Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
220870
Hmmmmm, velice zaujimave
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
220870

Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Pisu o nom, ze sa uz 36 rokov venuje, zdravej vyzive, liecitelstvu, meditacii, esoterike. A tie jeho reci o glukoze a NRF2 tiez nie su celkom marne. Minimalne to stoji za prestudovanie
Ini uz studovali,
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=NRF2
mozeme aj my, zavrhnut ho mozeme potom
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1...ovy-kos-evropy
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
no a my sa tu rozhorcujeme nad ucitelkou, co ukazala studentom vraj nevhodny casopis.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Salmonella Enteritidis v kuracom mäse http://www.svps.sk/potraviny/info_ku...nella_2015.asp

1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

MisheliQ
Salmonella Enteritidis v kuracom mäse http://www.svps.sk/potraviny/info_ku...nella_2015.asp

na Slovensku bolo poväčšine rozdelené do zariadení verejného stravovania - niečo klienti už aj zjedli
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cest...vte-sa-na-sok/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
proti GMO je to úplný amaterizmus. Vieš si predstaviť mechanizmus vzniku GMO? Ako verní psy určite rozbijú jednotu eu zavedením gmo do produkcie. a to môže byť horšie(GMO) ako neutronová bomba. zdravé konské mäso nejeme kvôli predsudkom
1 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
220870
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cest...vte-sa-na-sok/
badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze
Clipboard02.gif  
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ing. Ľubomír Janoška
220870
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cest...vte-sa-na-sok/
badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze
"Badatela" teda ani ja nemusím... Je to ujko...
ALE
v tomto prípade s názorom na nechutnosť jedál (ich zloženie neriešim) z Mekáču súhlasím.
Bol som v danom podniku len raz a stačilo úplne. Výrazy (ktoré na jedlo nezvyknem používať) ako - nechutné, hnusné, nejedlé, nepitné....sú na mieste...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Ing. Ľubomír Janoška
220870
Šmakota šakotovitá neuveriteľná mňamka z MC DONALD. Tý čo ste na FB zdielajte.
http://www.badatel.net/kampan-o-cest...vte-sa-na-sok/
badatel.net - veľmi "dôveryhodný" zdroj, korý to určite nerobí pre peniaze
"Badatela" teda ani ja nemusím... Je to ujko...
ALE
v tomto prípade s názorom na nechutnosť jedál (ich zloženie neriešim) z Mekáču súhlasím.
Bol som v danom podniku len raz a stačilo úplne. Výrazy (ktoré na jedlo nezvyknem používať) ako - nechutné, hnusné, nejedlé, nepitné....sú na mieste...
nechutnosť jedál v Mekáči -čo zabudli dať dochucovadlá a zvýrazňovače chutí? No majú v tom pekný bordel takto kaziť meno(menu)najvykričanejšieho podniku
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....
čo si obchod pýta to výrobca vyrobí - nič viac nič menej
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

palino tie sú najdoležitejsie.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
palino tie sú najdoležitejsie.....
nerozumel som, ešte nemám naleštenú guľu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
...no potravinový odpad čo sa predáva v obchodoch a odpad z mekáča....
čo si obchod pýta to výrobca vyrobí - nič viac nič menej
...toto je ako ked mi mechanik hovoril...že volal na inzerát "predaj motorky"...pýta sa predávajúceho ,že kolko km na najazdených....predávajúci:..a kolko chcete,aby mala
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
palino tie sú najdoležitejsie.....
nerozumel som, ešte nemám naleštenú guľu
dochucovadlá a zvýrazňovače chutí.......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
misoft
Poliaci si robia prdel zcelej EÚ. Soľ, vajcia,mäso...... vsjo pre prachy. A za nimi feferóni.... falošná hovädzia sviečkovica - farbená bravčovina...., Francúzi - konina ako hovädzina.....
Ale Poliaci sú "experti" par excellence...
proti GMO je to úplný amaterizmus. Vieš si predstaviť mechanizmus vzniku GMO? Ako verní psy určite rozbijú jednotu eu zavedením gmo do produkcie. a to môže byť horšie(GMO) ako neutronová bomba. zdravé konské mäso nejeme kvôli predsudkom
Len pre doplnenie niekoľko mílnikov v objavoch
ČÍŇANIA vymysleli čierny prach
NOBEL vynašiel dynamit
RUTHERFORD vykonal prvú jadernú reakciu a FERMI skonštruoval jaderný reaktor
WATSON a CRICK objavili DNA (základ pre tvorbu GMO)
KONŠTRKTÉRI GMO
Nikto z týchto nevykonal tieto objavy preto aby sa ľudstvo mohlo navzájom ničiť a zničiť ale preto aby uľahčil život ostatným
Kam sa to zvrhlo?
ZATIAĽ VŠETKY BOLI POUŽITÉ NA likvidáciu a zabíjanie
Kto sa zaručí že objavy v DNA A GMO nebudú zneužité proti ľudstvu? Ak nebol problém dostať do kukurice gén ktorý sa aktivuje na základe prítomnosti škodcu(čo dostala možnosti zavoňať alebo na pohryz ?) kto zaručí že v prítomnosti inej štruktúry DNA sa nevytvorí nejaká karcinogénna štruktúra, alebo nejaká iná nám neznáma reakcia po kontakte s nejakým prvkom mendeleovej tabuľky ktorá bude mať vplyv na ľudský život? vieme čo robia neškodné E-čka? Časom sa zistí že nie je všetko tak ako nám to niekto tvrdí.
Príklad
Moja stará mama mala odrodu skvelých uhoriek, prišla éra hybridov dobrých ale s nutnosťou ošetrovať, po čase zistila že to nie ono ale k pôvodným sa už vrátiť nemohla lebo si z poslednej úrody neodložila osivo. Od tej doby bola závislá na kupovaných hybridoch. to je druhý aspekt dostane sa pestovateľ k osivu alebo nie a GMO kukuricu či rajčinu si doma nevyrobíme - vybudovanie závislosti je tiež zbraň
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať