Zavrieť

Porady

cestovná agentúra

Ahojte poraďáci, potrebujem pomôct v účtovaní v cestovnej agentúre. Začala som tam účtovať ako externý účtovník. Hrôza. Profaktúry, zálohove faktúry, potvrdenie objednávky. K týmto dokladom nevystavujú žiadne faktúry-daňový doklad. Dodávatelia-cestovné agentúry mi telefonicky tvrdia, že to stále takto robili a daňováci im to pri kontrolách uznali. Niektoré tieto doklady sú vyplačené iba z e-mailu alebo sú vytlačené iba z faxu. A ako je to potom z účtovaním týchto dokladov, majú sa zaúčtovať iba ako zálohy (pretože sa uhrázajú skôr, ako príde doklad) alebo normálne ako bežná faktúra. Vopred ďakujem za Vaše skúsenosti
Usporiadat
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

lydinka Pozri príspevok
Ahojte poradaci, tak som dalšia, ktorá účtuje CA a CK, a takisto mám v tom chaos. To čo tu bolo doteraz riešené, je ok, robím to tak aj ja, len neviem ako je správne vystavit preCK faktúru na províziu. Takže príde mi faktúra za predaj zájazdu napr. 20000,- ale uhrádzam len napr. 19000, lebo 1000 je moja provizka. Ale teraz musí CA vystavit faktúru CK na tých 1000,- aleneviem ako, či s nulou na faktúre, alebo ako, pretože tá provízia je vlastne už zaplatená tým že som CK odviedla na účet o tých 1000 menej. Ako sa má správne postupovat?
Ďakujem velmi pekne.
Ide o JU, neplatca DPH
S tými cestovkami je to všelijako. Niektoré ani nechcú fa na províziu.
Niekto to robí tak, že vystaví fa na províziu u teba 1000.-Sk a pri účtovaní úhrady zájazdu v banke zaúčtuješ ako výdavok sumu za celý zájazd
20 000,-Sk a hneď príjem v banke 1 000,- Sk vyrovnáš svoju pohľadávku.
Niekto na fa odpočítavá hneď sumu provízie, aby k úhrade bola nula.
Niekto nerobí fa vôbec /ak z provízie nepotrebuje odviesť DPH/, ale pripojí k banke súpis stiahnutých provízií k jednotlivým zájazdom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať