Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

DESIVÉ odhalenie testu: Ryžové chlebíčky a kaše pre bábätká sú plné nebezpečného jedu!

https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/V...pecneho-arzenu
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
niečo veselšie

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V Německu spočítali, že průměrný zákazník supermarketu si v každém košíku odváží asi osmačtyřicet jedů, od barviv přes konzervanty po dochucovadla a stabilizátory, které jsou obsaženy v pochutinách, jako jsou uzeniny, cukrovinky a další, nikoli v základních potravinách!
https://www.ceskaordinace.cz/mudr-ja...-955-9864.html
1 1
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
1 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

vicktor
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
chápeš to správne!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
a vieš ako sa dá zistiť že je med pančovaný?
Pri rôznych potravinových podvodoch si spomeniem na film "Sladké starosti".
a čašníka Andyho Hrica pri výrobe originálneho koňaku.
Každý med raz zcukornatie laik vidí, počet peľových zŕn spočíta odborník a IZOSWEET z kukurice je lacnejší a najmä nikdy nezcukornatie
Naposledy upravil pavol54 : 17.01.18 at 18:35
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

posledné kontroly SLOVENSKÝCH POTRAVÍN
trdelník, mal to čo nemal mať
žitavská paprika nefarbí ako žitavská, asi naopak nemala to čo mala mať
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Citala som diskusiu...tiez som nazoru....ze aky vyrobca trdla.....trdlo je moja srdcofka....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
O mede som kedysi davno pocul ine - med skukornatie ak vcelar pridava do medu cukor, ak je med "origomed", ten scukornatiet nema.
Zitavska paprika bola malo farebna ... no mozno menej svietilo slnko, tak sa nevyfarbila ... no boooze.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
O mede som kedysi davno pocul ine - med skukornatie ak vcelar pridava do medu cukor, ak je med "origomed", ten scukornatiet nema.
Zitavska paprika bola malo farebna ... no mozno menej svietilo slnko, tak sa nevyfarbila ... no boooze.
tomu sa hovorí "FAKE NEWS"
lepšie je raz vedieť ako stokrát počuť. Môj med určite nebol cukrovaný, všetok scukornatel najdlhšie vydrží čistý agát A ešte máš predstavu ako by sa mal miešať cukor s medom? Ak to mám robiť, to si môžem rovno kúpiť izosweet 210 ktorý má aj po rokoch konzistenciu ako čerstvý med. A ešte tá technológia miešania cukru s medom dáš predstavu ako to vykonať?
K tej paprike - nie každá odroda papriky vytvorí dostatok červeného farbiva aj keby na ňu slnko svietilo na rovníku
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Pred cca 45 rokmi slova este FAKE a FAK neboli, tak som pocul.
Neslo o to ze spekulant sypal cukor do medu, ale cukrom prikrmoval vcely.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Viktor..ked ukradnes vcelam ich jedlo-med.....oni to nevyrabaju pre nas...niektori im zoberu vsetko a tocia med stale..tak co asi papaju
http://www.pv.sk/vcely/prax_clanky045.asp
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Pred cca 45 rokmi slova este FAKE a FAK neboli, tak som pocul.
Neslo o to ze spekulant sypal cukor do medu, ale cukrom prikrmoval vcely.
Ak v dobe produkcie medu začne prikrmovať tak automaticky sa uspokoja a znižuje sa dodávka zo zberu na rastlinách takže nie že získa ale stratí, lebo to čo je na poli nemusí kupovať. Treba vždy rozlíšiť medzi správnymi info a nesprávnymi.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vicktor
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
šak ked sa včely pesticídmi hubia, šak okrasné rastliny treba striekať, bez rozuma, bez ohľadu na znášku včiel... veď však na to máme, a sprej má hociktorá/ý hlupák v ruke, včela zanesie do úľa, roje kapú, ale med by chcel každý, tak samozrejme, že sa pančuje, keby včely neboli otrávené, tak je poriadny med. Čo komu na tom nie je jasné
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Taku vcelu stražkine do ula nevpustia...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Taku vcelu stražkine do ula nevpustia...
Tak potom je problém inde trebárs v imunite strážkiň... nemusí byť..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať