pozri príspevok
ja som bola asi pred 2 hodinami kontrolovat schranku a bolo na stranke drsr.sk vypisane,ze odporuca podavat SV cez eDane. Mozno to s tym suvisi.
kukol som v schránke a nič
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

srska Pozri príspevok
kukol som v schránke a nič
>> Odporúčanie – SÚHRNNÝ VÝKAZ !!!


Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky odporúča daňovým subjektom, ktorí sú držiteľmi zaručeného elektronického podpisu alebo tzv. elektronickej značky na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností elektronickými prostriedkami, aby na elektronické doručenie podania „Súhrnný výkaz – daň z pridanej hodnoty“ využili aplikáciu [SIZE=3px]eDANE.[/SIZE][SIZE=3px][/SIZE]
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

nika.sum Pozri príspevok
ja som odosielala vcera a spravy boli som tam nasla az dnes, posielali asi az vecer ked som tam uz nepozerala.
dakujem za info...snad tam zajtra budu...
Naposledy upravil Sarlotka : 20.01.12 at 22:59 Dôvod: hura presli vsetky podania v schranke mam spravy... :)
0 0
Načítať ďalšie