Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
pavol54
lujza.j
Som rada,ze tu tri roky nazad na šutaku...bola debata o kapuste do poharov....a tri roky mam svoju vlastnu kyslu kapustu
už ju skonzumuj však na jar bude nová
Sak uz ja som tlacila do poharov uz 30.9...lebo som mala chut na segedin...nakoniec az vanocna kapustica a seged..az nedavno....dva pohare som mame a ta tiez chvalila..ze vinivini...ano je suchsia-malo stavy...ale je dobra a moja...ja som spoko
ale na prvé prečítanie to vyzeralo ako by mala 3 roky
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Lujza zabudla si napísať že okrem toho že veľa krát lacnejšie hlavne kvalitnejšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino radsej daj vediet kde ta najdemkupim si rezanu kapustu-ak rezes?u teba...nemusim krajat doma...a kupim aj ine ak sa da
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Aj ja chcem od Palina kapustu, pardón kúpim. Určite bude BIO a šťavnatá :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino radsej daj vediet kde ta najdemkupim si rezanu kapustu-ak rezes?u teba...nemusim krajat doma...a kupim aj ine ak sa da
keď bude sezóna sa ohlásim, inak už mám len zazmluvnené zásoby, žiaden voľný pohár, ale 100 km od BA to by bola "omáčka drahšia ako mäso"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

foresterbig
Aj ja chcem od Palina kapustu, pardón kúpim. Určite bude BIO a šťavnatá :-)
Nerobím BIO len IP(integrovaná produkcia) niečo medzi klasikou a BIO ale asi posledný rok. príliš veľa sabotérov. .
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Rada by som sa spýtala na produkty z https://www.kukkoniashop.sk/, Istermeat a tovar od Bognára.
Asi pri všetkých pôjde o štandard, alebo nie?
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

pavol54
príliš veľa sabotérov. .
Bolo tam trochu nadsázky ja vôbec nie som BIO posadnutý. Ale toto vysvetli “sabotérov“
Naposledy upravil foresterbig : 21.01.20 at 19:49
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

foresterbig
pavol54
príliš veľa sabotérov. .
Bolo tam trochu nadsázky ja vôbec nie som BIO posadnutý. Ale toto vysvetli “sabotérov“
podľa diskusie vidieť kedy sa robí prča a kedy vážne tak som to bio bral na jednej strane jesť kvalitu a súčasne dýchať niečo čo nám padá z chemičky . mrak z austrálie príde časom aj ku nám tak pestuj BIO
to je na dlhú pesničku
trestný čin výroba vadných potravín
trestný čin všeobecné ohrozenie muníciou
trestný čin drogová činnosť
nič sa nepotvrdilo stačí?
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

foresterbig
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
Naposledy upravil pavol54 : 21.01.20 at 20:20
0 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

No nepochopil som ale určite to zmyslel má
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Súčasná potravinová nesebestačnosť je dôsledkom viacerých procesov – nekonzistentnej agrárnej politiky ponovembrových vlád, transformácie agroodvetvia, ktorá vyústila do zápasu o vlastnícke ovládnutie poľnohospodárskych podnikov, rozpadu potravinárskeho priemyslu a, samozrejme, je aj produktom nezvládnutého vstupu do EÚ.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...druhu-hladame/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Súčasná potravinová nesebestačnosť je dôsledkom viacerých procesov – nekonzistentnej agrárnej politiky ponovembrových vlád, transformácie agroodvetvia, ktorá vyústila do zápasu o vlastnícke ovládnutie poľnohospodárskych podnikov, rozpadu potravinárskeho priemyslu a, samozrejme, je aj produktom nezvládnutého vstupu do EÚ.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...druhu-hladame/
voľakedy na našej ulici v každom dome svinka, od družstevníkov alebo družstevných dôchodcov alebo za okopávanie repy sa lacno kúpilo obilie. Dnes by si videl ten cirkus tie petície pre ohrozenie zdravia za to ak by si choval niečo sviňa kvičí a smrdí, kačica kváka, hus gága, kohút kikiríka kto má v takom prostredí žiť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pavol54
foresterbig
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
Lepšie takto? Aj tú sú chyby, Pali sa už asi nenaučí používať čiarky a bodky. Ja len dedukujem, že to auto na roli patrilo policajtovi.
Kradou - v našom prípade: chcú používať zadarmo. Voľakedy bežal vtip. Čo je najhoršie? Keď sa ti pozdraví Róm a povie: "dobré ráno sused!" To nie je pravda, ďaleko horšie je, ak ti to povie policajt a ešte väčšia pohroma, ak sú to dve policajtské rodiny.
Naposledy upravil kukučka : 22.01.20 at 17:34
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Díky kukučka za simultánný preklad
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
pavol54
foresterbig
Stačí a díky za úprimnosť a držím palce nech sa ti darí. Peace.Je taká česká prupovidka.
“ lidé jsou kurvy jenom mrdají a kradou” a v tvojom prípade ešte z dodatkom závistlivé.
Kradou v našom prípade: chcú používať zadarmo Voľakedy bežal vtip čo je najhoršie Keď sa ti pozdraví Róm povie. "dobré ráno sused" To nie je pravda daleko horšie ak ti povie policajt a ešte väčšia pohroma ak so to dve policajtské rodiny.
Lepšie takto? Aj tú sú chyby, Pali sa už asi nenaučí používať čiarky a bodky. Ja len dedudukujem, že to auto na roli patrilo policajtovi.
Kradou - v našom prípade: chcú používať zadarmo. Voľakedy bežal vtip. Čo je najhoršie? Keď sa ti pozdraví Róm a povie: "dobré ráno sused!" To nie je pravda, ďaleko horšie je, ak ti to povie policajt a ešte väčšia pohroma, ak sú to dve policajtské rodiny.
vidíš, dá sa pochopiť aj bez čiarok. Ja som rád že nerobím preklepy
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

foresterbig
Nemám s nimi skúsenosť ale ja by som sa toho nebál. Je to z dolnej zeme priamo z DS a ako vieme maďari majú dobrú a až výbornú gastronómiu. Po zhliadnutí stránky je vidieť že si veria a prezentácia je na úrovni aj z textami. Ceny som neskúmal.
Nuž, áno. Ale obchod je obchod, ten predá všetko, ide mi o kvalitu produktov.
No a DS ...
Maďarská kuchyňa je dobrá, a potravinám z HU verím. Hlavne, že zatiaľ bojkotujú GMO u seba.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Bavori nechovaju svine...lebo smrdzá...oni iba kravky.....svine nech sa chovaju v inych spolk.krajinach...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať