Zavrieť

Porady

kedy samozdaniť?

Prosím o radu, mám faktúru od českého dodávateľa na prenájom reklamnej plochy na slovenskom území s dátumom zdaniteľného plnenia 20.5.2011 a na zmluve je,že kampaň bude prebiehať od 1.6.-30.11.2011. Faktúra je už zaplatená. Sme mesačný platitelia DPH. Do akého mesiaca urobím samozdanenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mata82 je offline (nepripojený) mata82

    mata82
    v 5-tom, podľa dátumu zdaniteľného plnenia.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Prisla nam faktura od spolocnosti, ktora zabezpecuje prepravu z Ciny do Nemecka a konecna je v BA s datumom 9.1.2012 a datum "prijazdu tovaru" 20.11.2011. Telefonicky nas aj oboznamili, ze zabudli nauctovat v r. 2011 terminal poplatok, vyuctovali ho teraz.

    Zauctovat fakturu do r. 2011 alebo 2012(cez 326 - kedze ide o poplatok k dodavke v r. 2011?)? To sme riesili v inej teme, tam mi poradili, ze uctovat fakturu do 2012 a v r. 2011 cez 326.

    Na fakture je odkaz, ze mame podla § 15 z. o DPH povinnost dodanit sluzbu (reverse-charge-rule). Ale teraz kedy? Sme Q DPH, ma to ist do 4.Q.2011 (20.11.?) alebo 1.Q.2012? Este taka perlicka, ze firma ma sidlo vo Svajciarsku, agenta maju s adresou v BA, na fakture nie je ich IC DPH, mozem si aj odpocitat dan?

    Poradte mi, ako s DPH.
    Dakujem.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    ???
    ingak Pozri príspevok
    Prisla nam faktura od spolocnosti, ktora zabezpecuje prepravu z Ciny do Nemecka a konecna je v BA s datumom 9.1.2012 a datum "prijazdu tovaru" 20.11.2011. Telefonicky nas aj oboznamili, ze zabudli nauctovat v r. 2011 terminal poplatok, vyuctovali ho teraz.

    Zauctovat fakturu do r. 2011 alebo 2012(cez 326 - kedze ide o poplatok k dodavke v r. 2011?)? To sme riesili v inej teme, tam mi poradili, ze uctovat fakturu do 2012 a v r. 2011 cez 326.

    Na fakture je odkaz, ze mame podla § 15 z. o DPH povinnost dodanit sluzbu (reverse-charge-rule). Ale teraz kedy? Sme Q DPH, ma to ist do 4.Q.2011 (20.11.?) alebo 1.Q.2012? Este taka perlicka, ze firma ma sidlo vo Svajciarsku, agenta maju s adresou v BA, na fakture nie je ich IC DPH, mozem si aj odpocitat dan?

    Poradte mi, ako s DPH.
    Dakujem.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Poradte mi, tlaci ma termin podania danoveho priznania a potom sa "vrhnem" na DPH, tak potrebujem vyriesit tento problem.

    ingak Pozri príspevok
    Prisla nam faktura od spolocnosti, ktora zabezpecuje prepravu z Ciny do Nemecka a konecna je v BA s datumom 9.1.2012 a datum "prijazdu tovaru" 20.11.2011. Telefonicky nas aj oboznamili, ze zabudli nauctovat v r. 2011 terminal poplatok, vyuctovali ho teraz.

    Zauctovat fakturu do r. 2011 alebo 2012(cez 326 - kedze ide o poplatok k dodavke v r. 2011?)? To sme riesili v inej teme, tam mi poradili, ze uctovat fakturu do 2012 a v r. 2011 cez 326.

    Na fakture je odkaz, ze mame podla § 15 z. o DPH povinnost dodanit sluzbu (reverse-charge-rule). Ale teraz kedy? Sme Q DPH, ma to ist do 4.Q.2011 (20.11.?) alebo 1.Q.2012? Este taka perlicka, ze firma ma sidlo vo Svajciarsku, agenta maju s adresou v BA, na fakture nie je ich IC DPH, mozem si aj odpocitat dan?

    Poradte mi, ako s DPH.
    Dakujem.

    mon19 je offline (nepripojený) mon19

    mon19
    Dobrý deň, viem že je to staršia otázka. ale ako ste fakturu zauctovali.samozdanili ste ju? dostali sme takú istu fakturu. ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.