Zavrieť

Porady

predčasný starobný dôchodok a odstupné

Zamestnankyňa chce odísť do predč.SD- Aký dopad to má na zamestnávateľa z pracovno práv.hľadiska. Pôjde zrejme o ukončenie prac. pomeru dohodou a čo odstupné? /Odchodné je jasné - jeden plat pri prvom odchode do dôchodku/Ide mi o to ako to korektne ukončiť, ale samozrejme bez zbytočných nákladov pre zamestnávateľa.Tento problém tu bol riešený, ale len z pohľadu dopadu na výšku dôchodku, ale to je problém zamestnanca, mne ide o pohľad zo strany zamestnávateľa. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    deha, tvoja prvá veta znie, že zamestnankyňa CHCE odísť do predčasného SD. čiže z pohľadu zamestnávateľa ide o ukončenie pracovného pomeru z dôvodu, ktorý podal zamestnanec. Ak spravíte dohodu o skončení pracovného pomeru, to znamená zamestnávateľ uzná deň, ktorý si stanovil zamestnanec v dohode, z tohto ti nevyplýva vyplatiť odstupné - keďže skončenie pracovného pomeru bolo z podnetu zamestnanca. Vyplatíš jej iba odchodné a adiós :-)

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Súhlasím s vladan. Ale myslím si, že zamestnanec môže ísť do dôchodku aj bez toho, aby pracovný pomer skončil.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Zuzka, ísť do dôchodku a poberať dôchodok (dôchodkovú dávku) sú trošku odlišné pojmy. Keďže Deha písala, že ich zamestnanec chce odísť do dôchodku, tak som sa vyjadrovala práve k tejto podmienke.
    čo sa týka podmienky pracovného pomeru a poberania dôchodku - máš pravdu, pracovný pomer nemusí skončiť, a zamestnanec môže poberať dôchodok aj mzdu naraz. Ale vtedy mu odchodné nepatrí, pretože neukončil pracovný pomer.
    Ale to myslím nebolo obsahom dehinej otázky :-)))
    Pekný deň

    kika70 je offline (nepripojený) kika70

    kika70
    Cize,ak zamestnanec odchadza na riadny dochodok, MUSIM ho nadalej zamestnavat? Alebo mu mozem dat vypoved,ale musim vyplatiti odstupne?
    neexistuje nieco take akoze si odstupne odpracuje? zeby tie 3 mesiace pracoval ZA ODSTUPNE? Je vobec mozne taku zmluvu spisat?

    predčasný starobný dôchodok a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.