Zavrieť

Porady

záložňa a DPH

Dobry den,

chcem sa opytat takuto vec:

Jeden klient ma zlatnictvo a stal sa platcom DPH. V ramci svojej cinnosti
vykupuje zlato od obcanov, co ide mimo DPH, uctujem to ako nakup materialu od neplatcu. Dufam,ze to je tak spravne :-)

Obcas vsak kupuje zlate zlomky aj v zalozni. Minule ma zarazilo,ze podla dokladu je zalozna platca DPH - mali tam cislo SK - ale DPH na doklade vycislene nebolo. Dokonac - bol to doklad z reg.pokladne - to bolo vytlacene tak,ze na doklade ma dve sadzby 0% a 19% a nakup bol po sadzbou 0%. Mohlo by to byt preto,ze postupuje ako pri predaji pouziteho tovaru? Jedna sa o dost vysoku sumu a DPH z toho by pomohla.

Ma prosim niekto s tymto skusenosti? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Platcom DPH môže byť aj záložňa. Ak prekročí sumu 1.500.000,-Sk povinný platca. Je to však pre ňu nevýhodné. DPH si na vstupe nemá aké uplatniť
    ( občan, od kt.berie tovar je neplatca ), stále len odvádza DPH na výstupe.....Preto sa záložne bránia byť platcami. S predajom použitého tovaru to nemá, podľa mňa, nič spoločné.
    Pekný večer......

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Podľa mňa má ... záložňa ak splní podmienky podľa § 66 môže uplatniť osobitnú úpravu obchodníka s použitým tovarom.
    Podmienkou však pre ňu je, že by na doklade mala použitie osobitnej úpravy uviesť (§ 71 ods. 7 ZDPH).

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Ta zalozna JE platcom DPH, ma pekny dokladik z reg kasy a ma tam normalne IC pre DPH SKxxx.. Len nerozumiem,ako moze predavat pod 0% sadzbou. Je to len doklad,ktory sa mi dostal do ruky. Kupoval to klient.Ide mi o to,ci zalozna ma alebo nema pravo to davat pod O% sadzbu.Ze by som tam toho mojho klienta poslala sa pohadat,aby mu to rozpisali ;-) ale asi to maju nejako osetrene ... :-) Tak dik

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    lebo podla osobitnej uprav,ak sa nemylim,co je mozne ;-), by mali DPH odvadzat iba z prirazky.No a z toho dokladu nebolo vobec zrejme,co je vlastne prirazka,cele to bolo v 0% sadzbe.Este som rozmyslala,ci nema ZLATO nejaky specialny rezim,ale to maju iba zlate rezervy, toto iste nie.Takze tomu nerozumiem. Prajem pekny den :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.