Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
no ke´d ty si pod odbytom predstavuješ rovno jeden vlak týždenne
len ten zelený smajlík mi bráni reagovať lebo ja som nepísal o vlaku týždenne, či čo si chcela povedať?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

jar88 Pozri príspevok
Viete si v dnešnej dobe predstaviť, že by sa niekto ulakomil na kačicu?
Že by to dnes niekto považoval za vzácnosť a nechal sa skorumpovať kačicou, či
sviňou?
vtipne-kto by korumpoval,ked na vs skolu sa moze dostat takmer kazdy?
teraz profesori maju dost slusne platy na to aby neboli odkazany na nejaku kacku /mimochodom poznam lekara ktory doteraz od babiek berie hydinu,vajicka a ine produkty ako vsimne/
teraz lietaju ine palky a inde,hlavne tam kde sa ma chranit zakon a spravodlivost /uplatky v znamej kauze Gorila,pripad ked dokonca policajti zobrali uplatok za prepustenie vraha a to je len vrchol ladovca/
platene skolstvo este neznamena automaticky mudrych absolventov-mozno ale by stalo za uvahu ho ciastocne spoplatnit z tym ze o tu sumu by sa adekvatne zvysili soc.stipendia, alebo nechat bez spoplatnenie nedostatkove odbory na trh prace /informatika,medicina,technicke smery/
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
Inak pre v tej dobe najväčšiu konzerváreň v strednej Európe bola zameraná produkcia niekoľkých veľkých poľnohospodárskych družstiev a štátnych majetkov od Záhoria až po Zvolen dokonca pre ako VHJ(či trust alebo ako to nazveme) pestovalo niekoľko veľkých plantáží v zahraničí Máš predstavu koľko mohol doviesť na jednu šupu taký ucelený chladiarenský vlak z Grécka? A to ovocie sa spracovalo aj tá zelenina. A to nebola jediná a dnes pokuľháva ani na desatinu svojej kapacity a ostatné sú zavreté.(Od Nového Mesta cez RS,Lučenec až po Trebišov)
No v jednom takom so strávila pár dní.Dodnes nie som schopná vypiť náš džus.Napína ma len si na to spomeniem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

hubatá Pozri príspevok
Obrovské jablkové sady boli v Stupave na Záhorí, chodili sme každý víkend z chalupy okolo nich a ľudia si tam mohli sami naoberať jablká každý rok v inej cene, podľa toho aká bola úroda: 1,- až 3,- Sk a tie opadané na zaváranie dali aj ako bonus. Celé rodiny chodili na tieto akcie, nenechalo sa ovocie pohniť. Ďalšie boli v Mysleniciach, za Sv. Jurom, v Pezinku a vôbec všade tam, kde bola na to vhodná a nevyužitá pôda.
V Malackách bola obrovská plantáž s jahodami, čiernymi a červenými ríbezľami, nízkymi višňami, jablkami a ringlotami : ako deti sme tam mohli chodiť brigádovať a privyrobiť si. Konzervárne a liehovary v MA fičali po celý rok: čo kvalitnejšie sa zavarilo, nekvalitnejšie vypálilo.
V Malackách boli aj plantáže s harmančekom, repíkom a inými liečivkami, takže tie Liečivé rastliny n.p. Malacky si samé pestovali ale aj vykupovali od dôchodcov a detí čajoviny zo širokého okolia. Čaje vtedy neboli rozomleté na prášok, ale bolo vidno čo v lekármi kupuješ: ako deti sme sa snažili aby sme dostali peniažky za I. triedu, t.j. kvalitne usušené, nie na slnku aby neboli rastlinky čierne - ale pomaly v tieni na sitách.

A čo pijeme dnes? Pozametaný odpad je ešte aj v detských čajoch. A ktovie odkiaľ sa berie materiál, keď žiadne plantáže s liečivkami nevidím: čo len to tam môže byť pomleté? Tí čo majú možnosť si nazbierajú sami, ale túto možnosť nemajú práve mamičky s bábätkami ........
Opravím jedno slovo,nie MOHLI sme ale MUSELI sme.Ako VS povinne brigády.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
No v jednom takom so strávila pár dní.Dodnes nie som schopná vypiť náš džus.Napína ma len si na to spomeniem.
vidíš čo ste tam vysokoškoláci vyvádzali bez ohľadu na výšku IQ a hodnotenie znalostí v indexoch. A aký ešte museli vyrábať humus na západe keď časť produkcie sa tam vyvážala a podliehala priebežnej ako aj výstupnej kontrole. "Možno to bol jeden zo spôsobov ako poraziť kapitalizmus".Ale inak je to vždy o ľuďoch, minule(pred 5 rokmi) presvedčil doktor mamu že musí chodiť na dialýzu keď jej zaviedli do ruky tú hadičku však vieš ako sa odborne volá tak obslužný personál s ňou tak šmýkal že jej znefunkčnil tak jej načali druhú veď čo akási stará baba po dvoch rokoch im povedala že odmieta sa ďalej nechať trápiť. Všetci doktori spustili pokrik (veď bomba kšeft utiekol z ležadla) tiež odvtedy neverím našim.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Opravím jedno slovo,nie MOHLI sme ale MUSELI sme.Ako VS povinne brigády.
