Zavrieť

Porady

Prestup autoškola

Zdravím,
Chcel by som sa opýtať či je možný prestup z jednej autoškoly do inej.Inštruktor tvrdí že vraj nie ale neverím mu.Mám už odjazdenú polovicu jázd a aj zdravotnícky kurz,dokonca je aj vyplatený cel, len nie a nie sa dostať na skúšky- začal som v polke februára s pýtal som sa ho či sa bude dať v máji ísť na skúšky keď všetko dobre pojde a povedal že áno,ale je už polovica mája a skúšky nikde v júny povedal že vraj mu nedali termín takže povedal že možno v júli.Vodičák potrebujem koli rodine a takto sa ho nedožijem asi nikdy.A ešte aj prístup inštruktora je hrozný nič nevysvetlí len keď spravím chybu tak kričí ale že by mi vysvetlil ako mám robiť aby to auto necukalo to mi nevysvetlí.Samozrejme že teraz to už viem ale tie začiatky boli s ním hrozné.
Tak chcel by som sa sa opýtať či by bol ten prestup možný a či mi je povinný vrátiť zvyšné peniaze samozrejme že za tie jazdy ktoré som absolvoval tak mu peniaze nechám a či je možné v druhej autoškole pokračovať tam kde som v tejto skončil.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Sunaki Pozri príspevok
    Zdravím,
    Chcel by som sa opýtať či je možný prestup z jednej autoškoly do inej.Inštruktor tvrdí že vraj nie ale neverím mu.Mám už odjazdenú polovicu jázd a aj zdravotnícky kurz,dokonca je aj vyplatený cel, len nie a nie sa dostať na skúšky- začal som v polke februára s pýtal som sa ho či sa bude dať v máji ísť na skúšky keď všetko dobre pojde a povedal že áno,ale je už polovica mája a skúšky nikde v júny povedal že vraj mu nedali termín takže povedal že možno v júli.Vodičák potrebujem koli rodine a takto sa ho nedožijem asi nikdy.A ešte aj prístup inštruktora je hrozný nič nevysvetlí len keď spravím chybu tak kričí ale že by mi vysvetlil ako mám robiť aby to auto necukalo to mi nevysvetlí.Samozrejme že teraz to už viem ale tie začiatky boli s ním hrozné.
    Tak chcel by som sa sa opýtať či by bol ten prestup možný a či mi je povinný vrátiť zvyšné peniaze samozrejme že za tie jazdy ktoré som absolvoval tak mu peniaze nechám a či je možné v druhej autoškole pokračovať tam kde som v tejto skončil.
    Ďakujem.
    Odstúpenie od zmluvy má spravidla sankčný charakter a nadobúda účinnosť spravidla doručením písomného odstúpenia od zmluvy. Odstúpiť od zmluvy možno len v prípadoch vzájomnej dohody, za podmienok výslovne dojednaných v zmluve alebo uvedených v zákone. Všetko teda závisí od znenia zmluvy, ktorú ste s autoškolou uzavreli.

    To znamená, že prestúpiť do inej autoškoly pre subjektívne vnímanú nespokojnosť (hoci bez zjavného porušenia zmluvne dohodnutých podmienok a príslušných právnych predpisov platných pre autoškoly) samozrejme môžete, avšak v takom prípade musíte počítať prinajmenšom so zaúčtovaním už absolvovaných hodín. Nemáme vedomosť o existencii osobitného predpisu zaoberajúceho sa zmenou autoškoly v priebehu kurzu. Takouto problematikou sa však zaoberá Občiansky zákonník - § 48.

    (1) Od zmluvy môže účastník odstúpiť, len ak je to v tomto alebo v inom zákone ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté.

    (2) Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje, ak nie je právnym predpisom ustanovené alebo účastníkmi dohodnuté inak.

    Záver: V súlade s dobrými mravmi by autoškola mala vrátiť všetky peniaze, za ktoré neposkytla služby. Avšak v prípade, keď ďalšiemu plneniu obsahu zmluvy je autoškole zabránené jednostrannou výpoveďou klienta len zo subjektívnych príčin, sankcie za ukončenie platnosti takejto zmluvy závisia vo veľkej miere od jej obsahu, resp. od vzájomnej dohody. Automatický nárok na vrátenie celej nespotrebovanej sumy v takomto prípade nevzniká.

    zdroj: http://www.autoskolaportal.sk/index....cledetail=view

    staršia téma:
    http://www.porada.sk/t151472-autoskola-ba.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.