Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 21:14
bettylou bettylou

bettylou je teraz online bettylou

:-))
fok
Ja pouzivam tuto apku, je to na predaj z dvora, mas prehlad o farmaroch a vyrobcoch co predavaju v tvojom okolí
tak to bývaš niekde na nížine ... tu u nás mi je taká appka na dve veci.., my vieme, kto čo pestuje, aj kde treba na huby ísť.A s dodávkami chodia z maďarska, z poľska zo skladov...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

fok
Ja pouzivam tuto apku, je to na predaj z dvora, mas prehlad o farmaroch a vyrobcoch co predavaju v tvojom okolí
Odkedy nechcú prísť brigádnici pracovať, a treba e kasu, tak som zlikvidoval túto šancu pretože cena mojej práce za hodinu je minimálne 5 - 10 eur a to si nikto nepriplatí, nech zákazníci jedia to čo im naservírujú nákupcovia sietí (spravidla z dovozu)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
fok
SA neposer s tou appkou....
Sorry, ale registrovať sa ??? Nejak nehrozí.

Na hovno mi je appka, ktorá neregistruje všetkých predajcov v mojom okolí....
Pracuj chlapče na sebe, na appke...pracuj ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Balené v ochrannej atmosfére
https://www.jimejinak.cz/vite-co-zna...4CXuJfjqSmru0U
0 0
vicktor vicktor

vicktor je teraz online vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Nadpis je o ochrannej atmosfere, ale podstata je umyvanie chlorovou vodou.
Taky baleny nakrajany salat som este nekupil a ani sa nechystam.
Rano chodim do roboty okolo obchodiku s nazvom Fresh Garden a vidam ze tam zastavi dodavka a sofer vyhadzuje 50 litrove plastove vrecia s nakrajanym salatom...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
..............................Rano chodim do roboty okolo obchodiku s nazvom Fresh Garden a vidam ze tam zastavi dodavka a sofer vyhadzuje 50 litrove plastove vrecia s nakrajanym salatom...

Tak tam by som dupľom nekupoval. Z tých 50L vriec urobia vrecká po 0,5kg - lenže už ani nie sú chránené, nik nevie, ako, kde, s čím sa tam pracuje na porcovaní....
Ale iste budú mať "Balené v ochrannej atmosfére". Akej, keď z 50L vreciek vypustili a do malých ani nedali, len ľuft z prevádzky?
To už radšej na tržnicu a od babky kúpiť špinavú zeleninu od hliny - tam je záruka, že je OK (až na dusičnany, o ktorých ani tá babka ani nevie).
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
vicktor
..............................Rano chodim do roboty okolo obchodiku s nazvom Fresh Garden a vidam ze tam zastavi dodavka a sofer vyhadzuje 50 litrove plastove vrecia s nakrajanym salatom...

Tak tam by som dupľom nekupoval. Z tých 50L vriec urobia vrecká po 0,5kg - lenže už ani nie sú chránené, nik nevie, ako, kde, s čím sa tam pracuje na porcovaní....
Ale iste budú mať "Balené v ochrannej atmosfére". Akej, keď z 50L vreciek vypustili a do malých ani nedali, len ľuft z prevádzky?
To už radšej na tržnicu a od babky kúpiť špinavú zeleninu od hliny - tam je záruka, že je OK (až na dusičnany, o ktorých ani tá babka ani nevie).
Ak ide o túto firmu freshgarden.sk, rozširuje svoje prevádzky po meste, väčšinou ich osadzuje medzi budovy s korporátnikmi. Poskytuje vcelku zdravé jedlo v porovnaní s krčmovými meníčkami (až na výnimky). Pre celiatikov a iné diéty je to vhodná voľba, pretože inú ponuku vo svojom okolí väčšinou ešte stále nenachádzajú. Priznám sa, že som si jeden čas od nich objednávala donášky, vždy išlo o lepšie riešenie ako z iných prevádzok (pizza, varené jedlá...). Jediná chyba, že ich nie je v meste viac. Všetko čerstvé od pečiva po zeleninu. Človek si môže vyskladať jedlo podľa seba. Ono v bežných prevádzkach človek nemôže ani očakávať domácu prípravu a nákup potravín na klasických trhoch (Burnt).
Mať svoju zeleninovú záhradku je fajn,žiaľ, každý ju nemá.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac
https://www.cez-okno.net/autor/miroslav-spisiak
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Celý článok tu: https://zivot.pluska.sk/clanok/13981...ovek-z-brandze
a je to dobré čítanie.... fakt odporúčam prečítať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať