Zavrieť

Porady

doklad z registračnej pokladne

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadom dokladu z registračnej pokladne, či ešte platí, že max.suma na doklade z RP môže byť do 1659,70 € ako to platilo kedysi ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vševedko Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ohľadom dokladu z registračnej pokladne, či ešte platí, že max.suma na doklade z RP môže byť do 1659,70 € ako to platilo kedysi ? Ďakujem
    ÁNo, považuje sa za faktúru.
    Ale ak mám doklad z RP na sumu 1690 € a len výdajku k tomu tak to asi nebude v poriadku ?

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    keď predávam ako plátca DPH fyzickej osobe , ktorá nie je podnikateľ ani plátca DPH, môžem mu dať aj tovar nad hranicu 1659,70 € cez registračnú pokladňu ?

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Nám povedali na školení, že v prípade, že sa jedná o bežného človeka, ktorý kupuje za viac ako 1659,70 eur, tak v tomto prípade mu vydáme doklad z registračky. Faktúru máme robiť iba v prípade, že sa jedná o podnikateľa, ktorý si našu faktúru dáva do účtovníctva....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    AlaNR Pozri príspevok
    Nám povedali na školení, že v prípade, že sa jedná o bežného človeka, ktorý kupuje za viac ako 1659,70 eur, tak v tomto prípade mu vydáme doklad z registračky. Faktúru máme robiť iba v prípade, že sa jedná o podnikateľa, ktorý si našu faktúru dáva do účtovníctva....
    Bežný človek si nebude uplatňovať odpočet DPH. Teda je mu to jedno.
    Platca DPH by si nemohol DPH odpočítať.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ale z hľadiska DPH a povinnosti používať RP (teda zákonov, ktoré o tom vravia )
    nemám aj ja povinnosť dodržať hranicu predaja cez RP ????

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Vy ako platca DPH máte v zmysle § 71 povinnosť vystaviť faktúru zdaniteľnej osobe alebo akejkoľvek právnickej osobe. Iba pre tieto platí, že za faktúru sa pokladá aj doklad z RP do 1659,70 €. Pre ostatných neexistuje obmedzenie.

    doklad z registračnej pokladne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.