Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Presne si to korela napísala Barum Púchov zatiaľ veľmi prosperuje, ešte som nepočula že by prepúšťali zamestnancov .......ktovie ktorý potentát ho vlastní.

My už vlastne svoje výrobky ani nemáme: ak vznikne firma ktorá sa zaoberá výrobou potravín, vyrába ich zo všelijakých dovezených prípravkov, polotovarov a nahrážok. Inak by sme mali smrad zo svinských, kravských a kozích chlievov, na poliach by sa pre tie zvieratá musela pestovať potrava: kukurica, zemiaky, repa, ďatelina, raž, ovos ..... atď. Musela by sa dať vyrobiť nová dopravná značka, lebo šoféri by museli zastaviť na diaľnici D1, aby dali prednosť stádu kráv ktoré spásli trávu po pravej strane diaľnice a presúvajú sa na ľavú. Detičky by vídavali traktory s vlečkami kapusty, zemiakov, hrachu, melónov, papriky, paradajok, jabĺk a kývali by kombajnistom v auguste aby pozbierali žito.
Nič z tohto sa u nás nevidí.
Žereme samé polotovary, zmesi a pijeme sušené mlieko - teda sme krajinou na vozenie odpadu z iných krajín, čo tam po zdraví a chudobe Slovenska, že politici !!!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
Kto pozná poľský potravinový trh, tak vám povie, že Poliaci majú normálne kvalitné potraviny. A majú aj adekvátnu cenu.
Ja len nechápem, ako si nechajú poškodzovať mienku o ich národe vďaka týmto aféram.
Že nesprísnia kontroly.
A tiež nechápem, ako sa tí ľudia navzájom vyňuchajú. Výrobca - nákupca.
Zháňala som krvavničky tu na SK, taká fajn firma, volala som im, a tiež som sa spýtala, či predávajú aj vlastné mäso, ak vyrábajú klobásky, zabíjačkové dobroty atď. Vraj zatiaľ nie. Neviem aké by boli vaše reakcie, ale keď sa zaoberajú iba mletým a chuťovo upraveným mäsom, tak u mňa stratili dôveru. Možno zbytočne, ale neverím.
Prečo všetci nadávate na Poliakov Nadávajte na našich nákupcov to sú tie svine čo nás dokážu pre svoje prémie nakŕmiť aj s hnojom hoci aj spod seba, aká cena taká kvalita .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Prečo všetci nadávate na Poliakov Nadávajte na našich nákupcov to sú tie svine čo nás dokážu pre svoje prémie nakŕmiť aj s hnojom hoci aj spod seba, aká cena taká kvalita .
Kvalita a cena spolu len veľmi málo súvisí. Asi si slovo kvalita s niečim zamieňaš.
No a tí nákupcovia, tí nemajú až také voľné kritéria, aby si mohli dovoliť to, čo tu neustále opakuješ.
-------------------------
Ja bežne nakupujem v Bratislavských supermarketoch a hnoj som tam ešte nevidel a ani nekúpil. A tie reči, že v Nemecku, Rakúsku majú lepšie potraviny, či dokonca rovnaké s odlišným zložením, sú len táraniny. Prípadne nejaká výnimočná situácia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Kvalita a cena spolu len veľmi málo súvisí. Asi si slovo kvalita s niečim zamieňaš.
No a tí nákupcovia, tí nemajú až také voľné kritéria, aby si mohli dovoliť to, čo tu neustále opakuješ.
-------------------------
Ja bežne nakupujem v Bratislavských supermarketoch a hnoj som tam ešte nevidel a ani nekúpil. A tie reči, že v Nemecku, Rakúsku majú lepšie potraviny, či dokonca rovnaké s odlišným zložením, sú len táraniny. Prípadne nejaká výnimočná situácia.
Ak kvalita a cena spolu absolútne nesúvisia tak si mal zase len potrebu sa vyjadriť za každú cenu nesúhlasne ak tomu nerozumieš a nemáš čo povedať k veci tak nehovor, lebo" vtáka poznáš po perí a človeka po reči" u teba to platí evidentne bez maskovania
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

hubatá Pozri príspevok
Presne si to korela napísala Barum Púchov zatiaľ veľmi prosperuje, ešte som nepočula že by prepúšťali zamestnancov .......ktovie ktorý potentát ho vlastní.

My už vlastne svoje výrobky ani nemáme: ak vznikne firma ktorá sa zaoberá výrobou potravín, vyrába ich zo všelijakých dovezených prípravkov, polotovarov a nahrážok. Inak by sme mali smrad zo svinských, kravských a kozích chlievov, na poliach by sa pre tie zvieratá musela pestovať potrava: kukurica, zemiaky, repa, ďatelina, raž, ovos ..... atď. Musela by sa dať vyrobiť nová dopravná značka, lebo šoféri by museli zastaviť na diaľnici D1, aby dali prednosť stádu kráv ktoré spásli trávu po pravej strane diaľnice a presúvajú sa na ľavú. Detičky by vídavali traktory s vlečkami kapusty, zemiakov, hrachu, melónov, papriky, paradajok, jabĺk a kývali by kombajnistom v auguste aby pozbierali žito.
Nič z tohto sa u nás nevidí.
Žereme samé polotovary, zmesi a pijeme sušené mlieko - teda sme krajinou na vozenie odpadu z iných krajín, čo tam po zdraví a chudobe Slovenska, že politici !!!
CONTINENTÁL je vlastníkom Barumu. Inak je by som osobne s nevôľou jedol také mlieko z kráv pasúcich sa na tráve ktorú napríklad osral neodčervený pes alebo vyrastenú medzi odpadkami a zamorenú exhalátmi vozidiel.
Naposledy upravil pavol54 : 31.03.13 at 07:48
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
CONTINENTÁL je vlastníkom Barumu. Inak je by som osobne s nevôľou jedol také mlieko z kráv pasúcich sa na tráve ktorú napríklad osral neodčervený pes alebo vyrastenú medzi odpadkami a zamorenú exhalátmi vozidiel.
Kravy sa v meste nepasu.
A puchovsky kraj je krasny,hornaty,velkych, zdravych pasienkov je za mestom vela... http://joni76.blogspot.sk/2009/05/ok...on-puchov.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Kvalita a cena spolu len veľmi málo súvisí. Asi si slovo kvalita s niečim zamieňaš.
No a tí nákupcovia, tí nemajú až také voľné kritéria, aby si mohli dovoliť to, čo tu neustále opakuješ.
-------------------------
Ja bežne nakupujem v Bratislavských supermarketoch a hnoj som tam ešte nevidel a ani nekúpil. A tie reči, že v Nemecku, Rakúsku majú lepšie potraviny, či dokonca rovnaké s odlišným zložením, sú len táraniny. Prípadne nejaká výnimočná situácia.
Zasa drbeš blboviny ...
Kvalitu za nízku cenu nikdy nekúpiš ... či párky a či auto ...
.................................................. ..................................
Nepoznáš prácu nákupcu ..
Nepoznáš podmienky nákupu
Nepoznaš pozadie
Nuž na Tvojom mieste by som mlčal
.................................................. ...................................
...že ty nakupuješ v bratislavských ( malé " B " sa píše ) je síce pekné ...
No , čo ty kúpiš v tej Bratislave ( veľké " B " sa píše ) , to pre zmenu na druhom konci nebude k dispo ....
Základy áno , tie sú jasné po celej sieti ....čiže aj zahraničie , ale ten zvyšok je o inom ...
.................................................. ...................................
Máš pravdu ....sú to táraniny ...
No skutočnosťou je to , že iba táááááraš ....
Vidíš len pohľad , povedzme , zákazníka - nevidiaceho do zákulisia hentých hypermarketov ...
Nie raz vidíš iba ten obal a kupil si úplne niečo iné ...
.................................................. ....................................
Prejdi sa po tých plochách a porovnávaj ...stačí len to okolie hlavného mesta ...
Kukni do Tesca , Carfáča , Lidla ...a či Hypernovy ...
Ten posledne menovaný market dávam do popredia .
Jeden čas bol teda na vrchole , na úplnej špičke vo všetkom....
Situácia sa ale fest zmenila ...
Vo všetkom - úplne ...
Lenže zákazník veľa vecí nepostrehne , ten sa musí ( veľa ich má dokonca potrebu - úchylku ) na personále realizovať ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
Ak kvalita a cena spolu absolútne nesúvisia tak si mal zase len potrebu sa vyjadriť za každú cenu nesúhlasne ak tomu nerozumieš a nemáš čo povedať k veci tak nehovor, lebo" vtáka poznáš po perí a človeka po reči" u teba to platí evidentne bez maskovania
Je to blud, že podľa ceny poznáš kvalitu.
Lebo konečná cena kupovaných potravín, sa skladá z množstva vstupov a sám si tu už viackrát povedal, že výroba dostane z predajnej ceny najmenej.
Ak ešte k tomu zvážiš, že určité výrobné náklady na kvalitu a nekvalitu sú podobné, či dokonca spoločné, logicky ti zostane len malý rozdiel a tak aj celkový rozdiel ceny musí byť zanedbateľný.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jar88 Pozri príspevok
...
A tie reči, že v Nemecku, Rakúsku majú lepšie potraviny, či dokonca rovnaké s odlišným zložením, sú len táraniny. Prípadne nejaká výnimočná situácia.
Len tak "namatkovo" si pozri zlozenie parkov, jogurtov a tzv. sunkovej salamy predavanych u nas a v AT...
V AT mas min.podiel masa v tychto masovych vyrobkoch,napr. v parkoch 92%, u mas v hypermarketoch 28-37%... A cena je priblizne rovnaka...takze ake taraniny?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88 Pozri príspevok
Ja bežne nakupujem v Bratislavských supermarketoch a hnoj som tam ešte nevidel a ani nekúpil. A tie reči, že v Nemecku, Rakúsku majú lepšie potraviny, či dokonca rovnaké s odlišným zložením, sú len táraniny. Prípadne nejaká výnimočná situácia.
....no to asi máme každý iné chuťové poháriky a kvalitu zraku.....o cenách už nehovorím

ja zase iba v AT a to už nejaký ten rôčik.....

výnimočná situácia je, ked idem do tých BA márketov....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

arizona Pozri príspevok
Len tak "namatkovo" si pozri zlozenie parkov, jogurtov a tzv. sunkovej salamy predavanych u nas a v AT...
V AT mas min.podiel masa v tychto masovych vyrobkoch,napr. v parkoch 92%, u mas v hypermarketoch 28-37%... A cena je priblizne rovnaka...takze ake taraniny?
Veď teraz to tu sama píšeš.
Cena približne rovnaká a to porovnávaš len obsah mäsa vo výrobku.
Pomer 92 ku 28 zo 100 možných.
Tak že je ten základný materiál určujúci cenu? Asi nie. Iné parametre určujú cenu výrobku a kvalita je to posledné, čo dnes dokáže pohnúť cenou.
---------------------------
Naviac kvalita, ako neurčitý pojem, je už len vo vašich hlavách. U výrobcov a nákupcov je dávno nahradený jasnejšími, presnejšími a jednoznačnejšími parametrami.
----------------------------
Ináč, len tak na okraj a na ilustráciu, vašich dojmov a pojmov.
Dosť dobre nechápem, ako môžete priraďovať nejakú kvalitu výrobkom, ako šunková saláma, umelý jogurt, či dokonca párkom. A tie párky by so naozaj podtrhol. To je čosi, ako keby si chcela označovať nejaké pašteky značkou kvality.
-------------------------
Náročky som napísal pašteky, namiesto paštéty.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja som si nedavno potrebovala v sobotu odskocit z AT na navstevu do Bratislavy do nemocnice.
Potrebovala som nakupit nejake potraviny pre maroda. Rakuske hypermarkety preplnene,plne parkoviska aut slovenskych nakupujucich. Nechcelo sa mi vystavat v dlhych radoch, tak som sa zastavila v bratislavskej Hypernove.Nakupila som ovocie,sunku a nejake maskrty.
Az neskor doma som vo vrecku nasla blocik a zbadala som, ze namiesto jedneho balenia 200 gramovej sunky mi nahodila pokladnicka 3x !!!!

Taketo nieco sa mi v AT NIKDY nestalo. To je tiez slovenska specialita, kontrolovat podrobne blocky, ci vas niekto neoklame
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
Zasa drbeš blboviny ...
Kvalitu za nízku cenu nikdy nekúpiš ... či párky a či auto ...A zas tá vraj kvalita. To sa kotí len vo vašich hlavách. Auto nemá kvalitu, rovnako ako párky, ale rovnaké to nieje, lebo aj auto má nejaké parametre a aj párky majú nejaké parametre.
.................................................. ..................................
Nepoznáš prácu nákupcu ..
Nepoznáš podmienky nákupu
Nepoznaš pozadie
Nuž na Tvojom mieste by som mlčal
Môj ty zlatý znalec pozadia.
Ja som už urobil nejaké tie nákupy a veľké predaje. Ja som podpísal (a to vo vlastnom mene a na vlastné triko) viac obchodných zmlúv, ako ty bločkov za nákupný vozík v supermarkete za celý tvoj život.
----------------------------------
Nerobil som to ako nejaký zamestnanec, tak že o kvalite a zákulisí viem svoje. To čo ty považuješ za zákulisie, nemá s tým nič.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Môj ty zlatý znalec pozadia.
Ja som už urobil nejaké tie nákupy a veľké predaje. Ja som podpísal (a to vo vlastnom mene a na vlastné triko) viac obchodných zmlúv, ako ty bločkov za nákupný vozík v supermarkete za celý tvoj život.
----------------------------------
Nerobil som to ako nejaký zamestnanec, tak že o kvalite a zákulisí viem svoje. To čo ty považuješ za zákulisie, nemá s tým nič.
Mal si hneď povedať že si Galko už by som ti neodporoval
0 0
enzo2k enzo2k

enzo2k je offline (nepripojený) enzo2k

Ajk& Pozri príspevok
Stále hovorím: ľudia vykašlite sa na supermarkety, bioobchody - je to podvod! Nájdite si dodávateľov v blízkej dedine (babky, chudobnejšie rodiny, čistotní rómovia) dáte zarobiť našim ľuďom ktorí sú blbou politikou bez práce a veľmi radi si privyrobia. Stačí si len dohodnúť že raz za týždeň - dva sa zastavím a nakúpim si v záhrade (na poli) to čo práve rastie a nemusím špekulovať nad tým či je to zo Španielska, či je to plné éčiek a hnojív. Jednoducho títo ľudia nemajú na to aby kupovali hnojivo, akurát maximálne striekajú žihľavou vošky alebo ručne oberajú mandelinky. Vďačne vám predajú aj z toho čo im behá po dvore: kurence, zajace, ak chovajú kozu tak z mlieka, syra, vajíčka. Ak sa stanete ich pravidelnými odberateľmi tak máte nielen plný mrazák na zimu, ale vám vďačne predajú aj zo zabíjačky mäsa, jelítok, slaninky, klobásky. Len treba aby vedel že má odberateľa, aby ten obyčajný človek vedel že to predá a že sa mu oplatí viac zasiať, zasadiť alebo vychovať o jedno prasiatko viac. Ak sa najete v sézóne ovocia a zeleniny od jarných ríbezlí až po jesenné domáce hrozno, už len váš organizmus prežije zimu na zemiakoch, kyslej kapuste, cibuli, šípkach, cvikle, chrene, jablkách, hruškách od toho istého človeka z jeho pivnice. Určite vďačne predá gazdiná aj zaváreniny ........
dakujem za velmi dobry a jednoduchy tip
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Ja som si nedavno potrebovala v sobotu odskocit z AT na navstevu do Bratislavy do nemocnice.
Potrebovala som nakupit nejake potraviny pre maroda. Rakuske hypermarkety preplnene,plne parkoviska aut slovenskych nakupujucich. Nechcelo sa mi vystavat v dlhych radoch, tak som sa zastavila v bratislavskej Hypernove.Nakupila som ovocie,sunku a nejake maskrty.
Az neskor doma som vo vrecku nasla blocik a zbadala som, ze namiesto jedneho balenia 200 gramovej sunky mi nahodila pokladnicka 3x !!!!

Taketo nieco sa mi v AT NIKDY nestalo. To je tiez slovenska specialita, kontrolovat podrobne blocky, ci vas niekto neoklame
toto ani nehovor....chodím vyslovene len v určitých dnoch...nikdy nie sobota, piatok......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

To že je niekto ochotný konzumovať párky, Slovenskú točenú, Šunkový salám a podobné delikatesy, nieje chybou obchodníka. A to že to zabezpečuje a drží na pulte, je ukazovateľ jeho vysokej profesionality. Za to ho nemôžete kritizovať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
Kravy sa v meste nepasu.
A puchovsky kraj je krasny,hornaty,velkych, zdravych pasienkov je za mestom vela... http://joni76.blogspot.sk/2009/05/ok...on-puchov.html
S tým psom som to uviedol ako príklad, ale skús ísť po nejakej okreske a nemáš niekedy pocit že jazdíš kontinuálne medzi skládkou odpadu včetne rôznych exkrementov ? Aj v tom púchovskom kraji. Neviem presne akú má Rakúsko priemyselnú produkciu, ale myslím si že veľkú časť rakúskeho HDP vytvárajú sestry vyrábajúce aj na Slovensku so všetkými dôsledkami(znečistenie ovzdušia, tvorba odpadov, niekedy aj skládkovanie ich vlastných odpadov, a pod)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j



jar88

9 Minutes Ago #38977


Cuť, vôňa, a vzhľad, to je už niečo iné, ale rozprávanie s použitím toho všetko a nič neobsahujúceho slova kvalita, su len táraniny.

som rada že ty kupuješ na SK kvalitné potraviny.....
plné parkoviská pri At obchodoch Slovákmi......teraz už viem ako to je, všetci sú blbci len ty si fajn
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

porovnanie cien velkonocneho tovaru http://www.porada.sk/t171299-p4-fint...ml#post2290584
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať