Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
kopretinka
V záujme zdravia nejesť buráky ani nič z nich.Sú napadnuté plesňami,aflatoxínmy.Je uplne jedno,odkiaľ to bolo,už pôvodnã surovina bola kontaminovaná.Dôvodom napadnutia pliesňami je nevhodné skladovanie.
Ani olej?
aflatoxín ani tepelným procesom nezlikviduješ. Eliminuje ho v prírodnom cykle iný proces.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
pavol54
Ak my nejeme hnilé jablká prečo by afričania mali jesť plesnivé arašídy.
Ale dovod plesne je zle skladovanie, a to Africania ich mozu chrumat ihned zdrave.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Decko dovlieklo dom..domace arasidove maslonikdy som to nejedla...dobre lepidlo
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Z domacich arasidov?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
pavol54
Ak my nejeme hnilé jablká prečo by afričania mali jesť plesnivé arašídy.
Ale dovod plesne je zle skladovanie, a to Africania ich mozu chrumat ihned zdrave.
Ale o tom píšem, ako sa nám podarí niečo zle uskladniť, tak aj afričanom, chceli to vyhodiť a porošenko to kúpil ako odpad.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vicktor
Z domacich arasidov?
Viki nié..iba domaca vyroba...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino...furt sa zabudnem opytat ....nie su zemáky?!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino...furt sa zabudnem opytat ....nie su zemáky?!
sú, riviera asi 10 cm nad zemou poloskoré začínajú tiež vytrčať zo zeme, a asi 50 kg sadba merkant z riviery
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino...myslela som minula uroda........v at...iba izrael,egypt...vzdy maju svoje...čilek hentotok...a teda chut
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino...myslela som minula uroda........v at...iba izrael,egypt...vzdy maju svoje...čilek hentotok...a teda chut
ja viem ale už nie sú, respektíve sú ale už len škrabané a sobotu posledná várka a už čakať na nové alebo skús niekoho z Popradu možno Hosa pustí alebo euplant
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

keď som čítal tie komenty- bezmozgové hlavy
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
kopretinka
V záujme zdravia nejesť buráky ani nič z nich.Sú napadnuté plesňami,aflatoxínmy.Je uplne jedno,odkiaľ to bolo,už pôvodnã surovina bola kontaminovaná.Dôvodom napadnutia pliesňami je nevhodné skladovanie.
Ani olej?
aflatoxín ani tepelným procesom nezlikviduješ. Eliminuje ho v prírodnom cykle iný proces.
aha, som myslela, či ho náhodou nelisujú z čerstvých arašidov..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
lujza.j
Palino...furt sa zabudnem opytat ....nie su zemáky?!
sú, riviera asi 10 cm nad zemou poloskoré začínajú tiež vytrčať zo zeme, a asi 50 kg sadba merkant z riviery
tak to iná klasika, u nás sa sadia až okolo prvého mája, takže zatiaľ každý len hriadky pohnojené rigoly vykopané, ale tohto týždňa už pôjde sadba do zeme. chcem vyskúšať popichať medzi nich chren a smradušky, či to neodplaší mandelinky. Ja len v malom, páru riadkov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
pavol54
lujza.j
Palino...furt sa zabudnem opytat ....nie su zemáky?!
sú, riviera asi 10 cm nad zemou poloskoré začínajú tiež vytrčať zo zeme, a asi 50 kg sadba merkant z riviery
tak to iná klasika, u nás sa sadia až okolo prvého mája, takže zatiaľ každý len hriadky pohnojené rigoly vykopané, ale tohto týždňa už pôjde sadba do zeme. chcem vyskúšať popichať medzi nich chren a smradušky, či to neodplaší mandelinky. Ja len v malom, páru riadkov.
4 marca
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
pavol54
bettylou
kopretinka
V záujme zdravia nejesť buráky ani nič z nich.Sú napadnuté plesňami,aflatoxínmy.Je uplne jedno,odkiaľ to bolo,už pôvodnã surovina bola kontaminovaná.Dôvodom napadnutia pliesňami je nevhodné skladovanie.
Ani olej?
aflatoxín ani tepelným procesom nezlikviduješ. Eliminuje ho v prírodnom cykle iný proces.
aha, som myslela, či ho náhodou nelisujú z čerstvých arašidov..
podmienky vzniku plesne vysoká vlhkosť a vysoká teplota tam kde sa pestujú arašidy to je
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino dik..mozno normalne nie su...len som zrovna chcela kupit lebo špargla...a cudujem sau nas zemaky vascinou iba na vanoce-salat....ak domace tak som silno tešiva
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
pavol54
bettylou
kopretinka
V záujme zdravia nejesť buráky ani nič z nich.Sú napadnuté plesňami,aflatoxínmy.Je uplne jedno,odkiaľ to bolo,už pôvodnã surovina bola kontaminovaná.Dôvodom napadnutia pliesňami je nevhodné skladovanie.
Ani olej?
aflatoxín ani tepelným procesom nezlikviduješ. Eliminuje ho v prírodnom cykle iný proces.
aha, som myslela, či ho náhodou nelisujú z čerstvých arašidov..
podmienky vzniku plesne vysoká vlhkosť a vysoká teplota tam kde sa pestujú arašidy to je
Asi aj monokultúne pestovanie k tomu prispieva
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
E čka
gggggggggggggggg.jpg  
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kupujeme, podľahli sme reklame?
https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/...932_zdravi_abr
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať