Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Rád som si prečítal doterajšiu debatu a tiež by som chcel prispieť troškou. Nedávno som bol prekvapený oznamom v TV, že Prešovská soľ, nie je Prešovská, ale Rakúska. Iba obal sa používa starý, nie je to tak trochu podvod?
Aj to si pamätám, ako v Rakúsku vylepšovali víno našim jedovatým glykolom, ale to neznamená, že tam je všetko zlé.
Voľakedy naše potraviny boli kvalitné, dnes sú bohužiaľ európske a ešte vylepšené podľa hesla " za najmenší náklad, najväčší zisk", čo tam po kvalite. Kde sú tie sľubované špekáčiky a či šunka čo budú spĺňať kvalitu, ale budú drahšie?
Mám rád mäkkú salámu diétnu, alebo parizér s okami, dnes som musel zahodiť parizér, lebo smrdel. Za bývalého režimu som si kupoval v Maďarsku túto salámu, keď sme išli z kúpaliska, kým sme prišli domov, bol som uslintaný ako bernardín, celé auto voňalo, dnes to už nie je pravda, tiež sa poeurópštili.
Tak teraz si chodím ju kupovať do Hainburgu, je drahá, ale chutná a z mäsa.
Porovnávať výrobky a úroveň predaja u nás a v Rakúsku napríklad v Lídli, je ako porovnávať trabant a mercedes.
Osky má pravdu, na Rakúskych výrobkoch je jasne vyznačené odkiaľ sú.
Tiež nedávno rezonovalo vyhlásenie nemenovaných odborníkov o tom, že nemôže byť rovnaká kvalita toho istého výrobku pre ich trh (rozumej napr. Nemecký) a pre náš. Dôvod? Bolo by to pre nás drahé a tak sa to zohľadní na kvalite. Dobré, že? SVINSTVO!!! Idú správy, už sa mi nechce.....
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja dnes tiež tradične nákup v Hainburgu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ajk& Pozri príspevok
Ja vôbec u nás nevidím to čo v Česku volajú "bedničkový prodej": t.j. objednám si telefonicky u farmára debničku rôzneho ovocia a zeleniny dajme tomu v piatok a mám na celý týždeň doma z čoho variť. Takže viete od koho kupujete, či naozaj má roľu (záhradu) s týmto sortimentom. Zákazník si môže k nemu osobne prísť kúpiť (ale aj sám naoberať) to čo potrebuje z jeho dvora. Stáva sa akýmsi rodinným dodávateľom ovocia a zeleniny, nezriedka aj mäsa, alebo syra a mlieka. Mne sa toto veľmi páči.
aj ja chcem mať takého farmára, kde sa dá k nemu dojsť okrem toho, že by som sa zapojila do údajne úspešnej reality "Farmár hladá ženu"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
lujza.j Pozri príspevok
mne nie, ja si idem nakúpiť do At
Kým žila naša známa v AT, často sme tam spravili aj väčší nákup.
Svokrinej ušľachtilej mačke sme vždy priniesli nejaké dobré papanky (Whiskas ai).
Keď známa zomrela, už sme tam chodili pomenej, svokre som odporučila, aby tie whiskas kupovala tu, veď "Je to predsa ten istý výrobok".
"Máš ho vidieť", povedala mi, tej mačke naše nechutia.
Prečo asi?
A tak je to aj s potravinami pre ľudí, bohužiaľ!
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka Pozri príspevok
Kým žila naša známa v AT, často sme tam spravili aj väčší nákup.
Svokrinej ušľachtilej mačke sme vždy priniesli nejaké dobré papanky (Whiskas ai).
Keď známa zomrela, už sme tam chodili pomenej, svokre som odporučila, aby tie whiskas kupovala tu, veď "Je to predsa ten istý výrobok".
"Máš ho vidieť", povedala mi, tej mačke naše nechutia.
Prečo asi?
A tak je to aj s potravinami pre ľudí, bohužiaľ!
Rozalka, Whiskas, ci Kitekat v nasich obchodoch stoji okolo 1,78 €. V AT kupujem za 0,49...niet co dodat,ked kupujem nie na kusy,ale za nakupny vozik...
Neznackove kupujem za 0,29-0,35 €.
Mase macky sa zas nedotknu niektorych druhov mliek z hypermarketov. A to veru,mliecko lubia,na jeden sup zlopnu aj dva dcl na macku...

A nehovorim o konzervach pre psa. U nas stoja cca 2-3€ za konzervu, v AT kupujem cca za 0,80-1,30 € .

takze tie ceny su ozaj neporovnatelne...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
aj ja chcem mať takého farmára, kde sa dá k nemu dojsť okrem toho, že by som sa zapojila do údajne úspešnej reality "Farmár hladá ženu"
Mám suseda, prišiel že chce vňaťku petržlenovú vraj k nedeľnému obedu, ja že: viazanička 0,2€(100 g) a on že vraj " ďakujem žena zmenila jedálniček" ja mu na to nech trhne nohou, a viac nech sa u mňa neukazuje lebo ja z predaj zeleniny žijem. Tí chudáci španieli čo sa musia namakať, to len nám slovenským pestovateľom rastie všetko zadarmo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
Mám suseda, prišiel že chce vňaťku petržlenovú vraj k nedeľnému obedu, ja že: viazanička 0,2€(100 g) a on že vraj " ďakujem žena zmenila jedálniček" ja mu na to nech trhne nohou, a viac nech sa u mňa neukazuje lebo ja z predaj zeleniny žijem. Tí chudáci španieli čo sa musia namakať, to len nám slovenským pestovateľom rastie všetko zadarmo.
jááááj ako by som bola rada mať ťa za suseda, keď by som si mohla od teba kúpiť fajnovú zeleninku a rada by som za ňu zaplatila
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
arizona Pozri príspevok
Rozalka, Whiskas, ci Kitekat v nasich obchodoch stoji okolo 1,78 €. V AT kupujem za 0,49...niet co dodat,ked kupujem nie na kusy,ale za nakupny vozik...
Neznackove kupujem za 0,29-0,35 €.
Mase macky sa zas nedotknu niektorych druhov mliek z hypermarketov. A to veru,mliecko lubia,na jeden sup zlopnu aj dva dcl na macku...

A nehovorim o konzervach pre psa. U nas stoja cca 2-3€ za konzervu, v AT kupujem cca za 0,80-1,30 € .

takze tie ceny su ozaj neporovnatelne...
Mačke nekupujem nič .Keď je hladná chytí si sama.Mlieko z hyprbordelov má s mliekom spoločný len názov na krabici.Prestal som to kupovať pred pár rokmi keď zostala krabica cez noc vonku a mliko sa pokazilo.Nebolo kyslé ale horké.Omylom som sa napil.Pes ani mačka to nechcú,ale od levimilku by vychlastali za kýbel.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

to je ake? Z levimilku?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Levmilk je výborné, len má chybu dokáže sa skyslieť v deň záruky, ale veď je to mlieko, inak jediné na trhu ktoré skyslie a dá sa konzumovať ako kyslie mlieko a nie to horka hmota( inak je to tým že len raz pasterizované tak nie sú likvidované všetky baktérie)
1 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

mačky neoklameš....hneď zbadajú rozdiel medzi mliekom a "mliekom"....
ale smutné je to, že dovážame pre ľudí "bordel" z EU - viď posledná aféra, uhorky zo Španielska... dovážame a dovážame..a to namiesto toho aby sme sa snažili byť tejto a myslím, že dosť dôležitej oblasti, sebestační.... ľudia by mali prácu a národ by vedel čo konzumuje...
veď nie je nad zeleninu a ovocie z vlastnej záhrady, ani vôňou ani chuťou... tak na zdravie...
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

celkom my chutí polievka z neho http://www.hsh.sk/page.php?4
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
trisestri Pozri príspevok
celkom my chutí polievka z neho http://www.hsh.sk/page.php?4
Kde sa to dá kúpiť?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Kde sa to dá kúpiť?

[hore]Zoznam predajní


PJ 01 - POD KAŠTIELOM 319, VEĽKÉ ZÁLUŽIE, t.č. 037/6592329
PJ 02 – ŠPITÁLSKA č. 6, NITRA, t.č. 037/6545604
PJ 03 – ŠTEFÁNIKOVA 50, NITRA, t.č. 037/7413129
PJ 04 – JURKOVIČOVA 27, NITRA, t.č. 037/6518647
PJ 06 – PARKOVÁ 2, SEREĎ, t.č. 031/7893086
PJ 07 – NáM. SV. MICHALA 27, HLOHOVEC, t.č. 033/7423090
PJ 09 – COBORIHO č. 1, NITRA, t.č. 037/6523612
PJ 12 – HVIEZDOSLAVOVA č. 3, PIEŠŤANY, t.č. 033/7740349
PJ 13 – HLAVNÁ č. 172, VRÁBLE, t.č. 037/7831343
PJ 14 – CYRILA A METODA č. 12, VRBOVÉ, t.č. 033/7791421
PJ 15 – Župná 2314 , Zlaté Moravce , t.č. 037/6423522
PJ 16 – BERNOLÁKOVA 1, NOVÁ BAŇA, t.č. 045/6790794
PJ 17 – HLAVNÁ č. 255, VEĽKÉ ZÁLUŽIE, t.č.037/6592206
PJ 20 – HLAVNÁ č. 740, JAROK, t.č.037/6587090
PJ 21 – HLAVNÁ č. 771, CABAJ-ČÁPOR, t.č.037/7888077
PJ 22 – NáM. SV. IGNÁCA č. 31, LEOPOLDOV, t.č. 033/7341118
PJ 25 - HLAVNÁ 937 , MOJMÍROVCE , t.č. 037/7798565
PJ 26 – RÁBSKA 9, KOLÁROVO, t.č. 035/7772634
PJ 28 - MOYZESOVA č.2 ,BÁNOVCE N/BEB. , t.č.038/7606492
PJ 30 – SV.GORAZDA č.957, MOČENOK, t.č. 037/7781574
PJ 31 – NÁM. SV. ŠTEFANA 1, TVRDOŠOVCE, t.č. 035/6402074
PJ 32 – LEGIONÁRSKA 24, TRENČÍN, t.č. 032/6491908
PJ 33 - DOLNÁ DEDINA 420, RIŠŇOVCE , t.č.037/7828654

[hore]Kura kráľovské môžete kúpiť i v prevádzkach našich obchodných partnerov:


METRO Cash & Carry Slovakia s.r.o.,
Hydina Miroslav Martinčo, Tržnica, Šancova 112, Bratislava
HAM s. r. o., Rajecká 9, Bratislava
Imrich Jurišta/Delikates, Suchohradská 1, Bratislava
Framipek s. r. o., Horná 9, Šenkvice
Michal Hupka, Dukelská 8, Svätý Jur
Bartáloš, Murgašova 5, Komárno
Danubius s. r. o., Turecká 28, Nové Zámky
Kaufland Slovenská republika v.o.s.,
TESCO STORES SR a. s.,
Mäso Parížek s. r. o., Martin
Nitrazdroj a.s.
Coop Jednota Nové Zámky s. d.
Coop Jednota Trnava s. d.
Coop Jednota Bratislava s. d.
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pýtal som sa preto že o takomto kurati som ešte nepočul ani nevidel.Ten sajrat čo sa v TO predáva už nechce žrať ani pes.Budem hľadať kura s korunkou.Ďakujem za tip.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

No,mna uputalo to oznacenie vyrobcu :

100% slovenske WELFARE kura od HSH

To oznacenie je ozaj rydzo slovenske...
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

arizona Pozri príspevok
No,mna uputalo to oznacenie vyrobcu :

100% slovenske WELFARE kura od HSH

To oznacenie je ozaj rydzo slovenske...
to fakt... to kura si žilo akože v blahobyte?
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Videla som ho aj v Kauflande,nie som z Bratislavy,tam na trhu majú ešte lepšie,vozia ich z Maďarska - kohúty a sliepky aj z behákmi ako z dvora.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.euractiv.sk/fileadmin/ima...avin_final.ppt
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Asi som mala smolu s výrobkom 100% slovenske WELFARE kura od HSH
kúpené, vyhodené - po upečení stráááááášne smrdelo,
trapas ako svet: hostia sedeli pri stole!
Nedalo mi, po mesiaci - mesiaci a pol som zariskovala .... skončilo rovnako!
Možno krivdím výrobcovi, možno to v predajni skladovali nevhodne: Nikdy viac vzduchom chladené kura!
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať