Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

rudopp Pozri príspevok
Sestričky.

Gramatika

Demagóg - pozri sa z okna auta / všetko je obrobené, tak o akej likvidácii to hovoríš ?????????????

Zväzácke KECY
Byvalý súdruh hovorí o zväzakoch,súdruh Karas aspon vieš čo si videl za komunistoch-ale posledné roky ani ta von nepustia alebo sa ti sníva,aspon ked si od rána do noci pri nete,tak si pozri štatistiky aby si vedel o čom trepeš,alebo počuvaj ministra polnohospodarstva,ved je Váš pravicový.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

V iných jeho príspevkov našli mnohý tiež chyby a ktovie ako by ovládal gramatiku,keby nepoužival jeden užitočný program,ale čo už kto nemá vecné a logické argumenty,tak sa chyta stebielka,jeho nafúkane ego nestrpi aby mu niekto opnoval.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Chokma Pozri príspevok
Aj ked musim suhlasit, ze na dedinach to uz nevyzera ako kedysi... na druhej strane musim tiez konstatovat, ze aj ti, co stale robia v polnohospodarstve, robia z akejsi zotrvacnosti a v nadeji, ze novy rok bude lepsi. Nechcem, aby to vyznelo opat ako stazovanie sa a vyzva k lutovaniu, ale poviem vam, ze aj ta produkcia, co tu mame, co este funguje, aj tu nie je kde dat. Ak ju chcete niekomu dodat a povie vam, ze dostali prikaz, aby brali istemu jednemu dodavatelovi, a ten ju dovaza z madarskeho velkoskladu a nalepuje Made in Slovakia... co si mozete uz len o tomto mysliet. Potom moze minister trepat ako podporuju slovenske vyrobky...

A verte, ze nepredavame draho, tie ceny, ktore su tu prezentovane - ako ze 1,90 za rajciny, to u nas nie je realita... na trhu minuly tyzden predavala trhovnicka 0,45 a vsetci jej na ne s... a to bola vysledna cena, nie ta, ktoru dostavame my. Asi tolko. Mozno preto ti dedincania vysadili travnik.
Vieš ma to jedno pozitívum a to ked lepia Made in Slovakia,tak asi začina dopyt po tej našej produkcii-ešte tak najst sposob ako ju rozoznat,ked sa všetko prebaluje a falšuje.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
V iných jeho príspevkov našli mnohý tiež chyby a ktovie ako by ovládal gramatiku,keby nepoužival jeden užitočný program,ale čo už kto nemá vecné a logické argumenty,tak sa chyta stebielka,jeho nafúkane ego nestrpi aby mu niekto opnoval.
Poviem to slusne - kasli uz na neho, vsimla som si, ze ste sa pochytili aj v inej teme a nema to konca kraja. Ked prestanes reagovat, aj on prestane pisat blbosti, iba zeby bol samomluvec...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

trisestri Pozri príspevok
Vieš ma to jedno pozitívum a to ked lepia Made in Slovakia,tak asi začina dopyt po tej našej produkcii-ešte tak najst sposob ako ju rozoznat,ked sa všetko prebaluje a falšuje.
No ale ved prave... my na nase uhorky nelepime napriklad nic a su slovenske a nejaky dovozca si nalepi na dovoz z bohvieodkial, ze slovenske, aby sa ten, komu dodava, mohol robit, ze podporuje tuzemske... Mna to uplne vyvadza z miery. Asi zacnem na ich supu vyryvat dekorativne nechtami, ze od Chokmy, aby ste vedeli... Ale poviem ti, do smiechu by ti nebolo z tohto vsetkeho. Ono stat vymysli ako si uchranit vlastne a aj tak sa to zvrtne naopak. Medzi nami - mozem aj ja lepit, ze slovenske, aj tak mi to nezoberu, v pozadi je hovova mafia za obycajny struk papriky, uhorku, rajcinu... toto by uz jeden neveril.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Chokma Pozri príspevok
No ale ved prave... my na nase uhorky nelepime napriklad nic a su slovenske a nejaky dovozca si nalepi na dovoz z bohvieodkial, ze slovenske, aby sa ten, komu dodava, mohol robit, ze podporuje tuzemske... Mna to uplne vyvadza z miery. Asi zacnem na ich supu vyryvat dekorativne nechtami, ze od Chokmy, aby ste vedeli... Ale poviem ti, do smiechu by ti nebolo z tohto vsetkeho. Ono stat vymysli ako si uchranit vlastne a aj tak sa to zvrtne naopak. Medzi nami - mozem aj ja lepit, ze slovenske, aj tak mi to nezoberu, v pozadi je hovova mafia za obycajny struk papriky, uhorku, rajcinu... toto by uz jeden neveril.
Tu sa da verit všetkému,krajina neobmedzených možnosti pre obmedzených-inak z označovaním krajiny povodu potravín ma za ušami EU,ktorý to neschvalili, hlavne že schvalili takú blbost ako povinný výkup solarnej energie za úplne premrštené ceny, tam tiež už namiesto racia funguje lobing.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Vnesiem trošku čerstvého vzduchu do tejto pesimistickej témy: bola som sa prejsť po bývalých záhradkárskych osadách a mala som dobrý pocit že generácia 50-60 ročných ľudí sa vracia k pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia. 4á pozemky s maličkými chatkami (niekde už aj domami-zrejme ak nejakým spôsobom pozemky získali do OV) sú obrábané, zarastené plochy vykosené. Možno k tomu troška prispeli aj viaceré aféry v OC so zeleninou, ale predpokladám skôr to, že títo ľudia zostali nezamestnaní a takýmto spôsobom si chcú prilepšiť k tomu mizernému predčasnému dôchodku.

Ešte by som dodala že generácia 50-60 ročných ľudí si pamätá chuť čerstvej rajčiny, uhorky, cibule, cesnaku - takže chcú mať svoje.
Podľa mňa príde aj na mäso a spomenú si ako sme robili doma klobásky, jaterničky, tlačenky, vytápali slaninu na masť a znovu prídu do módy teraz už dlho vypnuté mrazáky.

Zatiaľ niektorí váhajú - mňa napríklad odrádza iba vysoká cena elektriny. Ale zasa keď si predstavím že koľko som narobila rezňov z domáceho kvalitného bravčového stehna, ktoré bolo problém vyklepať a porovnám ho s tou handrou (rozumej mäso) čo si nosím z hypermarketu, ktorú ani nemusím klepať a svieti sa cez ňu - tak uvažujem stále intenzívnejšie o záhradnej chatke niekde na dedine na staré kolená.

Zároveň budem mať možnosť nákupu aj mäsa zo dvora. Stále mi to vychádza že by som bola v pluse: ak napr. kúpim 1 mladú sliepku a rozdelím ju na 4 ks, tak mi vyjde 4x kvalitné jedlo pri ktorom môžem využiť aj moju zeleninu.
A ešte sa k mäsu môžem dostať lacnejšie bartrovým obchodom: budem nosiť môjmu farmárovi zbytky ako napr. suchý chlieb, rožky, možno pomyje a mäso (zajaca, kuriatko, vajcia alebo svoj mäsový výrobok) mi predá o to lacnejšie.

Takto uvažujem ja pokiaľ som zamestnaná. Ak už nebudem zamestnaná, tak si to vajíčko alebo zajaca dorobím sama a pokiaľ mi to zdravotný stav dovolí tak budem schopná (podľa mňa) zásobovať z tej dajme tomu 10 árovej záhrady ovocím, zeleninou, vajíčkami a mäsom aj domácnosti mojich detí.

Mýlim sa alebo uvažujem reálne ?
6 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

trisestri Pozri príspevok
Byvalý súdruh hovorí o zväzakoch,súdruh Karas aspon vieš čo si videl za komunistoch-ale posledné roky ani ta von nepustia alebo sa ti sníva,aspon ked si od rána do noci pri nete,tak si pozri štatistiky aby si vedel o čom trepeš,alebo počuvaj ministra polnohospodarstva,ved je Váš pravicový.
Nužžžžžžžž
Možno je načase, aby som do niečoho vstúpil, lebo ja som ešte v žiadnej strane nebol

Príspevok, čo nemá ani hlavu ani pätu.
Autor = trisestri - čo nemá veľa rozumu, ale hlavne, že je s ním spokojný .
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

trisestri Pozri príspevok
V iných jeho príspevkov našli mnohý tiež chyby a ktovie ako by ovládal gramatiku,keby nepoužival jeden užitočný program,ale čo už kto nemá vecné a logické argumenty,tak sa chyta stebielka,jeho nafúkane ego nestrpi aby mu niekto opnoval.
Podľa seba súdim teba

PS1
Ja napríklad používam hlavu .

PS2
Oponovať môžeš, ale pravdou/argumentami a nie kecmi/hovadinami/xenofóbiou.
0 1
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

hubatá Pozri príspevok
Vnesiem trošku čerstvého vzduchu do tejto pesimistickej témy: bola som sa prejsť po bývalých záhradkárskych osadách a mala som dobrý pocit že generácia 50-60 ročných ľudí sa vracia k pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia. 4á pozemky s maličkými chatkami (niekde už aj domami-zrejme ak nejakým spôsobom pozemky získali do OV) sú obrábané, zarastené plochy vykosené. Možno k tomu troška prispeli aj viaceré aféry v OC so zeleninou, ale predpokladám skôr to, že títo ľudia zostali nezamestnaní a takýmto spôsobom si chcú prilepšiť k tomu mizernému predčasnému dôchodku.

Ešte by som dodala že generácia 50-60 ročných ľudí si pamätá chuť čerstvej rajčiny, uhorky, cibule, cesnaku - takže chcú mať svoje.
Podľa mňa príde aj na mäso a spomenú si ako sme robili doma klobásky, jaterničky, tlačenky, vytápali slaninu na masť a znovu prídu do módy teraz už dlho vypnuté mrazáky.

Zatiaľ niektorí váhajú - mňa napríklad odrádza iba vysoká cena elektriny. Ale zasa keď si predstavím že koľko som narobila rezňov z domáceho kvalitného bravčového stehna, ktoré bolo problém vyklepať a porovnám ho s tou handrou (rozumej mäso) čo si nosím z hypermarketu, ktorú ani nemusím klepať a svieti sa cez ňu - tak uvažujem stále intenzívnejšie o záhradnej chatke niekde na dedine na staré kolená.

Zároveň budem mať možnosť nákupu aj mäsa zo dvora. Stále mi to vychádza že by som bola v pluse: ak napr. kúpim 1 mladú sliepku a rozdelím ju na 4 ks, tak mi vyjde 4x kvalitné jedlo pri ktorom môžem využiť aj moju zeleninu.
A ešte sa k mäsu môžem dostať lacnejšie bartrovým obchodom: budem nosiť môjmu farmárovi zbytky ako napr. suchý chlieb, rožky, možno pomyje a mäso (zajaca, kuriatko, vajcia alebo svoj mäsový výrobok) mi predá o to lacnejšie.

Takto uvažujem ja pokiaľ som zamestnaná. Ak už nebudem zamestnaná, tak si to vajíčko alebo zajaca dorobím sama a pokiaľ mi to zdravotný stav dovolí tak budem schopná (podľa mňa) zásobovať z tej dajme tomu 10 árovej záhrady ovocím, zeleninou, vajíčkami a mäsom aj domácnosti mojich detí.

Mýlim sa alebo uvažujem reálne ?
Držím palce nech to vyjde,dobrá sorta na chov je aj mangalica,vynimočne mávam s trhu slaninu z nej a je fajnová-bodaj tak uvažovalo viac ludí a vrátilo sa k tradiciam domáceho chovu a pestovania.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

mám domácu bryndzu,žinčicu,len ten údeny syr nejako vrzga pod zubami,tak neviem čím to je taký som ešte nemal
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Moja 3/4 sa vrátila z malého výletu na stredné Slovensko. Bonus: oštiepky + ovčí syr (pravý - žiadny pančovaný - rovno zo salaša). To som si pochutnal - je obrovský rozdiel medzi kupovaným a "doneseným" zo salaša.
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

hubatá Pozri príspevok
Vnesiem trošku čerstvého vzduchu do tejto pesimistickej témy: bola som sa prejsť po bývalých záhradkárskych osadách a mala som dobrý pocit že generácia 50-60 ročných ľudí sa vracia k pestovaniu vlastnej zeleniny a ovocia. 4á pozemky s maličkými chatkami (niekde už aj domami-zrejme ak nejakým spôsobom pozemky získali do OV) sú obrábané, zarastené plochy vykosené. Možno k tomu troška prispeli aj viaceré aféry v OC so zeleninou, ale predpokladám skôr to, že títo ľudia zostali nezamestnaní a takýmto spôsobom si chcú prilepšiť k tomu mizernému predčasnému dôchodku.

Ešte by som dodala že generácia 50-60 ročných ľudí si pamätá chuť čerstvej rajčiny, uhorky, cibule, cesnaku - takže chcú mať svoje.
Podľa mňa príde aj na mäso a spomenú si ako sme robili doma klobásky, jaterničky, tlačenky, vytápali slaninu na masť a znovu prídu do módy teraz už dlho vypnuté mrazáky.

Zatiaľ niektorí váhajú - mňa napríklad odrádza iba vysoká cena elektriny. Ale zasa keď si predstavím že koľko som narobila rezňov z domáceho kvalitného bravčového stehna, ktoré bolo problém vyklepať a porovnám ho s tou handrou (rozumej mäso) čo si nosím z hypermarketu, ktorú ani nemusím klepať a svieti sa cez ňu - tak uvažujem stále intenzívnejšie o záhradnej chatke niekde na dedine na staré kolená.

Zároveň budem mať možnosť nákupu aj mäsa zo dvora. Stále mi to vychádza že by som bola v pluse: ak napr. kúpim 1 mladú sliepku a rozdelím ju na 4 ks, tak mi vyjde 4x kvalitné jedlo pri ktorom môžem využiť aj moju zeleninu.
A ešte sa k mäsu môžem dostať lacnejšie bartrovým obchodom: budem nosiť môjmu farmárovi zbytky ako napr. suchý chlieb, rožky, možno pomyje a mäso (zajaca, kuriatko, vajcia alebo svoj mäsový výrobok) mi predá o to lacnejšie.

Takto uvažujem ja pokiaľ som zamestnaná. Ak už nebudem zamestnaná, tak si to vajíčko alebo zajaca dorobím sama a pokiaľ mi to zdravotný stav dovolí tak budem schopná (podľa mňa) zásobovať z tej dajme tomu 10 árovej záhrady ovocím, zeleninou, vajíčkami a mäsom aj domácnosti mojich detí.

Mýlim sa alebo uvažujem reálne ?
Keby aspon polovica slovenska takto uvazovala...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

pavol54 Pozri príspevok
viazanička 0,2€(100 g) a on že vraj " ďakujem žena zmenila jedálniček" ja mu na to nech trhne nohou,
Ze pozdravujem, a spytaj sa ho, ci mu 1,79€ za 50g v Bille vyhovuje viac.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Slayer666 Pozri príspevok
Ze pozdravujem, a spytaj sa ho, ci mu 1,79€ za 50g v Bille vyhovuje viac.
U nás na trhu 40 centov,aj to akcia,lebo som zobral po viazaničke mrkvy, zeleru, petržlenu-inak od 50 do 60 centov,v retazcoch od 80 centov vyššie iba za petržlen,alebo urobia zeleninový baliček od 1,7 eur-za 20 centov od suseda by som aj 3 zobral,ale tu taká možnost nie je,kto ju ma,ten si ju neváži,asi si myslia že niekomu samo zadarmo sa rodí-ked som býval na dedine,tak jeden sused si chodil k nám roky zadarmo na čerešne, naoberal si ich tolko že aj víno si z nich robil,raz sme my potrebovali súrne pomoc,tak povedal že nemá čas,hoci sme mu ponukli obvyklú cenu za danú službu a hoci nemal nič na praci.
Naposledy upravil trisestri : 05.08.11 at 12:10
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Slayer666 Pozri príspevok
Ze pozdravujem, a spytaj sa ho, ci mu 1,79€ za 50g v Bille vyhovuje viac.
Ale to je predsa obchod !! tam je to samozrejmé
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

trisestri Pozri príspevok
U nás na trhu 40 centov,aj to akcia,lebo som zobral po viazaničke mrkvy, zeleru, petržlenu-inak od 50 do 60 centov,v retazcoch od 80 centov vyššie iba za petržlen,alebo urobia zeleninový baliček od 1,7 eur-za 20 centov od suseda by som aj 3 zobral,ale tu taká možnost nie je,kto ju ma,ten si ju neváži,asi si myslia že niekomu samo zadarmo sa rodí-ked som býval na dedine,tak jeden sused si chodil k nám roky zadarmo na čerešne, naoberal si ich tolko že aj víno si z nich robil,raz sme my potrebovali súrne pomoc,tak povedal že nemá čas,hoci sme mu ponukli obvyklú cenu za danú službu a hoci nemal nič na praci.

Co sa da robit s vnatou mrkvy? Zelerova a petrzlenova vnat su skvele, ale mrkva? Ci to boli viazanicky aj s korenmi?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Slayer666 Pozri príspevok

Co sa da robit s vnatou mrkvy? Zelerova a petrzlenova vnat su skvele, ale mrkva? Ci to boli viazanicky aj s korenmi?
jasné že z korenom,ako inak-aj ked vnat možu zjest zvieratá,králikalebo morča.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Oplati sa poztriet tento dokument o potravinarstve

http://www.zlo.cz/food-inc-potraviny-as.php
4 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Veľmi dobrý link, vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať