Zavrieť

Porady

účtovanie v autoservise

prosim Vas nenajde sa tu niekto kto pracuje(uctuje) v autoservise? bokla by som velmi rada keby sa tu nasla nejaka dobra dusicka a pomohla. Rada by som vedela ako to tam chodi resp. ako to ma vyzrat, ako evidovat nahradne diely a tovar do predajne a co vsetko musim robit a pod. Prosim pomozte niekto.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Ja robím autoservis. Nakúpené ND prijmem na sklad - na 112. Predajňu nemám, ale niekedy ND predám bez montovania. Ale nerozlišujem to. Pýtaj sa konkrétne, čo viem ti poviem.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Dik, urcite sa budem pytat.
    napr. nemozem davat vsetko na 132? alebo to mam nejako rozlisovat?
    a ked je na fa aj predaj nejakeho tovaru a nasledne poskytnuta sluzba tak to uct. len ako 604? v akom programe robis,ja v omege. dik

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Myslím že môžeš dávať aj na 132. Ja účtujem v PROLUCi. Účto som prebrala asi pred tromi rokmi. Nemenila som nič, kontrola tu v živote nebola a pýtať som sa nemala vtedy koho. Všetko čo účtujem na faktúre dávam na 602 - tržby z predaja služieb. Kto by to rozdeloval. Sme malý servis, a žiadne hlboké analýzy nerobím.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    ja mám analytiku na 602 a účtujem zvlašť mater. a zvlášť prácu. ten moj človek nema sklad, takže všeko mam v spotrebe priamo.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahojte ja tiež účtujem v autoservise. Ja učtújem ND na 112. Ak niečo predám priamo bez namontovania tak to preúčtujem na 132. Servisné faktúry obsahujú prácu a materiál tak to účtujem na 602 z AE zvlášť pre prácu a zvlášť pre materiál. Pri predaji priamom účtujem 604.
    Ja by som ND nedávala na 132, bolo to slúži ako materiál pri opravách a nie ako tovar na predaj. A ak to niekto účtuje na 132 tak potom asi nie 602 ale 604, nie? Opravte ma ak sa mýlim.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Ahojte,
    tesim sa, ze je vas viac takych co uct. i autoservise,a velmi by som bola rada keby ste pomohli,lebo som teraz zacala a akosi mam v tom trochu chaos. chcem sa opytat ci by to mohlo byt takto: ak vsetko co kupime (ci to ide do predajne alebo ako ND v servise) mam davat na tu 112? cize to bude takto?
    111,343/321
    112/111
    a teraz ked to predam v predajni tak ako....???
    a ked to bude na fa pre zakaznika .....???
    mozete mi napisat presne predkontacie?
    please

    a este sa chcem opytat ako to funguje so skladom? co vsetko tam treba zapisovat a ako?

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahoj sara-ke. My všetko čo kúpime do skladu tzn. náhradné diely do áut, oleje atď. v momente kúpy ešte neviem či to použijem na opravu áut alebo na priamy predaj konečným zákazníkom všetko účtujem na 112. V programe v ktorom evidujem sklad mám druhy pohybou. Pri výdaji skladníci nadodia materiál na určitý pohyb ak ide o opravu tak výdaj-servis, a ak ide o priamy predaj (či už cez RP alebo na faktúru) tak výdaj-predaj. Na konci mesiac preúčtujem sumu, ktorá je na výdaj-predaj preúčtujem na tovar. 132/112 a následne 504/132. Dúfam, že to bolo dosť zrozumiteľné.

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Chcem sa Vas opytat ako uctujete ked mate FA, na ktorej je predaj tovaru z predajne aj nahradný diel zo skladu a este aj nejaka sluzba (napr. diagnostika, geometria..) mozem to vsetko zauctovat na 604? asi nie, co? a ked to mam oddelovat tak ako to urobim ?(ja uct. v omege)

    dakujem
    ak potrebujem poradiť ohľadom účtovania v servise, vie mi niekto poradiť ?
    mám vydané faktúry na fyz.osobu, a tá to dá do poisťovne na preplatenie.
    napr. faktura na 100 000, príde mi zo servisu len 80 000, strhli si spoluúčasť a
    dph tiež neuhradia. ako to účtujete ?
    môj mail : natali@nexusrtm.sk
    Dakujem

    účtovanie v autoservise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.