Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
foresterbig
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Povedal by som, že Slovensko by potrebovalo oveľa viac takých odborníkov, ako je Jozef Bíreš.

Kto iný si má dávať pozor, ak nie občan - spotrebiteľ ?
Lebo poľské podnikateľské kuwy miešajú všetko so všetkým...
Lebo slovenské podnikateľské kuwy potom tento "tovar" predáva...
...a v oboch prípadoch si to (niekedy aj doslovne) odserie práve spotrebiteľ...lebo podnikatelia na občana serú a hľadia len na zisk.

Nemusíš chodiť s lupou...stačí kupovať len v tých malých predajniach a vyhýbať sa akciám.
...a áno...na to nie sú zamestnávaní ľudia. Choď do nákupka a všimni si, že koľko tabuľkového personálu (zamestnanci nákupka) sa pohybuje na ploche.
V pokladniach sedia brigádnici, na ploche do regálov dokladajú tovar dokladači daných firiem...pomaly nemáš ani koho do prdele poslať.

P.S.:
...a tieto skutočnosti, čo si popísal...to si len teraz zistil ?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pomenuj tie kuwy pravdivo: nie slovenské, lebo v slovenskej sieti je% - tuálna pravdepodobnosť výskytu falošných potravín nižšia a %- tuálna pravdepodobnosť úmrtia storočných
Kačka asi nebola slovenský podnik ale poľský
ďalej tu máme anglické nemecké aj rakúske siete
o čom svedčia aj zverejňované štatistiky.
tak ako výrobcov potravín Hame či Novofruct nemôžeme český či slovenský podnik
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kačku MALA poľaká firma pod palcom... a preto aj takto dopadli.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mnohí ľudia slepo dôverujú obchodom ako celku a ako si môžu kúpiť kvalitnejšie potraviny nízkopríjmoví?
Napr. Tesco má dlhodobo, roky bravčové takmer výlučne z PL, alebo nejaké naše šunty.
https://potravinydomov.itesco.sk/gro...vcove-maso/all
Tu si urobí zákazník prieskum za pár minút, od koho mäso pochádza.
Etikety s typickým bravom sú zaručene PL, etikety s firemnou zn. Tesca sú aj keď deklarujú pôvod krajiny z Írska, Nemecka, budú balené i tak v PL. Kde je záruka, že ide o mäsá z týchto krajín?
Neexistuje u nich kúpiť žiadne mäso.
hovädzie https://potravinydomov.itesco.sk/gro...&viewAll=shelf
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

buchač
Kto iný si má dávať pozor, ak nie občan - spotrebiteľ ?
P.S.:
...a tieto skutočnosti, čo si popísal...to si len teraz zistil ?
Myslím źe spotrebitel by sa mal spolahnúť na to čo je na pultoch renomovaných predajní ako Lidl, Billa,Tesco,Kaufland.....
Majú na to x pracovníkov ktorý majú denne kontrolovať dátum ukončenia spotreby a kvalitu. Že to robia/nerobia spolahlivo to je už iná vec. Ďalej je to x kontrolných inštitucii ktorý majú vykonávať kontroly a ihneď priestupky nekompromisne sankcionovat. Že sa tak nedeje/deje iba z laxným prístupom taktiež asi netreba rozpisovať, všetci vieme prečo.Billa sa len smeje z vyrúbenej miliónovej pokuty ktorú odmieta zaplatiť

bucháč: nie nezistil som to až teraz, deje sa tak v periódach a v rokoch minulých ako šialene kravy, bravčové mäso, hydina a teraz vajcia.
Naposledy upravil foresterbig : 18.01.20 at 13:39
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://melina.sk/o-znacke-melina/
Hlavným a výhradným producentom výrobkov je jeden z kľúčových výrobcov na poľskom trhu. Dôkazom vysokej kvality výrobkov je aj skutočnosť, že tento výrobca je držiteľom certifikátu IFS (International Food Standard) i BRC (Global Standard for Food Safety). Získanie takýchto certifikátov predstavuje náročný proces splnenia tých najvyšších nárokov z hľadiska kvality, bezpečnosti výrobkov a dodržiavania legislatívy.

Distribúciu výrobkov zabezpečujú zmluvní prepravcovia.
.
Maslo zn. Melina https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002016827501
Syry ...

Krzeszowice pri Krakove
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

foresterbig
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby zisťoval pôvod mäsa.On to nemá ako zistiť.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby hľadal,či je nejaké mäso prebalené.On to nemá ako zistiť.
Tieto veci,ak sa dejú,tak u dodávateľa.
Zamestnanec je tam na to,aby vyložil tovar do regálu.
Aspoň v Tescu,a v Lidli to nemajú ako prebaľovať a miešať,lebo tam sa balíčkované mäso nerobí,ale chodí od dodávateľov.
Naposledy upravil kopretinka : 18.01.20 at 17:03
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

foresterbig
Zaujímavé že v Rakúskom Lidli nevidíte ani jeden výrobok z Poľska. A ani to nie je diskont ale je na úrovni Billa potravín alebo Hofer. U nás 90% výrobkov predávaných v Lidli je z Poľska a tých zvyšných 10% taktiež ale prebalovaných potravín z Poľska. A samozrejme za ceny ako v Rakúsku ale veľa krát aj drahšie. S tými heslami “Kupujte Slovenské výrobky” už asi rezignovali.
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
foresterbig
A už je to tu! Pán iústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy Jozef Bíreš vystríha občanov aby si dávali pozor na Poľaké výrobky ktoré sú prebalované alebo pomiešané z identickymi slovenskými. Dokonca majú rovnaké etikety!!

Tak ja mám chodiť po predajni ako špión z lupou a čítať etikety kde je to vyrobené a študovať dátum spotreby. Nie sú náhodou na túto prácu zamestnávaný ludia?

Človek sa nestačí čudovať čo sa to deje.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby zisťoval pôvod mäsa.On to nemá ako zistiť.
Nie,zamestnanec v reťazci nie je na to,aby hľadal,či je nejaké mäso prebalené.On to nemá ako zistiť.
Tieto veci,ak sa dejú,tak u dodávateľa.
Zamestnanec je tam na to,aby vyložil tovar do regálu.
Aspoň v Tescu,a v Lidli to nemajú ako prebaľovať a miešať,lebo tam sa balíčkované mäso nerobí,ale chodí od dodávateľov.
kopretinka, ale nevieš čo sa deje v centrálnych skladoch sietí pri Novom Meste alebo Senci
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://zena.pluska.sk/tajomstva-vyz...va/807161.html
Bisfenol A (BPA) je azda najbežnejšia prídavná chemická zlúčenina, podobná estrogénu. Používa sa v plechovkách aj v plastových fľašiach. Kontaminuje 92 percent potravín balených v tomto materiáli.

Vysoká hladina BPA spôsobuje problémy s prostatou, u zvierat spôsobuje zvýšenú agresivitu. BPA môže zmeniť vývoj nenarodených detí, aj preto by sa tehotné ženy mali zdržať konzumácie konzervovaných potravín.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
pavol54
lujza.j
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Inak, kopec tých SLovenských výrobkov má slovenský len obal, a ktovie či aj ten. Napr: Vyrobené na slovensku: také, že: ryža, morská soľ, kdejaké ovocné pyré (ale dnu exotické ovocie...) . Zase len farebné smeti vyrábame... čo už buta tót
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
A najlepšie je, keď na štítku je "Mrazená aljašská treska glazovaná" - t.z. minimálne 20% je len VODA. A zaplať za kilo XX€ - pritom pätinu zaplatíš za H2O. To sa potom kšeftuje.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
pavol54
lujza.j
Maso kupujem u susedov-at....je ich....aj ked maju aj maso retazca napr.lidl- vacsinou do akcie...z de...ale nie je to nemecke maso....rovnako aj v de v lidli...maso retazca sice de....ale maju aj skutocne svoje maso s oznacene svojou vlajockou...aj aj si ho kupuju...spehovala som ich

Maso sa mi paci v penny...viac druhov ako v lidli..a aj inak porcovane....a hlavne ,ze nie je napichane vodou...
Lidl v at a lidl v de...neporovnatelne....vyber masa,zeleniny,syry....a ziadne velke mesta
To ako vidíš že mäso nie je napichané vodou?
No asi ked kupim balvan masa...balvan aj zostane...napr.pri peceni....napcham remosku masom a sfvrkne sa minimalne...
Ci je normalne ked mas 50% ubytok...
Obcas si decko donese kuracinu z lidlu...nepodlejes a plava vo vode...kupim u susedov a ja si podlejem....
Kazde maso ma nejaky podiel vody...ale zase otal-potal.....
Ci je normalne,ze kupim kilo masa a necele 4dc vody pusti...no ale aka mnamka stavnata...to bola moja posledna hovadzina co som pred rokmi v kauflaci....
Ci nikdy si nepocul,nevidel ako napichavaju maso vodou....?
Raz mi ukazoval jeden masar..ze este aj udene maso napochavaju vodou..
Ja som sa nepýtal ako vidieť výsledok pri spracovaní, ty tvrdíš že v penny kúpiš mäso ktoré nie je napichané vodou ja to na pohľad nepoznám len po upečení
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
korela
Ryby detto. Kde sa dnešné filé hrabe na filé spred 89. To nebol zlepenec pomletého mäsa.
A najlepšie je, keď na štítku je "Mrazená aljašská treska glazovaná" - t.z. minimálne 20% je len VODA. A zaplať za kilo XX€ - pritom pätinu zaplatíš za H2O. To sa potom kšeftuje.....
Drahá voda je to.
Naposledy upravil bettylou : 19.01.20 at 09:55
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

kopretinka
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.
Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozemšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering.To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Naposledy upravil foresterbig : 19.01.20 at 11:26
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať