Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 07.06.17 at 00:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
som rada že ty kupuješ na SK kvalitné potraviny.....
plné parkoviská pri At obchodoch Slovákmi......teraz už viem ako to je, všetci sú blbci len ty si fajn
tí čo nakupujú v AT, PL HU sú obyčajní malomeštiaci (včetne politikov ktorí sa tým chvália)kvalita, kvantita sú pojmy stanovené príslušnou normou a parametre sú jednoznačne merateľné a identifikovateľné
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Môj ty zlatý znalec pozadia.
Ja som už urobil nejaké tie nákupy a veľké predaje. Ja som podpísal (a to vo vlastnom mene a na vlastné triko) viac obchodných zmlúv, ako ty bločkov za nákupný vozík v supermarkete za celý tvoj život.
----------------------------------
Nerobil som to ako nejaký zamestnanec, tak že o kvalite a zákulisí viem svoje. To čo ty považuješ za zákulisie, nemá s tým nič.
Ty môj zlatý chlapec ...
Ja netvrdím opak o tých zmluvách ...podpísal si ???...šak oki ...

No v tomto prípade Tvrdím ...nie je zmluva , ako zmluva ....
Nie každý má právo na ten podpis za tú - ktorú sieť marketu ...

Pali vraví
Mal si hneď povedať že si Galko už by som ti neodporoval...
...aj henten šrac - blbeček počmáraný iba príkazy počúval a doplňoval regále ...
Na podpisovanie tých zmlúv boli inakší čávovia ...

Za podpis - JEDEN ( obrazne povedané ) sa nie také všimné dáva ...
Alebo chceš povedať , že si pobehal po tých Seycheloch , Maledivách a podobných destináciách ?????????????????

Chápeš už konečne to pozadie ???
O tomto ja vravím , to ja spomínam ....o takýchto prípadoch VIEM ...
Aj iné praktiky by som mohol spomenúť , no to je už o inom ............
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

arizona Pozri príspevok
Len tak "namatkovo" si pozri zlozenie parkov, jogurtov a tzv. sunkovej salamy predavanych u nas a v AT...
V AT mas min.podiel masa v tychto masovych vyrobkoch,napr. v parkoch 92%, u mas v hypermarketoch 28-37%... A cena je priblizne rovnaka...takze ake taraniny?
Ale to su ake parky, kde mas 92% masa??? U nas neviem, ci su take s podielom masa 92%, ale nemas parky iba s 28-37%!!! treba aj citat balene parky a mas rozne podiely masa! napr. co som raz cital balene parky od Mecom bez konzervantov, glutanu atd. (tusim boli Viedenske), tak tam bol podiel 70% a kg vyslo okolo 4,50€... http://www.mecom.sk/sk/products/cate...om-natur-parky
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

erik555 Pozri príspevok
Ale to su ake parky, kde mas 92% masa??? U nas neviem, ci su take s podielom masa 92%, ale nemas parky iba s 28-37%!!! treba aj citat balene parky a mas rozne podiely masa! napr. co som raz cital balene parky od Mecom bez konzervantov, glutanu atd. (tusim boli Viedenske), tak tam bol podiel 70% a kg vyslo okolo 4,50€... http://www.mecom.sk/sk/products/cate...om-natur-parky
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/25099-spotrebitelsky-test-parkov/
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/25100-v-dobrych-parkoch-je-maeso-a-fortiel/

