Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tweety
lujza.j
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
Tweety
lujza.j
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
ale nie z tejto múky.
1 0
Nandbuch Nandbuch

Nandbuch je offline (nepripojený) Nandbuch

bjuty smis
romana147
Tweety

Mali by im zobrať licenciu , dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
vy ste fakt ako SLÉPKY
jedna začne kotkodákať
a hned je celý kurín v štrajkovej pohotovosti !
1,
videla si ASPON 1 ROZBOR ???????????????
2,
rozumieš tým tam nameraným hodnotám ????? ???????? ??????? !!!

ja 1, nie
a 2, skoro podobne
TU Máš

tu máš...ale to aj tak nepochopia....

Kontrolné orgány viackrát cielene kontrolovali obilie z Ukrajiny, všetky predchádzajúce kontroly potvrdili súlad s predpismi.

Látka Chlorpyrifos, ktorej rezíduá boli identifikované, sa podľa spoločnosti stále používa vo viac ako sto krajinách sveta. Látka bola povolená aj v Únii do roku 2020 - v USA do roku 2021, maximálna povolená hladina bola 0,05 mg/kg v prípade pšenice, teda približne dvakrát väčšia koncentrácia ako nameraná hodnota, aktuálna povolená hodnota je 0,01 mg/kg.

Mlyn zdôraznil, že nameraná hodnota podľa prvých výsledkov je 0,026 mg/kg. Táto hodnota sa však vzťahuje na obilie pred čistením a spracovaním, podľa dostupných štúdií počas spracovania dôjde k zníženiu hladiny rezíduí, ale výsledky z akreditovaného laboratória ešte nie sú k dispozícii.

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23158406/m...y-za-predcasne
dnes Lidl ponuka cerstvo namletu muku po 0,49 €. No nekup to
Po 20 kg brali
1 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vláda zakázala dovoz ukrajinského obilia. Stop dostanú zrejme aj ďalšie potraviny ako cukor či zelenina...
Aké potraviny navrhuje Vlčanov rezort zakázať:

Obilniny
Cukor
Sušené krmivá
Osivá
Chmeľ
Ľan a konope
Ovocie a zelenina
Spracované ovocné a zeleninové výrobky
Víno
Etylalkohol poľnohospodárskeho pôvodu
Med a včelie produkty
3 3
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...zsej-situacii/
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandbuch
dnes Lidl ponuka cerstvo namletu muku po 0,49 €. No nekup to
Po 20 kg brali
bola som v Lidli,nejako sa netrhali o ňu....
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Systémové riešenie tak, aby bordel neskončil u nás, ale v Afrike. Kam to ľudstvo speje
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...zsej-situacii/
Myslím si že cezhraničný a tranzitný pohyb tovaru je vecou ministerstva financií a nie nejakého podnikateľa z Kolárova. Minister financií podať demisiu a nech ho zastúpi minister zdravotníctva kvôli ochrane zdravia občanov, aha ani toho nemáme tak niet koho odvolať v tejto samospádovej guberniií.
Keď som pestoval Agroeko zeleninu. cvikla na povinných testoch(3000 povolených) 3700 jednotiek. hajzel vytrhol rúru od kanalizácie. 2.3.4 kontrolný test 8000-9000 pochopiteľne že som 2.3.4 vzorku odoberal z miesta vytrhnutej kanalizácie zaver okamžite zlikvidovať. Policajt policajta nezožerie - spochybnili príčiny. Keby som to pustil do obehu tak sa na pokute nedoplatím
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...zsej-situacii/
To sa NEDOZVIEME! NIKDY! A postih? Bude BU-BU-BU a pokuta 500€
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
kopretinka
Dohľadaváme dodávky, ktoré na Slovensku ani nemajú byť, keďže sú určené pre Afriku, tvrdo postihujeme tých, ktorí s ňou obchodovali,“ povedal dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger v rozhlasovej diskusii RTVS Sobotné dialógy.

Ja už som dávno rozmýšlala nad tým,ako je možné,že zásielky do Afriky sa len tak našli v slovenských skladoch....pritom to je potravina a tam máme predsa len väčšiu kontrolu.....no asi nejako nevydalo......na tomto sa musel niekto hovadsky nabaliť.....
a som velice zvedavá,kto to je a ako TVRDO ho Heger postihuje.
Ale pochybujem,že sa to dozvieme.To budú NAŠI ľudia určite...
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-...zsej-situacii/
To sa NEDOZVIEME! NIKDY! A postih? Bude BU-BU-BU a pokuta 500€
Ak tá sprostredkovateľská slovenská firma od ktorej kúpilo Kolárovo múku bude zložená z ficových ľudí alebo sa okolo toho motá niekto z DOBYTKÁROV, tak sa vinník nájde do volieb , aj nálepky na sklade budú
1 1
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

pavol54

Ak tá sprostredkovateľská slovenská firma od ktorej kúpilo Kolárovo múku bude zložená z ficových ľudí alebo sa okolo toho motá niekto z DOBYTKÁROV, tak
kukuričiari zaplačú
0 3
Nandbuch Nandbuch

Nandbuch je offline (nepripojený) Nandbuch

BXLmiami
Tweety
lujza.j
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
Riaditel Mlynu Kolarovo sa dnes vyjadril, ze obilie preslo slovenskou kontrolou. Pesticidy su na spodnej hranici a spracovanim sa este znizia. Prepecenim doma uplne zanedbatelne.
Takze "akcia" slovenskych pestovatelov obilia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandbuch
BXLmiami
Tweety
lujza.j
Múka z mlyn Kolárovo....v akcii v kauf a lidli
Kollárovskí a im podobní podnikatelia(skôr by sa dalo povedať podnikavci) nepozerajú na zdravie obyvateľov, hlavne, že ich kešene budú plné, hnus. Veď o tom závadnom obilí sa hovorí už dávno, tak prečo ho nakúpili? Lebo vláda? Ani najkvalitnejšie zákony nepomôžu v tom, aby sa nenašli podnikavci, čo pozerajú len na svoj biznis. Smutné, hnusné.... Mali by im zobrať licenciu na podnikanie, dať pokuty, trestné stíhanie za ohrozenie zdravia...
Nuž...aj ich deti jedia chlieb...
Riaditel Mlynu Kolarovo sa dnes vyjadril, ze obilie preslo slovenskou kontrolou. Pesticidy su na spodnej hranici a spracovanim sa este znizia. Prepecenim doma uplne zanedbatelne.
Takze "akcia" slovenskych pestovatelov obilia
Ak je na tom trochu pravdy, prvý kto spravil akciu proti pestovateľom na Slovensku bol mlyn tým že ukázal pestovateľom na Slovensku prostredník pri nákupe pšenice, takže ak sa aj ukáže že informácie neboli celkom objektívne už to naštrbí meno spracovateľa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ako je to s ukrajinským obilím a kde je najväčší problém?

Slovensko zažíva potravinový škandál, aký tu už roky nebol. Odpálil ho dovoz ukrajinskej pšenice, v ktorej objavili zvyšky v Európskej únii ZAKÁZANÉHO insekticídu. Vláda až do odvolania pozastavila dovoz ukrajinského obilia, kukurice, repky a ďalších rastlinných produktov. Nasledovala tak Poľsko a Maďarsko, ktoré úplne stopli importy obilnín až do 30. júna. K rozhodnutiu prispelo objavenie 1 500 ton ukrajinskej pšenice kontaminovanej 3,5-násobne VYŠŠOU dávkou insekticídu, ktorý obsahuje v EÚ zakázanú účinnú látku chlorpyrifos.

Mlyn Kolárovo, ktorý nakúpil celkove 16-tisíc ton pšenice pôvodom z Ukrajiny, musí inkriminovaných 1 500 ton buď spáliť, alebo poslať do bioplynky. Hoci mlyn nalieha na kontravzorke, likvidácii sa podľa ministra Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) nevyhne. Dôvodom na to je už len NÁLEZ zakázaného pesticídu. Môže totiž spôsobiť zdravotné problémy, aj keby sa používal v stanovenom množstve. To bol dôvod, prečo ho Brusel pred tromi rokmi ZAKÁZAL používať. Medzitým jeden z reťazcov zlacnil hladkú aj polohrubú múku vyrobenú v kolárovskom mlyne na 59 centov, čo je o 20 centov menej.

Slovenský nález z minulého týždňa iba potvrdil to, čo sa verejne už niekoľko týždňov, ak nie mesiacov predtým šepkalo medzi poľnohospodármi. A síce, že obilie, ktoré MALO PREJSŤ v kamiónoch či vlakoch do prístavov a odtiaľ do Afriky, končí v štátoch susediacich s Ukrajinou. Na dôvažok laboratórne rozbory POTVRDILI prítomnosť škodlivých látok.
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pavol, daj meno mínuskára
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
Pavol, daj meno mínuskára
nevidím, ale chorí ľudia ma nezaujímajú.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pavol54
Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Bohužiaľ stále je dosť korupčníkov aj na najvyšších miestach. Veď nie málo sa ich už popriznávalo alebo boli usvedčení.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety
pavol54
Keď sme neboli v EU objednal som si pomaranče v Grécku. Zložil som na akreditív požadovanú sumu.
dodávateľ objednal prepravcu naložil tovar a dal mu do ruky nákladný list a CMR zelená časť určená pre prepravcu.
červená časť ide poštou odberateľovi.
To nejakému africkému kupcovi nechýba nákladný list a tovar podľa CMR, ktorý obdržal na objednaný tovar? 20 000 ton hore dole? A uložený neodvolateľný akreditív v banke nič?
Teda pestovateľ na Ukrajine vystavil doklady kupcovi na Slovensku nie v Afrike, takže žiadny náhodný odberateľ v Európe ale konečná.
Obyvatelia sú kŕmení "senom" A SENZÁCIOU.
Colná správa vedela a má prehľad o tom koľko ton bolo adresovaných kupcovi na Slovensku.
Opakujem najväčšie maslo na hlave má ministerstvo financií a jeho colná správa.
Bohužiaľ stále je dosť korupčníkov aj na najvyšších miestach. Veď nie málo sa ich už popriznávalo alebo boli usvedčení.
Najmä keď vidím bradatého korupčníka - kajúcnika vypovedať ktorého osobne poznám.
mňa finančná správa za neskoré podanie daňového výkazu poteší bez pardonu odmenou 60 eur.
Ale to nie je korupcia ak zamestnanec colnej správy neposunie cez svojich šéfov na pôdohospodárstvo správu o enormných prísunoch tovarov na Slovensko. a je mu to jedno že deti v Afrike hladujú a naši poľnohospodári použijú obilie ako palivo
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kukučka
Pavol, daj meno mínuskára
moj minuskár
https://www.porada.sk/member.php?u=349383
neviem,s čím nesúhlasí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať