Zavrieť

Porady

Prosim vás napiste na aky plat mám nárok?

Som pracovnikom vo verejnom sluzbe, v domove dochodcov. Ako elekrtikár, mám vsetky potrebné skusky.Som zametnany ako udrzbár. V náplni práce mám: kontrola elektrickych rozvodov, spotrebicov s odbornou prehliadkou, obsluha plynovej kotolni, vodic sluzobného auta, vrátnik na nocné smeny. Podla mna je to vyssia odborná práca, a pritom plat mám ako upratovacky bez zodpovednosti. Na aky tarifny plat mám nárok? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Electrikár Pozri príspevok
    Som pracovnikom vo verejnom sluzbe, v domove dochodcov. Ako elekrtikár, mám vsetky potrebné skusky.Som zametnany ako udrzbár. V náplni práce mám: kontrola elektrickych rozvodov, spotrebicov s odbornou prehliadkou, obsluha plynovej kotolni, vodic sluzobného auta, vrátnik na nocné smeny. Podla mna je to vyssia odborná práca, a pritom plat mám ako upratovacky bez zodpovednosti. Na aky tarifny plat mám nárok? Dakujem.
    Je to teraz " v móde " dávať minimálnu mzdu, tak ako upratovačkám. Veď sa opýtaj vedúceho, podľa čoho Ti stanovil mzdu. Nemal si tú mzdu už napísanú v pracovnej zmluve? Mám za to, že áno. A tým, že su ju podpísal, si vlastne súhlasil s uvedenou mzdou. Musela by som vidieť podrobnú náplň práce, lebo do platovej triedy sa zaraďuje podľa najnáročnejšej práce, vzdelania a praxe.
    Napísal si dotaz len v hrubých rysoch, tak zaradenie by malo byť do 3,4,alebo 5. triedy.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Stefan2005, arizona, zdenka131, Mária27, Tamila, Lubaba, Sabadka
    7

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    terezamaria Pozri príspevok
    Je to teraz " v móde " dávať minimálnu mzdu, tak ako upratovačkám. Veď sa opýtaj vedúceho, podľa čoho Ti stanovil mzdu. Nemal si tú mzdu už napísanú v pracovnej zmluve? Mám za to, že áno. A tým, že su ju podpísal, si vlastne súhlasil s uvedenou mzdou. Musela by som vidieť podrobnú náplň práce, lebo do platovej triedy sa zaraďuje podľa najnáročnejšej práce, vzdelania a praxe.
    Napísal si dotaz len v hrubých rysoch, tak zaradenie by malo byť do 3,4,alebo 5. triedy.
    Súhlasím so zaradením do pracovných tried, ale záleží aj na vzdelaní, ak nemá stredoškolské vzdelanie s maturitou, tak má len 2 PT ako upratovačky, pretože pri tejto pracovnej triede sa vzdelanie nevyžaduje. Od trojky vyššie už potrebuje mať maturitu.

    Platové tabuľky a katalóg pracovných činností žiaľ nepustí. Ale ešte v zmysle 553/2003 môže byť v rámci pracovnej triedy zaradený do najvyššieho platové stupňa. Pri prácach remeselného charakteru - čo údržbár je- nemusí sa ísť podľa odpracovaných rokov, ale môže mu byť priznaný plat rovno v najvyššom platovom stupni príslušnej platovej triedy.
    Naposledy upravil Sabadka : 25.05.11 at 10:45

    Prosim vás napiste na aky plat mám nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.