0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88 Pozri príspevok
To že je niekto ochotný konzumovať párky, Slovenskú točenú, Šunkový salám a podobné delikatesy, nieje chybou obchodníka. A to že to zabezpečuje a drží na pulte, je ukazovateľ jeho vysokej profesionality. Za to ho nemôžete kritizovať
Môžeme, ty mi to nezakážeš, keby že si aj pol zemegule predal. xixi
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54 Pozri príspevok
Prečo všetci nadávate na Poliakov Nadávajte na našich nákupcov to sú tie svine čo nás dokážu pre svoje prémie nakŕmiť aj s hnojom hoci aj spod seba, aká cena taká kvalita .
Si prečítaj ešte raz môj príspevok. Ja som v globále nepísala o celom Poľsku, práve naopak.
Majú normálne potraviny, kvalitné, tie však na našom trhu nevidno.Tu sa pár kšeftárov dohodlo, urobili si z toho neetický biznis. Preto sa čudujem Poliakom, že im okamžite cez kontroly nevykrútia krky, kým ich svet neroznesie na kopytách. Povesť sa vžije, horšie sa bude naprávať. To sú chúlostivé veci.
Našich som spripomienkovala tiež.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tu si niekto zamenil Barum Púchov (1990 Gumárne BARUM Púchov transformácia zo štátneho podniku na BARUM = BATA + RUBENA +MATADOR, 1991 - spoločnosť premenovaná na Gumárne Púchov) a Mäsopriemysel Púchov http://www.pmpas.eu/, ktorý vyrába svoje produkty Baron. To nie je domáca výroba. Krvavničky zo sušenej krvi. Ešte že to uviedli na etikete.
Majú značku http://www.znackakvality.sk/index.ph...=11&id=1&cid=4, ale nie za krvavničky.

Púchovský mäsový priemysel a.s.
Vsetínska cesta 1354/15, 020 39 Púchov
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

erik555 Pozri príspevok
Ale to su ake parky, kde mas 92% masa??? U nas neviem, ci su take s podielom masa 92%, ale nemas parky iba s 28-37%!!! treba aj citat balene parky a mas rozne podiely masa! napr. co som raz cital balene parky od Mecom bez konzervantov, glutanu atd. (tusim boli Viedenske), tak tam bol podiel 70% a kg vyslo okolo 4,50€... http://www.mecom.sk/sk/products/cate...om-natur-parky
erik555 Pozri príspevok
A? Suvisi to nejak s tym mojim prispevkom? A konkretne v com?
...okrem ineho zlozenie parkov pod Mecomu

2. Viedenské párky Druget
- Mecom group Humenné
- Hypernova, Bratislava,
- 5,88 €/kg
- Zloženie: Mäso (45 %), ostatné prídavné látky (19)
- Párky s hladkým suchým povrchom svetloružovej farby (najsvetlejší z celej skupiny). Ojedinelý výskyt kolagénových častí na reze, ktorý je tiež svetloružovej farby. Konzistencia je tuhá a pružná, vôňa a chuť pikantná, po použitých koreninách, jemne zaúdená.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
Tu si niekto zamenil Barum Púchov (1990 Gumárne BARUM Púchov transformácia zo štátneho podniku na BARUM = BATA + RUBENA +MATADOR, 1991 - spoločnosť premenovaná na Gumárne Púchov) a Mäsopriemysel Púchov http://www.pmpas.eu/, ktorý vyrába svoje produkty Baron. To nie je domáca výroba. Krvavničky zo sušenej krvi. Ešte že to uviedli na etikete.
Majú značku http://www.znackakvality.sk/index.ph...=11&id=1&cid=4, ale nie za krvavničky.

Púchovský mäsový priemysel a.s.
Vsetínska cesta 1354/15, 020 39 Púchov

bolo mi divné že hubatá sa v potravinách pýta na vlastníka pôvodného Barumu Púchov, ale som odpovedal pravdivo, tak že " nastal klasický prenos informácií", (ak bude pršať tak plukovník predvedie zatmenie slnka v telocvični) inak ja som ťa podporil v príspevku o tých poliakoch a naších prešpekulovaných obchodníkoch a ty mi za to vynadáš
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

arizona Pozri príspevok
...okrem ineho zlozenie parkov pod Mecomu

2. Viedenské párky Druget
- Mecom group Humenné
- Hypernova, Bratislava,
- 5,88 €/kg
- Zloženie: Mäso (45 %), ostatné prídavné látky (19)
- Párky s hladkým suchým povrchom svetloružovej farby (najsvetlejší z celej skupiny). Ojedinelý výskyt kolagénových častí na reze, ktorý je tiež svetloružovej farby. Konzistencia je tuhá a pružná, vôňa a chuť pikantná, po použitých koreninách, jemne zaúdená.
A? Este raz opakujem, ze co to ma spolocne s mojim prispevkom???
Ty poznas od vyrobcu napr. iba jeden druh parkov? Asi ano, pretoze si to inak neviem vysvetlit!
P.S. ten odkaz je pomaly 3 roky stary (2010)...inak tie parky Natur su od septembra 2011, ak by si ich hladala v tom teste
A navyse tych 45% masa je tvojich 28-37%?
Naposledy upravil erik555 : 31.03.13 at 17:04
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Vysvetlí mi niekto, prečo je celozrnná múka drahšia ako biela, keď na výrobu bielej je potrebné asi o dve operácie viacej,
prečo je tmavý cukor drahší ako biely, keď na výrobu bieleho je treba o min. jednu operáciu viacej,
prečo sa dováža trstinový cukor, pri výrobe, ktorého sa ničí životné prostredie, vypaľovanie plantáži, a tým aj zabitie všetkých organizmov,keď repa sa pestuje normálne ,keď dovoz takéhoto cukru, má veľkú uhlíkovú, či energetickú stopu, prečo ho ľudia kupujú, lebo snobizmus ?
Trochu sa zaoberám aj liečivými bylinami a zisťujem, že v každom pásme sa nájde bylina s porovnateľnými účinkami a pritom nám tu ponúkajú a podsúvajú bylinay s priam zázračnými účinkami a neznalý kúpi, lebo nevie, ža také niečo môže nájsť aj u nás za humnami. Tak je to asi aj s repným a trstinovým cukrom a inými potravinami. Podľa mňa by mal človek konzumovať také potraviny, ktoré sa v jeho okolí aj vypestujú. Načo nám je úžasné exotické ovocie, ktoré sa oberá skoro zelené a zákazník kúpi drahý hnus. Na potraviny, ktoré nepochádzajú z nášho pásma si generácie pomaly zvykali, paradajky, paprika, zemiaky, tekvica, nie nárazovo nákupom v markete.
Načo sú nám sladké zemiaky, keď nie sme na ne zvyknutí, a naši poľno. majú problém predať tu vypestované. Však, keď chceme sladké, nechajme si tie naše zamrznúť
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
Vysvetlí mi niekto, prečo je celozrnná múka drahšia ako biela, keď na výrobu bielej je potrebné asi o dve operácie viacej,
prečo je tmavý cukor drahší ako biely, keď na výrobu bieleho je treba o min. jednu operáciu viacej,
prečo sa dováža trstinový cukor, pri výrobe, ktorého sa ničí životné prostredie, vypaľovanie plantáži, a tým aj zabitie všetkých organizmov,keď repa sa pestuje normálne ,keď dovoz takéhoto cukru, má veľkú uhlíkovú, či energetickú stopu, prečo ho ľudia kupujú, lebo snobizmus ?
Trochu sa zaoberám aj liečivými bylinami a zisťujem, že v každom pásme sa nájde bylina s porovnateľnými účinkami a pritom nám tu ponúkajú a podsúvajú bylinay s priam zázračnými účinkami a neznalý kúpi, lebo nevie, ža také niečo môže nájsť aj u nás za humnami. Tak je to asi aj s repným a trstinovým cukrom a inými potravinami. Podľa mňa by mal človek konzumovať také potraviny, ktoré sa v jeho okolí aj vypestujú. Načo nám je úžasné exotické ovocie, ktoré sa oberá skoro zelené a zákazník kúpi drahý hnus. Na potraviny, ktoré nepochádzajú z nášho pásma si generácie pomaly zvykali, paradajky, paprika, zemiaky, tekvica, nie nárazovo nákupom v markete.
Načo sú nám sladké zemiaky, keď nie sme na ne zvyknutí, a naši poľno. majú problém predať tu vypestované. Však, keď chceme sladké, nechajme si tie naše zamrznúť
Nevysvetlí, ale myslím si že odpoveď poznáš sama.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Antea Pozri príspevok
Vysvetlí mi niekto, prečo je celozrnná múka drahšia ako biela, keď na výrobu bielej je potrebné asi o dve operácie viacej, prečo je tmavý cukor drahší ako biely, keď na výrobu bieleho je treba o min. jednu operáciu viacej, prečo sa dováža trstinový cukor, pri výrobe, ktorého sa ničí životné prostredie, vypaľovanie plantáži, a tým aj zabitie všetkých organizmov,keď repa sa pestuje normálne ,keď dovoz takéhoto cukru, má veľkú uhlíkovú, či energetickú stopu, prečo ho ľudia kupujú, lebo snobizmus ? Trochu sa zaoberám aj liečivými bylinami a zisťujem, že v každom pásme sa nájde bylina s porovnateľnými účinkami a pritom nám tu ponúkajú a podsúvajú bylinay s priam zázračnými účinkami a neznalý kúpi, lebo nevie, ža také niečo môže nájsť aj u nás za humnami. Tak je to asi aj s repným a trstinovým cukrom a inými potravinami. Podľa mňa by mal človek konzumovať také potraviny, ktoré sa v jeho okolí aj vypestujú. Načo nám je úžasné exotické ovocie, ktoré sa oberá skoro zelené a zákazník kúpi drahý hnus. Na potraviny, ktoré nepochádzajú z nášho pásma si generácie pomaly zvykali, paradajky, paprika, zemiaky, tekvica, nie nárazovo nákupom v markete. Načo sú nám sladké zemiaky, keď nie sme na ne zvyknutí, a naši poľno. majú problém predať tu vypestované. Však, keď chceme sladké, nechajme si tie naše zamrznúť
-
Hej, že sa klčujú Amazonské pralesy, aby sa pestovala MGO sója pre Európu, ..., atď.
Zájdem ďaleko? Žeby Bilderberg group? Česi pred nami (mentálne) a verejne- Klaus.