presne ja som musel na ZDŠ - aby som si zarobil na rádio a na bicykel, na strednej sme chodili aby sme si našetrili na stužkovú, na výške som už nemohol ani nesmel. A vieš koľkí by radi prišli cez prázdniny, dokonca aj rodičia (ma "lámu") by boli radi aspoň by si zarobili, ale čo je najpodstatnejšie boli by pod dozorom dospelých a "nevymýšľali by hovädiny"
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
vidíš čo ste tam vysokoškoláci vyvádzali bez ohľadu na výšku IQ a hodnotenie znalostí v indexoch. A aký ešte museli vyrábať humus na západe keď časť produkcie sa tam vyvážala a podliehala priebežnej ako aj výstupnej kontrole. "Možno to bol jeden zo spôsobov ako poraziť kapitalizmus".Ale inak je to vždy o ľuďoch, minule(pred 5 rokmi) presvedčil doktor mamu že musí chodiť na dialýzu keď jej zaviedli do ruky tú hadičku však vieš ako sa odborne volá tak obslužný personál s ňou tak šmýkal že jej znefunkčnil tak jej načali druhú veď čo akási stará baba po dvoch rokoch im povedala že odmieta sa ďalej nechať trápiť. Všetci doktori spustili pokrik (veď bomba kšeft utiekol z ležadla) tiež odvtedy neverím našim.
My sme stvárali?Nedaj sa vysmiať,na tých ignorantov čo tam robili sme teda nemali.Fuj.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
presne ja som musel na ZDŠ - aby som si zarobil na rádio a na bicykel, na strednej sme chodili aby sme si našetrili na stužkovú, na výške som už nemohol ani nesmel. A vieš koľkí by radi prišli cez prázdniny, dokonca aj rodičia (ma "lámu") by boli radi aspoň by si zarobili, ale čo je najpodstatnejšie boli by pod dozorom dospelých a "nevymýšľali by hovädiny"
Každému čo jeho je,ja som si zarábala v jasliach a môj muž vykladal vagony.Ty si brigádoval v poli.A aj ja Bohužiaľ,nedobrovoľne,nasilu,zadarmo a z povinnosti.Aj to patrilo k dobe.Zbierať zemiaky miesto študia až do konca novembra v každom počasí.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Povinne zbierať zemiaky, kamene z polí, sadiť stromky, dobrovoľne v tabačke a na ŠM, dokonca aj pri stavaní stohu. A nejaké peniažky sme dostávali.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

kukučka Pozri príspevok
Povinne zbierať zemiaky, kamene z polí, sadiť stromky, dobrovoľne v tabačke a na ŠM, dokonca aj pri stavaní stohu. A nejaké peniažky sme dostávali.
My nie.Možno škola,ale my ako študenti mediny sme tam boli v rámci školy,miesto školy a zadarmo.Ak by som nešla bola by to absencia v škole.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
My nie.Možno škola,ale my ako študenti mediny sme tam boli v rámci školy,miesto školy a zadarmo.Ak by som nešla bola by to absencia v škole.
zaujímavé nám to dokonca platili aj v rámci školy + strava zadarmo(nebol to síce veľký peniaz, ale sme spravili dohodu že stužková) ktohovie či vedenie školy neprivlastnilo zárobok.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54 Pozri príspevok
zaujímavé nám to dokonca platili aj v rámci školy + strava zadarmo(nebol to síce veľký peniaz, ale sme spravili dohodu že stužková) ktohovie či vedenie školy neprivlastnilo zárobok.
Ty vravíš o strednej-stužková-ja o vysokej.Na strednej boli brigády ale také normálne,ale výška,brr,to neboli brigády ale,aspon pre mna galeje.Dosť sme mali čo robiť s učením,medicína nie je ľahká a 2 roky zo 4 som na poli strvdla takmer do konca novembra.Potom nám na semester zostal vlastne len december,kedy sme museli všetko dohnať....asi ukazovali triednym nepriateľom čo je fyzická práca.Radšej nespomínať.Na toto nie.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tento odkaz neberte ako reklamu, ale ako názor človeka na kurence, čo sa predávajú v obchode. http://www.gyron.sk/2012070001-blizi...-drobnochovoch
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami Pozri príspevok
Ty vravíš o strednej-stužková-ja o vysokej.Na strednej boli brigády ale také normálne,ale výška,brr,to neboli brigády ale,aspon pre mna galeje.Dosť sme mali čo robiť s učením,medicína nie je ľahká a 2 roky zo 4 som na poli strvdla takmer do konca novembra.Potom nám na semester zostal vlastne len december,kedy sme museli všetko dohnať....asi ukazovali triednym nepriateľom čo je fyzická práca.Radšej nespomínať.Na toto nie.
Ja som vždy tvrdil že je zlé keď aj dnešní vysokoškoláci ak chcú prežiť musia počas štúdia brigádovať, pretože to penzum informácii musia stráviť nie len nadrviť na skúšku( Inak ja som hovoril o týždni brigád to som prekvapený že ste to mali tak dlho), potom veľakrát vidieť v praxi tie znalosti.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
Ja som vždy tvrdil že je zlé keď aj dnešní vysokoškoláci ak chcú prežiť musia počas štúdia brigádovať, pretože to penzum informácii musia stráviť nie len nadrviť na skúšku( Inak ja som hovoril o týždni brigád to som prekvapený že ste to mali tak dlho), potom veľakrát vidieť v praxi tie znalosti.
Možno ako ktorý odbor. Ale rozhodne tie povinné brigády v minulosti neboli vhodné pre medikov, študentov umeleckých škôl a pod. Už iba kvôli rukám, živia ich. Ako síce aj iných, ale toto sú iné kategórie. To platí i pre dnešok. Už tu boli také naivné predstavy niekoľkých najvyšších predstaviteľov VŠ pri presadzovaní plateného školstva, aby si zarábali študenti ako v NY. :-) Trochu rozdiel. Za tie almužny, nech sa radšej vzdelávajú vo všetkom možnom, to prospeje tejto republike viac. Zarábať si môžu po celé prázdniny.
Medikovi chýba každá jedna nevyužitá hodina. A nie zabíjať čas na brigádach.
(Ja som inak tiež za praženicu ako aj ostatní spolužiaci vylamovala kukuricu, a iné, ako malá školáčka zbierala imperialistické mandelinky, to bolo nakoniec aspoň ekologické.)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela Pozri príspevok
Možno ako ktorý odbor. Ale rozhodne tie povinné brigády v minulosti neboli vhodné pre medikov, študentov umeleckých škôl a pod. Už iba kvôli rukám, živia ich. Ako síce aj iných, ale toto sú iné kategórie. To platí i pre dnešok. Už tu boli také naivné predstavy niekoľkých najvyšších predstaviteľov VŠ pri presadzovaní plateného školstva, aby si zarábali študenti ako v NY. :-) Trochu rozdiel. Za tie almužny, nech sa radšej vzdelávajú vo všetkom možnom, to prospeje tejto republike viac. Zarábať si môžu po celé prázdniny.
Medikovi chýba každá jedna nevyužitá hodina. A nie zabíjať čas na brigádach.
(Ja som inak tiež za praženicu ako aj ostatní spolužiaci vylamovala kukuricu, a iné, ako malá školáčka zbierala imperialistické mandelinky, to bolo nakoniec aspoň ekologické.)
Zabudla si spomenúť, že tí "naivní politici" súčasne navrhovali aj študentské pôžičky.
------------------
To navrhovali preto, že ľudia neštudujú pre republiku, ale pre seba. Ako chceš tých vzdelaných a šikovných ľudí udržať doma na tých, ako sama píšeš almužnách?
Veď na tom vzdelaní budú zarábať oni, nie republika, tak prečo by si to nemali platiť sami.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Slovensko je škoda porovnávať .Aj oproti Čechám by sme zrejme skončili horšie ,ako oni v porovnaní s Nemcami.
524761_409810392446159_1402130882_n.jpg  
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Konske masko v guľkach v Ikea....sice zatiaľ iba v čr.....tak aj tu...
http://www.topky.sk/cl/10/1341365/IK...-na-Slovensko-
Naposledy upravil lujza.j : 25.02.13 at 18:03
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Konečne sa mi podarilo kúpiť slovenský cesnak, síce za 2,99 300 g, lebo tomu tržnicovému neverím, že je slovenský a tiež bio citróny 500 g za 2,99, ale sú fakt dobré, žiadne ulepence , že ich treba pol hodinu drhnúť v teplej vode.Škoda, že neboli pred Vianocami, keď sme do pečenia potrebovali cit.kôru.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
Konečne sa mi podarilo kúpiť slovenský cesnak, síce za 2,99 300 g, lebo tomu tržnicovému neverím, že je slovenský a tiež bio citróny 500 g za 2,99, ale sú fakt dobré, žiadne ulepence , že ich treba pol hodinu drhnúť v teplej vode.Škoda, že neboli pred Vianocami, keď sme do pečenia potrebovali cit.kôru.
si dobrá a ten cesnak je jesenný alebo jarný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať