Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 21:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Tweety
Keď si to nevieš domyslieť, tak ti pošepnem. Znamená to jednoducho otázku, ako sa také niečo môže vôbec diať.
Dodávateľ nie je oprávnený zisťovať pomery odberateľa a účel nákupu tovaru. Zaplatil zaplatil podľa obchodného zákonníka prechádza zodpovednosť za manipuláciu s tovarom na odberateľa
To je "mínuskový inteligent" Vyrábam potraviny, reštika si chce kúpiť napr čalamádu a ja majiteľovi poviem nech mi najprv predloží doklad o schválení prevádzkárne a HACCP. až potom mu predám. Rýchlo by ma poslal tam kam sa strkajú iné veci
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
lujza.j
Buchi...asi nie...
.....de maso pre lidl a potom bayeriše maso....
Ale maso najcastejsie v penny....inak porcovane...viac druhov....ale isto nie ako naposledy akcia kuracie stehna zo slovinska...
Mali at kuratka v akcii 3,40/kg...tak som....tie
Asi nie ?
Hm...hlad na vás, nevydumovali by ste...

Máš tam chybu...zo Slovenska je správne.
Nemecké ??? Kua, kua...skús raz maslo zo Zvolenskej Slatiny...dojče Rajo vyšmaríš do Dunaja...popláva hore prúdom.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
alaya1
lujza.j
Maso je ako med...kupim tak kde poznam vcelara....
ja to nejem a nemam problemy.
Keby som si musela kupovat maso tu...tak bud ho jest nebudem....alebo si najdem zdroj....decko prinesie tu z lidlu len tvaroh z PL a mam dost...
Maso kupujem zasadne v polskom retazci. Ako vravi moja mama. Poliaci su spekulanti a sami sebe "zle" nepredaju, to vyvezu mimo krajiny...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
lujza.j
alaya1
lujza.j
Keby som si musela kupovat maso tu...tak bud ho jest nebudem....alebo si najdem zdroj....decko prinesie tu z lidlu len tvaroh z PL a mam dost...
Maso kupujem zasadne v polskom retazci. Ako vravi moja mama. Poliaci su spekulanti a sami sebe "zle" nepredaju, to vyvezu mimo krajiny...
Len aby si nebol prekvapkaný.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Tweety
Nandrolon
lujza.j
alaya1
lujza.j
Myslel som polsky retazec v Polsku, nie polsky retazec na Slovensku.
Zrejme ti chyba prekvapkanie!!
:-)))))
A nase babky na trhu, ktore sa furt ospevuju?? Maju vzdy cerstvu zeleninu z polska, co im auto vozi :-))))))
... jedna restika, vedla ktorej robim ma napis: varime iba zo slovenskych surovin...
...a ak mam vela prace a idem rano o 5:30 okolo, vykladaju z polskej dodavky maso :-)))
1 0
Tweety Tweety

Nandrolon Myslel som polsky retazec v Polsku, nie polsky retazec na Slovensku.
Nandy, viem čítať s porozumením.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Tweety
Nandrolon
lujza.j
alaya1
lujza.j
Myslel som polsky retazec v Polsku, nie polsky retazec na Slovensku.
:-)))))
A nase babky na trhu, ktore sa furt ospevuju?? Maju vzdy cerstvu zeleninu z polska, co im auto vozi :-))))))
... jedna restika, vedla ktorej robim ma napis: varime iba zo slovenskych surovin...
...a ak mam vela prace a idem rano o 5:30 okolo, vykladaju z polskej dodavky maso :-)))
vraj chcete to jesť alebo s ním konverzovať
0 0
Nandrolon Nandrolon

Tweety - z polskeho vakuovo baleneho z ofiko obchodu od ofiko vyrobcu som este prekvapkany nebol, ale zo slovenskeho na vahu som uz bol...
PS: ja tie kauzy vitam. Cim viac kauz, tym menej slovakov v obchode, tym viac tovaru v regaloch na vyber a mensie rady pred pokladnami.
0 0
Tweety Tweety

Nandrolon
Tweety - z polskeho vakuovo baleneho z ofiko obchodu od ofiko vyrobcu som este prekvapkany nebol, ale zo slovenskeho na vahu som uz bol...
PS: ja tie kauzy vitam.
To myslíš vážne?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Samozrejme. Castokrat su kauzy ucelove...
Slov. masiarstva predavaju najviac % polskeho masa, tak treba nieco vystrachat. Myslis, ze u nasich by sa nic nenaslo?
Urcite mam vacsiu istotu v polsku v retazci ako u naseho odrbavaca, ktoremu to rano dovezie polska dodavka v prepravkach.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... ☠☣
1 0
Nandrolon Nandrolon

misoft
Hmmmm.... ☠☣
:-)))
⛑⛑⛑
☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠
⚰⚰⚰⚰⚰⚰⚰⚰⚰⚰
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
vicktor
To vyrobca nevie ze tie latky su zakazane?
Asi to nikto iny nefalsuje, pretoze cenovy rozdiel nebude ako v pripade metyl - etyl alkohol.
E 110 https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E110
E 124 https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E124

Pozrieť si, že koľko produktov tieto látky obsahuje. Preto sa pýtam :

Prečo nie je je aj iný tovar stiahnutý z trhu ???

P.S.
....apropó...tieto látky sú aj v chlaste (viď linky)...
A v spúste liekov a výživových doplnkov tiež...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Buchi...asi nie...
ja moc masa nepojem...ak kupim tak "vedla".....
Palino lidl v at je v poho....ale aj tak citam etikety....maso v akciovych kampaniach co z de...nekupujem....kupim iba at ....v de lidli aspon tam kde ja.....de maso pre lidl a potom bayeriše maso....
Ale maso najcastejsie v penny....inak porcovane...viac druhov....ale isto nie ako naposledy akcia kuracie stehna zo slovinska...
Mali at kuratka v akcii 3,40/kg...tak som....tie
Teraz si poriadne rýpnem ja mám slovenský dôchodok tak nakupujem v slovenských predajniach, ktoré sú v sieti čo má najväčší podiel slovenských potravín
Palino...kludne...kazdy si rad kopne....do mnachodim tam nakupovat +tankovat..uz kolko rokov?veru aj zo 10...asi tak...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
lujza.j
chodim tam nakupovat +tankovat..uz kolko rokov?veru aj zo 10...asi tak...
Každý podľa svojho...
Ty máš za hranice, čoby kameňom dohodil.
Ja môžem ísť do Maďarska, kde je kvalita potravín lepšia...lenže v tých dedinkách nič moc...a do Miškolca je to 200 km tam a nazad.
Minule mi jeden vraví, že na pumpe v Metre je benzín za X ečky...oproti iným pumpám celkom pekná cena.
Lenže ísť na druhý koniec mesta, urobiť cca 30-40 km, plus strata času ? Ani nevravím, že ja netankujem do plna, nakoľko mne sa to proste neoplatí...a mať v nádrži sporožiro nejak nehrozí.

Takže asi tak...niekto do Rakúska, niekto do Poľska, niekto do Maďarska, a niekto aj na Ukrajinu ide načapovať a na cigy.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

V Ženeve oveľa vyšší príjem a tiež chodia nakupovať do Francúzska, ale zato majú veľký problém zohnať prácu, lebo čoraz viac tam teraz pracuje Francúzov.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

kukučka
V Ženeve oveľa vyšší príjem a tiež chodia nakupovať do Francúzska, ale zato majú veľký problém zohnať prácu, lebo čoraz viac tam teraz pracuje Francúzov.
Ja som tam žil....s potravin mali drahšie iba mäso..
Drahe maju služby...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.
Naposledy upravil misoft : 21.03.19 at 09:38
s12476.gif  
0 0
Tweety Tweety

Aby sme tak nimi neplýtvali? Či čo si tým chcel povedať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať