Zavrieť

Porady

ohlasenie stavby plota - ako docasna stavba alebo ako drobna stavba?

Ahojte
neviete mi niekto prosim poradit?


chceme postavit plot (klasicke pletivo) okolo pozemku ktory nie je stavebnym pozemkom. Je to orna poda ale hned vedla poslednoho oploteneho pozemku v dedine (nie je to niekde v strede pola).


Je pravda, ze ak nejde o stavebny pozemok musime stavbu plota ohlasit ako docasnu stavbu? Ci staci ako drobnu stavbu? A aka je doba pre docasnu stavbu, je to nejak stanovene?


Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Môj viničný sused si práve nedávno oplotil svoj pozemok (a mňa odstavil od doterajšieho prechodu) a na obecný úrad to oznámil len formou "oznámenia".

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Tak toto by aj mňa zaujímalo. A budete tam chcieť robiť aj nejakú chatku, alebo búdu?

    radEg je offline (nepripojený) radEg

    radEg
    Ja som tiež robil plot okolo ornej pôdy a robil som to formou ohlásenia drobnej stavby. Aj v zákone je to definované ako drobná stavba aj keď tam nieje hlavná stavba.

    atramka je offline (nepripojený) atramka

    atramka
    Ohlásenie drobnej stavby na oplotenie -
    bude urobené z betónových dielcov, predložili sme vypísné tlačivo, LV čerstvo vytlačené cez katasterportál, jednoduchý technický opis stavby , situačný výkres v 2 vyhotoveniach, no a pani úradníčka žiada, že LV musí byť s kolkom. Nie je to blbosť v dnešnom svete elektronickej komunikácie, keď každý obecný úrad má evidenciu Katastra a vyrubuje dane, aby ľudí naháňal po Správach katastra a samozrejme aj poplatok 7€ nie je zanedbateľný. Myslím si, že by to nebolo treba s kolkom.Čo vy na to???

    syslik je offline (nepripojený) syslik

    syslik
    chceme tam zahradu a aj chatu ale iba taku montovanu baumaxovu aby sa zmestila to toho rozmeru co je povoleny.

    Ja som uz poslala oznamenie na obec o tej docasnej stavbe plotu, a prilozila som iba LV a jednoduchy nakres kde bude plot. Ale napisali mi naspat ze mam doplnit obdobie kedze ide o docasnu stavbu.
    Tak az teraz som sa zamyslela ci to naozaj musi byt docasna stavba, a kolko im mam dat ako obdobie trvania stavby.
    Ten plot tam chceme dlho, v podstate navzdy, ale tak mi bolo povedane ze sa to moze oznamit ako docasna stavba a ze to je iba formalita.

    ohlasenie stavby plota - ako docasna stavba alebo ako drobna stavba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.