Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa+bankový terminál

Ahojte, prosím o radu:

Ak zákazník platí v obchode platobnou kartou cez bankový terminál, objavuje sa táto platba v dennej uzávierke registračnej pokladnice? Konkrétne myslím, či je zahrnutá v základe dane, dph aj v sume celkom spolu s ostatnými dennými platbami? Nie je mi to celkom jasné. Na konci mesiaca dostanem výpis z banky, kde mám uvedené všetky príjmy cez terminál v celkovej sume s odrátanou províziou pre banku. Zaujíma ma, či mam pátrať ešte po DPH z týchto príjmov, alebo sú zahrnuté v denných tržbách v uzávierke registračnej pokladnice. Myslím si, že áno, budem rada, ak sa k tomu vyjadríte, ak máte skúsenosti a účtujete pre predajne. Pre mňa je to prvá skúsenosť s registračnými pokladnicami a chcem si byť istá. Ďakujem, ďakujem, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    Platby cez terminál sú zahrnuté v dennej uzávierke. tá by mala byť rozčlenená na tržbu v hotovosti(pre kontrolu stavu v pokladni) a na tržbu cez plat. karty
    Aspoň u nás to tak funguje. Do DPH mi to zaráta v deň predaja tovaru, nie v deň pripísania na účet- to je zaevidované ako pohľadávka voči banke.

    d.varmeda je offline (nepripojený) d.varmeda

    d.varmeda
    Rad sa pripojim s otazkou.
    Banka si berie určitu proviziu zo sumy krora je uhradena cez terminal. Ako mam zauctovat tuto proviziu, v pripade ak vypisy dostavam po kazdej uhrade?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    d.varmeda
    Rad sa pripojim s otazkou.
    Banka si berie určitu proviziu zo sumy krora je uhradena cez terminal. Ako mam zauctovat tuto proviziu, v pripade ak vypisy dostavam po kazdej uhrade?
    Aj mňa zaujíma, ako zaúčtovať túto províziu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Províziu za použitie terminálu účtujem ako bežný bankový poplatok. V JÚ - réžia (ostatné), v PÚ - 568xx/221xx

    Sme v porade DPH, otázka je nesprávne zaradená

    ra_do_slav je offline (nepripojený) ra_do_slav

    ra_do_slav
    Prosim Vas, robim si plan prijmov a nakladov. Mozete mi povedat kolko je provizia pre banku za platobny terminal, prosim Vas? Dakujem

    Registračná pokladňa+bankový terminál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.