Zavrieť

Porady

OMEGA - DPH a suhrnny vykaz (typ sumy)

Pekny den, prosim o radu - poskytujeme sluzbu zahranicnemu platcovi DPH podla §15 ods.1 - vystavujem fakturu bez DPH - aky typ sumy si zadam? Faktura nepojde do danoveho priznania DPH iba do suhrnneho vykazu (akurat ze neviem, na ktory riadok )
vopred dakujem za radu

Posudila som vobec zdanitelny obchod spravne podla §15 ods.1 - ked:
- fakturujeme zasielatelske sluzby + mytny poplatok + sluzby spojene s prepravou zahranicnemu platcovi DPH v inom clenskom state EU
- dodanie sluzby je v ramci SR
- sme tiez platci DPH
- tieto zdanitelne obchody davam alebo nedavam do danoveho priznania DPH?
- ak nejdu do priznania, davam ich do suhrnneho vykazu? ak ano, na kolky riadok?
Naposledy upravil Daniela81 : 24.05.11 at 15:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kaja296 je offline (nepripojený) kaja296

    kaja296
    ...myslím,že správne, §15 ods.1 je to dodanie služieb do ČŠ,príjemca platí daň podľa §69 ods.3 (toto by som uviedla vo fa ako závereč.text) vstupuje do súhrného výkazu,tzn.pri zaevidovaní faktúry v evidencii účt.dok zadáš vzor Osv.
    Do DP nevstupuje.
    Pri uzávierke mesiaca by si mala mať pri tlači: Evidencia DPH-Zdaniteľné obchody v tabuľke celkom dole č. fa s uvedeným textom: Osv-Dodanie služieb.....


    nech sa ešte niekto vyjadrí

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    kaja296 Pozri príspevok
    ...myslím,že správne, §15 ods.1 je to dodanie služieb do ČŠ,príjemca platí daň podľa §69 ods.3 (toto by som uviedla vo fa ako závereč.text) vstupuje do súhrného výkazu,tzn.pri zaevidovaní faktúry v evidencii účt.dok zadáš vzor Osv.
    Do DP nevstupuje.
    Pri uzávierke mesiaca by si mala mať pri tlači: Evidencia DPH-Zdaniteľné obchody v tabuľke celkom dole č. fa s uvedeným textom: Osv-Dodanie služieb.....


    nech sa ešte niekto vyjadrí

    velmi pekne dakujem za odpoved, uz sa tu s tym prplem nejaku dobu

    Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

    Sylvinka08
    Ja platca DPH vystavujem faktúru do Irska platcovi DPH podľa § 15 - miesto dodania je v zahraničí. Keďže to vstupuje do súhrnného výkazu mám problém ako to zadať do programu.

    Typ sumy by mal byť aký? Omega priamo nevytvorí súhrnný výkaz?

    Neviem to tam zadať, lebo to nevstupuje do súhrnného výkazu priamo.

    Neviete mi poradiť?

    OMEGA - DPH a suhrnny vykaz (typ sumy)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.