Zavrieť

Porady

Vyuctovacia faktura a faktura na zalohu

Uz som si tolko toho precitala o zalohovych fakturach. Neviem asi si sedim na kabli.
Vystavim zalohovu fakturu na sumu 30000,-. Na zaklade tejto zalohovej FA mi odberatel dna 15.6.05 zaplati 10.000,-. Pretoze som platca DPH musim mu do 15 dni vystavit Fakturu na prijatu zalohu 8403,40 + 1596,6/DPH/. Dna 20.9.2005 firma uhradi zvysnu cast 20.000,-. Dna 21.9.2005 ja vystavim vyuctovaciu fakturu. A tu je moj problem, ako rozpisat vyuctovaciu fakturu, aby som tam mala zahrnutu zaplatenu zalohu z kt. uz bola DPH odvedena a zaplatenu platbu na zaklade , kt. vystavujem vyuctovaciu fa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrej2 je offline (nepripojený) ondrej2

    ondrej2
    Neviem, čo presne myslíš tým rozpisom. Prvú zálohu si už vlastne pokryla vyúčtovacou faktúrou. To isté spravíš aj so zvyšnou prijatou zálohou.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    ondrej2
    Neviem, čo presne myslíš tým rozpisom. Prvú zálohu si už vlastne pokryla vyúčtovacou faktúrou. To isté spravíš aj so zvyšnou prijatou zálohou.
    1. faktura text: fakturujeme Vam zalohu na rocny poplatok...... Ale sluzba cize rocny poplatok im zacne plynut dnom zaplatenia celej platby.
    Tak 2. faktura text Fakturujem Vam rocny poplatok na obdobie od... do...
    a neviem ako to cele vyuctovat. Faktura na zalohu musela byt vystavena kvoli DPH...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika.sum
    Uz som si tolko toho precitala o zalohovych fakturach. Neviem asi si sedim na kabli.
    Vystavim zalohovu fakturu na sumu 30000,-. Na zaklade tejto zalohovej FA mi odberatel dna 15.6.05 zaplati 10.000,-. Pretoze som platca DPH musim mu do 15 dni vystavit Fakturu na prijatu zalohu 8403,40 + 1596,6/DPH/. Dna 20.9.2005 firma uhradi zvysnu cast 20.000,-. Dna 21.9.2005 ja vystavim vyuctovaciu fakturu. A tu je moj problem, ako rozpisat vyuctovaciu fakturu, aby som tam mala zahrnutu zaplatenu zalohu z kt. uz bola DPH odvedena a zaplatenu platbu na zaklade , kt. vystavujem vyuctovaciu fa?
    A bolo už dodanie?, alebo to je len ďalšia fa k zaplatenej úhrade?

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Tweety
    A bolo už dodanie?, alebo to je len ďalšia fa k zaplatenej úhrade?
    Dnom zaplatenia poslednej platby zacina plynut obdobie od kedy je sluzba poskytovana. Skus pozriet prispevok 3 odo mna

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika.sum
    Uz som si tolko toho precitala o zalohovych fakturach. Neviem asi si sedim na kabli.
    Vystavim zalohovu fakturu na sumu 30000,-. Na zaklade tejto zalohovej FA mi odberatel dna 15.6.05 zaplati 10.000,-. Pretoze som platca DPH musim mu do 15 dni vystavit Fakturu na prijatu zalohu 8403,40 + 1596,6/DPH/. Dna 20.9.2005 firma uhradi zvysnu cast 20.000,-. Dna 21.9.2005 ja vystavim vyuctovaciu fakturu. A tu je moj problem, ako rozpisat vyuctovaciu fakturu, aby som tam mala zahrnutu zaplatenu zalohu z kt. uz bola DPH odvedena a zaplatenu platbu na zaklade , kt. vystavujem vyuctovaciu fa?
    Takže, fakturujeme Vám .....
    suma základ dane, daň, spolu 30.000.-
    odrátaš fa na zapl. zálohu 8403,4 zákl. dane plus 1596,6 daň, odrátaš zaplt. zálohu druhú 20000.- a ostane Ti k úhrade 0. Budeš mať výnosy raz plusové, raz mínusové, tú zvyšnú daň, teda z tej druhej zaplatenej zálohy odvedieš štátu. T.j. rozdiel medzi celkovou daňou a tou, ktorú si už odviedla na základe fa k zaplatenej úhrade. Dúfam, že porozumieš, polopatistickému výkladu.

    ivan01 je offline (nepripojený) ivan01

    ivan01
    21.9. vystavýš fa
    za službu +25210,10 +4789,90
    záloha - 8403,40 -1596,6
    spolu +16806,70 +3193,30
    - zaplat. záloha 20.9. 20000,-
    k úhrade 0.-
    Naposledy upravil ivan01 : 10.01.06 at 16:08

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Tweety
    Takže, fakturujeme Vám .....
    suma základ dane, daň, spolu 30.000.-
    odrátaš fa na zapl. zálohu 8403,4 zákl. dane plus 1596,6 daň, odrátaš zaplt. zálohu druhú 20000.- a ostane Ti k úhrade 0. Budeš mať výnosy raz plusové, raz mínusové, tú zvyšnú daň, teda z tej druhej zaplatenej zálohy odvedieš štátu. T.j. rozdiel medzi celkovou daňou a tou, ktorú si už odviedla na základe fa k zaplatenej úhrade. Dúfam, že porozumieš, polopatistickému výkladu.
    Dakujem, ja tomu rozumiem, uz len vyskusat co bude robit PC..... Pri odratani tej uz fakturovanej zalohy je urcite potrebne uviest cislo Fa ktorou bola zaloha zapl. vsak?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nika.sum
    Dakujem, ja tomu rozumiem, uz len vyskusat co bude robit PC..... Pri odratani tej uz fakturovanej zalohy je urcite potrebne uviest cislo Fa ktorou bola zaloha zapl. vsak?
    Presne tak, uvedieš. Skús si to urobiť na šmiráku a potom ,Jáchyme, hoď ho do stroje.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Tweety
    Presne tak, uvedieš. Skús si to urobiť na šmiráku a potom ,Jáchyme, hoď ho do stroje.
    Dakujem velmi pekne

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Prosim este o odpoved co sa tyka vyuctovacich faktur. Kedy davam datum dodania sluzby ak sa faktura tyka poplatku od 10.12.05 do 09.12.06 a je vystavena 10.12.05 a zaplatene zalohou 09.12.05?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.