Zavrieť

Porady

Eshop - obrat ???

Zdravím. Mám otázku na majiteľov eshopov...ako ste na tom s obratom v 5/2011...ja katastrofálne...toto som až v šoku....dnes napr. 2 objednavky, včera tiež len dve...to je katstrofa oproti tomu čo bolo predtým...čím to je? teplom? ludia si začínajú sporiť na dovolenku alebo čo? a kedy sa to znovu vráti do normálu?...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

To je na máj, lrespektíve na začiatok slnečného počasiu úplne normálne. Ja mám eshop už snád 5-6 rokov a vždy v takomto čase pride isté upokojenie. Ľudia vyliezli von a pri PC sedia menej.
Pre mňa je dôležité medziročné mesačné porovnanie, t.j. neporovnávam máj s aprílom, ale máj 2011 s májom 2010, 2009...

Ak nepredávaš vyslovene dovolenkové veci, tak kľudnejšie bude až niekedy do konca prázdnin. Nie úplne mrtvo, ale kludnejšie. To aby si sa pripravil na koncoročný blázinec Ja vtedy za nejaké 3-4 mesiac urobim polročnú tržbu.
1 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

v com podnikas? ja si nieco objednam
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ani nehovor, april katastrofa, maj zacal ako tak dobre ale posledne dni je to zase tragedia, ... oproti minulemu roku riadny pokles, a co mam info tak je uplne jedno v akej oblasti, vsade je pokles,... to iste aj v cechach.... inak na sezname sa da pozriet kolko ludia vyhladavaju, a u mna su to vsetko krivky ktore isli strasne dole... niektore shopy su na pokraji krachu ... strasne klesla domaca spotreba, zial treba len prezit.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Pre mňa je dôležité medziročné mesačné porovnanie, t.j. neporovnávam máj s aprílom, ale máj 2011 s májom 2010, 2009...
porovnanie april 2010/2011 maj 2010/2011 je u mna na zaplakanie... a to isli dole ceny, lepsie sluzby, viac reklamy... lenze dopyt klesol na dno.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

padro Pozri príspevok
porovnanie april 2010/2011 maj 2010/2011 je u mna na zaplakanie... a to isli dole ceny, lepsie sluzby, viac reklamy... lenze dopyt klesol na dno.
ja zatial v medziročnom porovnaní som v pohode - už tri roky sa nestalo, žeby som medziročne klesla. Dokonca na konci apríla som mala tolko, čo za pol roka predchádzajúceho roka. Ale viem, že v čechách klesá aj môj segment.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
dasa len ty to mozno nerobis az tak vo velkom tak sa to tak neprejavi... ale ked mas trzby 10-15tis E mesacne tak uz sa to prejavi viac.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mohli by sa tu vyjadrit aj viaceri, aj aky druh tovaru predavaju... u mna autodoplnky .... Orange123 ty co predavas?
0 0
j.sch j.sch

j.sch je offline (nepripojený) j.sch

Man
čauko ... pridávam sa .. Ja kvety -ale záleží hlavne na konkurencii ktorá ma vytlačí z vrchu Adwords ..

:-(
smutné že m tomto mojom obore je vyhľadávanie až 80 % obratu .

Stály zákazník je cca 20%.

Aj od včera mám akciu na zľavostroji ale zatiaľ nič moc ..

ja som obratovo na 5-7 tis ... u mňa je to skôr len služba - doručovanie.

V min roku boli aj v júli dni keď sa nestíhalo ale aj také že nebolo nič :-(
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

padro Pozri príspevok
mohli by sa tu vyjadrit aj viaceri, aj aky druh tovaru predavaju... u mna autodoplnky .... Orange123 ty co predavas?
Čafte, no teší ma, že téma zaujala... Ja predávam dámsku obuv: sandale, lodičky, balerinky...ceny sú super (všetko max do 30 €), kvalita dosť dobrá (asi 1% reklamácii - to je nič...) a obuv vyzera super, ženám sa páči...ja som sa nachystal že s príchodom tepla prídu nekonečné dni a noci plné balenia a včera 2 obj...skoro ma drb.o... a toto isté kamoš čo má spodné prádlo...ja som padol tak z 20-40 objednavok/deň na 1-2...no dufam, že toto potrvá maximálne do konca júna...a júl a augusta sa začne predávať lebo ked nie tak to bude hrôza...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja som maval priemer 15 objednavok den.. april par dni 2 objednavky(co je cista strata, lebo naklady na reklamu nie su male a z 1000 ludi 2 objednavky to je tragedia)... vcera 3 :-(... dnes 4 zatial, ja verim ze sa to rozbehne ale evidentne sa nieco na trhu deje, je to od "stability" velmi daleko
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

padro Pozri príspevok
ja som maval priemer 15 objednavok den.. april par dni 2 objednavky(co je cista strata, lebo naklady na reklamu nie su male a z 1000 ludi 2 objednavky to je tragedia)... vcera 3 :-(... dnes 4 zatial, ja verim ze sa to rozbehne ale evidentne sa nieco na trhu deje, je to od "stability" velmi daleko
počuj padro ja presne ako ty :-) pri 1000 ludoch 2 objednavky, to je teraz (teraz = od 20.4 do dnes) priemer....pritom cez zimu 1000 ludi 5 obj, minule leto (od 15.8.2010) až do konca zimy to bolo tak že 1000 ludi = 10 objednávok... no hovorim, ja dufam, že sa to aspon od 1.7. dá do normálu...inak zvažujem že začnem otvarať kamenne obchody...ženy si chcu aj obuv odskúšať... napr. ja osobne si nikdy topanky cez net nikdy neobjednám (maximálne šlapky...). teraz som zohnal dobre miesto, predjaňa má 37m2, velké výklady, frekvencia dobrá, mesto má 36 000 obyvateľov... cena 199€ mesačne + energie + 1. mesiac zadara....má to dlho volné....preto tak lacno to dáva...ale bol som to tam čekovať a frekvencia fakt slušná....vedla obchodu zmrzlina - pýtal som sa predavačky (po 2 € tringelte velmi ochotne rozpŕavala) že aké je to miesto a tak a hovorila že nech to skúsim, že podla nej sa to určite uchytí...tak zvažujme že si otvorím prví obchod, pretože podla mna časom budem predávať viac tovaru v kamennych obchodoach ako v Eshope...predsa len je to obuv...
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

počuj padro, kde reklamuješ eshop ???? ja mam dobre seo, na klučove slova som 1-3 miesto v google ale neprivádza to nejake nehorázne množstvo ludí....90% ludi mi nosí FB....
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ja mam tiez velmi dobre SEO ale aj tak pride najviac z adwordsu... no je to zaujimavy stav, pretoze nie je uplne normalne aby som v januari/februari predal viac tuningovych veci ako v maji... treba sa asi zmierit s tym ze obcas sa deju aj nelogicke veci.. inak znami mi hovoria ze co sa cudujes ludia nemaju penazi ale neverim tomu, oproti minulosti sa nezamestnanost velmi nezvysila, ani platy neklesli, a u mna isli ceny dost dolu, skor by som povedal ze ludia prestali minat, ale raz zase zacnu.
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

SEO je jedna z najhlavnejších vecí. Keď sa tvoj e-shop ukáže na prvej - druhej pozícií v google, tak máš samopochopiteľne veľkú šancu že získaš nového zákazníka... Ale tak ako niektorí spomenuli už vyššie, reklama je nevyhnutná. Ja som napríklad ešte ani nikde nedal reklamu, ani facebook, ani google, proste nikde. Zameral som sa len na SEO, a za posledných 30 dní som mal asi 20 objednávok v celkovej hodnote okolo 500EUR! A to ešte ani eshop nieje oficiálne spustený?! Nehovoriac o tom, že na niektoré hľadané výrazy mám umiestnenie č.1 na 1. strane v google...
Čekni si svoje SEO, a poprípade na tom popracuj...rozdiel bude badateľný, ver mi!
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
kabko Pozri príspevok
SEO je jedna z najhlavnejších vecí. Keď sa tvoj e-shop ukáže na prvej - druhej pozícií v google, tak máš samopochopiteľne veľkú šancu že získaš nového zákazníka... Ale tak ako niektorí spomenuli už vyššie, reklama je nevyhnutná. Ja som napríklad ešte ani nikde nedal reklamu, ani facebook, ani google, proste nikde. Zameral som sa len na SEO, a za posledných 30 dní som mal asi 20 objednávok v celkovej hodnote okolo 500EUR! A to ešte ani eshop nieje oficiálne spustený?! Nehovoriac o tom, že na niektoré hľadané výrazy mám umiestnenie č.1 na 1. strane v google...
Čekni si svoje SEO, a poprípade na tom popracuj...rozdiel bude badateľný, ver mi!
no vies len rozdiel je 20 objednavok za mesiac a za den a rozdiel trzby 500 a 10-15tisic Eur ... ono na zaciatku z 0 sa lahko rastie, ale uvidis ze potom to uz take jednoduche nebude.
0 0
kabko kabko

kabko je offline (nepripojený) kabko

padro Pozri príspevok
no vies len rozdiel je 20 objednavok za mesiac a za den a rozdiel trzby 500 a 10-15tisic Eur ... ono na zaciatku z 0 sa lahko rastie, ale uvidis ze potom to uz take jednoduche nebude.

Ja viem že 20 objednávok za mesiac je nič, takisto tržba 500EUR je na zasmiatie za celý mesiac. Ja som len chcel poukázať na to, aké dôležité je SEO...
Moj eshop ešte ani nieje hotový, ešte stále dokladám nové produkty každý deň a i napriek tomuto faktu, len vďaka dobrému SEO už boli objednávky - to bol môj point k veci...
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jasne ze je treba ale nie je to tiez zazrak, ja som na prvej strane na slovicka ako su "autodoplnky, autopotahy,..." a nebolo to vobec jednoduche, ta konkurencia je uz dost silna a napriek tomu ze seo+adwords atd mi hodilo 1000ludi za den tak boli 2 objednavky, takze pointa toho je, ze niekedy "ked to nejde tak najde" ... kedysi som to nevedel pochopit ked mali niektori krizu az dnes im rozumiem.
1 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/na...-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/na...-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.
Pridam aj jeden clanok a smutny pribeh o jednej znamej sieti obchodov so sportovym oblecenim http://hnonline.sk/c1-48257530-sport...ez-dodavatelov
0 0
Orange123 Orange123

Orange123 je offline (nepripojený) Orange123

padro Pozri príspevok
http://ekonomika.sme.sk/c/5912774/na...-predajne.html ... a to si myslim je este len zaciatok, este len poniektori zacnu padat.
počujte v diskusii pod článkom som zbadal toto a je to svätá pravda, citujem:

"aj slovensky orange onoho casu uvazoval o expanzii do CR...a potom ho presla chut.

holt, najlepsie sa holia slovenske ovecky.."

je to tak, tu je všetko neskutočne dráhe...ked som bol svojho času v Rakúsku mal som paušál 1000 minút do všetkých sietí v europe a k tomu 5000 FREE SMS za 15 €, ked som prišiel do ORANGE na SK a začali na mna vyťahovať ponuku že 90 minut za 15 € do všetkych sieti na SK a podobne veci tak som mu vytmavil, že chcem to čo mám v rakusku, ked som mu povedal že čo...predavači aj zakaznici v tej predajni na chviľu akoby skameneli... :-)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať