Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 07.06.17 at 00:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
no neviem.....doba ide sícce do predu, ale...............kvalita????? neverím, že sa to medzičasom zlepšilo......takže dátum nepodstatný
S tým sa dá súhlasiť...
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

.....ale žiaľ...........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Hamé je uz niekde inde kedysi som..to je od hame..to bude fajne....ale to uz bolo davno.... flaskuje cili omacu z vietnamu...a mozno nie len tú....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
VÝROBKY HAMÉ.!!!!!
Hamé prodává svoji vepřovku i v Rakousku - tam dává prvotřídní maso do 300 g balení za 1.79€ (viz foto) a hnusy, co zůstanou, zabalí do 290 g balení a prodávají jako prémiové Čechům za v přepočtu krásných 2.15€ ! Prosím sdílejte a posílejte dál, ať jsou lidi v obraze a vědí, jak si čeští výrobci váží vlastních zákazníků! Děkuji.
Najtragickejšie na tom je, že nestačí postoj k dvojakým potravinám západnej výroby , ešte aj vlastní to riešia rovnako. Dokážem pochopiť, že nekvalitu by nevyviezli tam kam chcú.
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Terezia13
VÝROBKY HAMÉ.!!!!!
Hamé prodává svoji vepřovku i v Rakousku - tam dává prvotřídní maso do 300 g balení za 1.79€ (viz foto) a hnusy, co zůstanou, zabalí do 290 g balení a prodávají jako prémiové Čechům za v přepočtu krásných 2.15€ ! Prosím sdílejte a posílejte dál, ať jsou lidi v obraze a vědí, jak si čeští výrobci váží vlastních zákazníků! Děkuji.
Najtragickejšie na tom je, že nestačí postoj k dvojakým potravinám západnej výroby , ešte aj vlastní to riešia rovnako. Dokážem pochopiť, že nekvalitu by nevyviezli tam kam chcú.
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
test na ťažké kovy v potravinách stojí cca 400 eur, test na prítomnosť prímesí v mede (napr izosveet) stojí niekoľko násobne viac. Odpovedz si na otázku: Má spotrebiteľ na to aby si nechal potraviny testovať? Odp Ak bude vedieť že výsledok bude pozitívny tak mu bude uhradený náklad, ak bude negatívny, tak je to vianočný darček. Na tom ťaží výrobca. Zákazník môže nakupovať len systémom pokus - omyl. To je vždy voľba ako vo voľbách (nabudúce nekúpim, nezvolím si )
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
Madam...osveta sa na jednej skupine obyvateľstva robí už niekoľko storočí...a čo z toho ?
Slovami básnika sa dá povedať, že howno.

Osveta v obchodnej oblasti sa tiež začína a aj končí otvorením a zatvorením peňaženky.
...a s touto skutočnosťou súvisí veľa, veľmi veľa.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Test citrusových kôr 2019
https://www.dtest.sk/clanek-7638/tes...ovych-kor-2019
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Preto je to iba na zákazníkoch a osvete pre nich.
Ja od Hamé nič takmer odjakživa, stačí si prečítať zloženie.
Madam...osveta sa na jednej skupine obyvateľstva robí už niekoľko storočí...a čo z toho ?
Slovami básnika sa dá povedať, že howno.

Osveta v obchodnej oblasti sa tiež začína a aj končí otvorením a zatvorením peňaženky.
...a s touto skutočnosťou súvisí veľa, veľmi veľa.
Stačí sa pozrieť pri pokladniach, aký býva obsah nákupných košíkov. To nemá s obsahom peňaženiek nič spoločné.
Napr. dTest byť mohol byť hoci aj ako nevýpožičný v každej verejnej knižnici, našli by sa aj iné miesta, čakárne u lekárov, školy a pod.
Grafiku má peknú, ľudia by po ňom siahali.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Stačí sa pozrieť pri pokladniach, aký býva obsah nákupných košíkov. To nemá s obsahom peňaženiek nič spoločné.
Napr. dTest byť mohol byť hoci aj ako nevýpožičný v každej verejnej knižnici, našli by sa aj iné miesta, čakárne u lekárov, školy a pod.
Grafiku má peknú, ľudia by po ňom siahali.
Madam, pre Boha ich pýtam...a oni žijú v realite ???

Sa pýtam :
- kto má plný obsah vozíkov/košíkov ?
- kto ich má naplnené ?
- čo obsahuje nákup ?
- kedy ich majú naplnené ?
- kde, o ktoré predajne sa jedná ?

Zodpovedz si na tieto otázky a potom budeš (v podstate) musieť so mnou súhlasiť.
Ale kľudne ti aj vysvetlím...či ?
----------------------------
dTest ?
Ale nože nesranduj...ešte som neobedoval ...srandičky mám rád na plný žalúdok.

By bolo zaujímavé vedieť, kto a koľkí vlastne chodia do knižníc....už aj ja som prestal, nakoľko tých noviniek pri tom financovaní je príliš málo.
Čakárne u lekárov ? Šak tam leží kvantum všeliakých letákov...zbytočne vytlačených, nik o ne ani len pohľadom nezavadí. Mladší sa realizujú na mobiloch, tí starší majú iné problémy ako nejaké testy.
Školy myslíš aké ? ZŠ, stredné alebo nebodaj VŠ...tak tieto ročníky na to dlabú poriadne zvysoka.

Poviem aj inak...na tých dedinách je neznalosť, neinformovanosť, nezáujem ..(nazvi ako len chceš) o dianie v politike, hospodárstve, zdravotníctve, atď až do neba volajúce.
Za info ale rozhodne nepovažujem "mienkotvorné" média typu Tv Narkóza, Tv GrC, Tupky, Nový čas, Pluska...atď.

Takže čo by si vlastne chcela dosiahnuť tým dTestom, keď nie jeden ani len nevie, o čo ide.
Fakt by asi len pozerali na tú grafiku, keď je taká pekná...
Ale aj omaľovanky sú pekné, grafika nie raz parádna.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo sa týka 4. bodu, do vodární netreba volať, berú vzorky z každej studne každý deň a vyhodnocujú. Pravdepodobne to platí na celom území.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm.... veľmi nápadne mi to niečo pripomína....... už viem.... HOAXY.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Hmmmm.... veľmi nápadne mi to niečo pripomína....... už viem.... HOAXY.
No teda párky su najväčší humus
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

A ešte zabudli napísať že aké párky boli vzorkou? či tie zdravotne "nezávadné" kde na začiatku reťazca boli GMO, alebo klasické spišské párky (ktorých receptúru ako zlo socializmu skončili)
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ked na mna pride parkova mlsnatak nech podiel "masa" nad 90% ....chut na parek...iba pre tu parkovu chut....a horcicu....inak prezijem bez vyrobkov zo spracovaneho masa....lubim svoje črevo....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Porovnávať americké párky s našimi chce veľkú odvahu.
Tak isto je odvaha od vegána tvrdenie, že mäso je zlé.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem ako chutia nase parky....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ???
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
lujza.j
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ???
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
buchač
lujza.j
neviem ako chutia nase parky....
Takže vieš, ako chutia tie americké ???
Ja neviem, že aké sú, nemal som možnosť...ale viem, že ako chutí hanbáč z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.
Môžem ti povedať, že americke a naše všetko rovnaky hnus. A porovnávať mekáč na východe Slovenska, s mekáčom v Amerike to už je iný level.
nie celkom, naše je ochudobnené o GMO
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať