Zavrieť

Porady

zasielatelske sluzby do EU - DPH + suhrnny vykaz??

Prosim o pomoc a vopred sa ospravedlnujem, ak zakladam duplicitnu temu. Pol dna citam vsetky mozne temy a z toho kvanta informacii mam v hlave maglajz. Potrebovala by som polopate:
- fakturujeme zasielatelske sluzby + mytny poplatok + sluzby spojene s prepravou zahranicnemu platcovi DPH v inom clenskom state EU
- dodanie sluzby je v ramci SR
- sme tiez platci DPH, ale fakturujeme bez DPH
- tieto zdanitelne obchody davam alebo nedavam do danoveho priznania DPH?
- ak nejdu do priznania, davam ich do suhrnneho vykazu? ak ano, na kolky riadok?


Vopred velmi pekne dakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    danushka dakujem, v tych vsetkych temach som sa dozvedela, ze ide o zdanitelny obchod podla § 15 ods. 1 a ze teda spravne fakturujem bez DPH a ze si takyto obchod nedavam do priznania o DPH ale iba do suhrnneho vykazu.. vies mi prosim ta poradit, ktory je to riadok v tom vykaze? nemozem sa pohnut z miesta, vystavujem fakturu a moj uctovny program si pri 0vej DPHcke pyta typ sumy, ked som volala do firmy, ktora nam program poskytuje, tak ma odbili ze musim vediet do ktoreho riadku to pri vykaze dam..

    peťa3591 je offline (nepripojený) peťa3591

    peťa3591
    ...zdravim poradakov, ja mam ten isty problem, my ako firma sme fakturovali sluzbu- sluzba bola dodana na Slovensku, ale firme, ktora ma ceske IC DPH. fakturovala som bez DPH, typ sumy oslobodene od DPH mi to netahalo do danoveho priznania, a nie som si ista, ci musim podavat suhrnny vykaz, alebo nie... ak mi niekto vie poradit, paragraf, alebo aspon ci treba suhrnny vykaz, ak je sluzba dodana na Slovensku...?? vdaka

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Daniela81 Pozri príspevok
    danushka dakujem, v tych vsetkych temach som sa dozvedela, ze ide o zdanitelny obchod podla § 15 ods. 1 a ze teda spravne fakturujem bez DPH a ze si takyto obchod nedavam do priznania o DPH ale iba do suhrnneho vykazu.. vies mi prosim ta poradit, ktory je to riadok v tom vykaze? nemozem sa pohnut z miesta, vystavujem fakturu a moj uctovny program si pri 0vej DPHcke pyta typ sumy, ked som volala do firmy, ktora nam program poskytuje, tak ma odbili ze musim vediet do ktoreho riadku to pri vykaze dam..
    Danielka, veru Ti ja neporadím, do kt. riadku SV to treba dať.
    Vidím, že téma špedícia v kocke stále žije. Založila som ju z pohľadu fakturácie, ale nie som ekonóm, ani účtovník. Problematiku fakturácie v zasielateľstve som riešila len čisto ako fakturant, následne si to už naše pani ekonómky poupratovali ďalej v DP a SV.
    Dokonca už ani nie som v tejto brandži, tak sem tam nakuknem do podobných tém.

    Určite sa pristaví niekto okoloidúci a poradí, veď štafetu treba podať ďalej .

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    danushka Pozri príspevok
    Danielka, veru Ti ja neporadím, do kt. riadku SV to treba dať.
    Vidím, že téma špedícia v kocke stále žije. Založila som ju z pohľadu fakturácie, ale nie som ekonóm, ani účtovník. Problematiku fakturácie v zasielateľstve som riešila len čisto ako fakturant, následne si to už naše pani ekonómky poupratovali ďalej v DP a SV.
    Dokonca už ani nie som v tejto brandži, tak sem tam nakuknem do podobných tém.

    Určite sa pristaví niekto okoloidúci a poradí, veď štafetu treba podať ďalej .
    wooow, tak pokial nie si uctovnik ani ekonom tak ti tymto vzdavam holt! v problematike sa vyznas peckovo! idem ja teda zadat do vyhladavaca zdanitelny obchod podla § 15 ods 1 - riadok v SV
    vdaka a pekny den prajem

    zasielatelske sluzby do EU - DPH + suhrnny vykaz??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.