0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

korela Pozri príspevok
-
Hej, že sa klčujú Amazonské pralesy, aby sa pestovala MGO sója pre Európu, ..., atď.
Zájdem ďaleko? Žeby Bilderberg group? Česi pred nami (mentálne) a verejne- Klaus.


A pritom len vo V.Británii sa vyhodí tuším 15 mil. ton potravín ročne, aká logika.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
A pritom len vo V.Británii sa vyhodí tuším 15 mil. ton potravín ročne, aká logika.
lebo lacná pracovná sila
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54 Pozri príspevok
lebo lacná pracovná sila
Na jednej strane neskutočné plytvanie potravinami, na druhej strane GMO, lebo problém hladu. Príroda, či pánbožko nám to neodpustí. Aby sme nemuseli do múky na chlieb mlieť kôru stromov ako v knihe"Večne spievajú lesy", ku ktorej sa od mladi už neviem po koľkýkrát vraciam.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Manželka kúpila v At sáčkové jedlo Knorr.V prvom momente keď som to videl som to chcel okamžite vyhodiť do smetiaka ,ale zaujal ma nápis " Gutter geschmack ist unserre natur"......... Tak som to poštudoval a neveril vlastnému oku. "skoro "Žiadna chémia !!! V porovnaní s Maggi čo je výrobok zo Slovnaftu poliaty chemickým odpadom z Nováckej chemičky.Som sa rozhodol ,že keď to "navarí" tak to "okoštujem".-Keby som prestal prispievať na poradu tak aspoň budete vedieť prečo.
https://picasaweb.google.com/1075641...30819016628594
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

220870 Pozri príspevok
Manželka kúpila v At sáčkové jedlo Knorr. "skoro "Žiadna chémia !!! V porovnaní s Maggi čo je výrobok zo Slovnaftu poliaty chemickým odpadom z Nováckej chemičky.
takze to je fake s tym symbolom: "Bez konzervacnych latok, bez glutamanu"???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať