Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 07.06.17 at 00:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Kto neumí, ten čumí.
Čumel by aj ujo SBS, ak by mi poklepal po pleci...
Ak by to skúsil mojej 1/2, riskoval by teda statočne.
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Terezia13
misoft
Terezia13
ja vždy drzo otvorím krabičku a pozriem na vajíčku pečiatku, zistila som, že bývajú rovnaké krabice, ale vo vnútri sú v jednej PL a v ďalšej krabici SK a sú uložené v jednom pulte
Prečo "drzo"? Normálne - ja otvorím a skontrolujem. Ty za svoje peniaze si vyberáš výrobok/produkt/tovar a MÁŠ právo na predvedenie, prezretie, skontrolovanie.
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
jasné, že si otvorím a ešte aj každé jedno pozriem, bo rozbité sa mi domov vláčiť nechce.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví"..... a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví"..... a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
misoft
Terezia13
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví"..... a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
Pozor - kamery - tie sledujú dianie na ploche, v prípade zistenia problému však člen SBS nemôže zasahovať na ploche.
Príklad: obsluha pri kamere si všimne, že niekto si pchá do batoha kozmetiku. SBS ešte nemôže zasiahnuť, pretože "osoba" ešte neopustila "vymedzený" priestor - neprešla cez pokladne (kde by mala za tovar zaplatiť). Ale sledujú jej pohyb, SBS-károvi sa dáva jej popis a lokalita, kde sa nachádza. Ak prejde BEZ zaplatenia s týmto tovarom za pokladne - VTEDY môže zasiahnuť!
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
misoft
Terezia13
no mnohí čumia, čo to stváram a čakám, kedy ma poklepe po pleci ujo SBS
Terka - nech ČUMIA, keď ich to "baví"..... a nech potom kupujú poľské nepodarky. A SBS? To môžeš kľudne poslať do teplých krajín - on na ploche NEMÁ žiadne právomoci, on tam NEMÁ čo hľadať.
no v niektorých reťazcoch sú kamery o tom viem od kamaráta
Pozor - kamery - tie sledujú dianie na ploche, v prípade zistenia problému však člen SBS nemôže zasahovať na ploche.
Príklad: obsluha pri kamere si všimne, že niekto si pchá do batoha kozmetiku. SBS ešte nemôže zasiahnuť, pretože "osoba" ešte neopustila "vymedzený" priestor - neprešla cez pokladne (kde by mala za tovar zaplatiť). Ale sledujú jej pohyb, SBS-károvi sa dáva jej popis a lokalita, kde sa nachádza. Ak prejde BEZ zaplatenia s týmto tovarom za pokladne - VTEDY môže zasiahnuť!
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terezia13
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
Kľudne aj jedno po druhom, prípadne ďalšie balenie - pokiaľ dáš na miesto po prezretí a nepoškodíš - nikto ťa "buzerovať" nebude.....
Ja takto kontrolujem vajíčka (krajina pôvodu), syry, jogurty, mliečne výrobky, prípadne salámy (celé), ovocie (kvalitu, aby nebol zhnitý kus).... Je to moje právo....
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

misoft
Terezia13
tak teda si tie vajíčka budem ešte pozornejšie pozerať veď nekradnem, len sa pozriem vajíčkam "na zúbky"
Kľudne aj jedno po druhom, prípadne ďalšie balenie - pokiaľ dáš na miesto po prezretí a nepoškodíš - nikto ťa "buzerovať" nebude.....
Ja takto kontrolujem vajíčka (krajina pôvodu), syry, jogurty, mliečne výrobky, prípadne salámy (celé), ovocie (kvalitu, aby nebol zhnitý kus).... Je to moje právo....
ja tiež kontrolujem všetko hlavne krajinu pôvodu samozrejme aj kvalitu, ale vajíčka, jogurty a sladkosti najviac
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Autor: mz

Čistý dilino...poplašňak !
-------------------------
Upresnenie :

K popisu látky samotnej a jej následkom nemám nič.
Ale ten článok je totálne drbnutý bulvár - šírenie poplašnej správy...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aj v kozmetike....
http://zena.sme.sk/c/7026946/jedy-v-kozmetike.html
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Než čítať takto "overené" správy - teda HOAXy - stačí sa pozrieť priamo tam, kde to skúmajú a vydávajú nariadenia a výsledky šetrení.... tu: http://www.svssr.sk/
Opravujem pôvodný text - je to aj na ich stránke......http://www.svssr.sk/potraviny/info_M...ENC_1_2017.asp
Naposledy upravil misoft : 25.01.17 at 17:02 Dôvod: Oprava textu, uvedenie správnych faktov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Vyššie som toho lososa uviedla iba preto, že radšej menej často, ale bez hormónov.
Momentálne fičím na morčacom z Tesca, jedno majú z PL, druhé z HU.
Akosi ešte stále verím Maďarom, že si udržujú svoju dobrú povesť pri svojich produktoch.
Morčacie sa v Tescu dá zistiť podľa toho, kde bolo balené, na etiketách to asi nie je, a síce v popise produktov.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002121482673
https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002016038167
tak to je paráda, u nás v t.u morčacinu nemajú
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.
Aj takto sa da klamat zakaznikov ...
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ad-figaro.html
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona
Zhltnúť čokoládovú tabuľku Figaro na posedenie je jednoduchšie ako v minulosti. Nie je za tým väčšia kapacita našich žalúdkov, ale menšia hmotnosť čokolády.
Aj takto sa da klamat zakaznikov ...
http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...ad-figaro.html
„Práve som zistil, že čokolády Figaro majú namiesto 100 už len 90 gramov. Obal je totožný, tak som si to na prvý pohľad vôbec nevšimol,“ píše nám čitateľ do redakcie.
Hehehe...že jaký je zlatý...
------------------------
Máte tip na výrobok, ktorému výrobca potichu znížil hmotnosť? Pošlite nám ho na adresu gazduj@newsandmedia.sk.
Hehehe...že akí sú zlatí...
------------------------
Tip ? Len tak v rýchlosti si spomeniem na :
- Keksy (Horalky, Tatranky a aj iné) išli rovnakou cestou ako čokoláda.
- Cestoviny z 500g išli na 400g, prípadne aj menej.
- Ryža vo varnom sáčku je síce rovnaká hmotnosť, no po uvarení to tak nevyzerá.
- Konzervované paštéky sú zaujímavé tiež.
- Jogurty a iné mliečne výrobky ...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Len tak na okraj v rámci EÚ BOLI všetky členské štáty povinné prijať a národné parlamenty(ak sa to tak dá nazvať kvôli ich právomociam) schváliť smernicu 1169/2011 podľa ktorej každý výrobca potravín musí uvádzať výživovú hodnotu potravín a potraviny vyrobené po 13.12.2016 sa bez tejto analýzy nesmú uvádzať na trh. Háčik je v tom že tieto údaje MUSIA korelovať s receptúrou. Teda som zvedavý či štátne orgány majú gule žalovať výrobcov za podvádzanie tak ako si to dovolili Američania voči výrobcom áut pri falšovaní emisii.
To sa niektorým štátom dosahujú prebytkové rozpočty keď ich firmy vytvárajú zisky(základ dane) NA ZÁKLADE PODVODU A KLAMSTVA.
Čo budú robiť tie slávne neziskovky z tretieho sektoru a čo robili doteraz.

Osobná skúsenosť konkurenčná konzervárenská firma v jednej výrobnej dávke(1000 pohárov) použila pri výrobe kompótu omylom miesto cukru cukralózu, nebolo to uvedené na etikete zistenou veterinárnou kontrolou bol zistený rozpor a kvôli dostala pokutu cca 5000 Sk.
A pri nadnárodných firmách len bude štát konštatovať že "STALO SA" Vidieť že silnejší pes j..e.
Najhoršie je to že sa nevyvodí osobná zodpovednosť manažmentu nákupných sietí a ich nákupcov. Pretože sa to dialo s ich vedomím a s ich súhlasom a za toto by mali dostať miliónové pokuty a zosobnené. KEĎ SI NAMAZALI KAPSY NA ÚKOR SLOVENSKÝCH SPOTREBITEĽOV, NECH PLATIA. Však Pán GALKO.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ešte stále používate umelé sladidlá?
http://protiproud.parlamentnilisty.c...noho-podob.htm
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať