Zavrieť

Porady

Koľko osôb môže byť v jednom byte?

Dobrý deň,

zaujímalo by ma koľko osôb môže mať evidovaný trvalý pobyt v jednom byte.
Vlastním 3 - izbový byt. Bývam tu sám, ale moji rodičia, sestra a jej dcéra majú trvalý pobyt v mojom byte, ktorý som riadne odkúpil od otca.
Chcel by som sem prihlásiť na trvalý pobyt svoju priateľku, s ktorou tu budem bývať, ale neviem či je nejaký maximálny stanovený limit.
Bývam tu zatiaľ iba ja sám a iba ja som na bytovom prihlásený. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kolko sa vas zmesti :-D


    ...myslim, ze to nie je limitovane
    Naposledy upravil arizona : 02.06.11 at 14:13 Dôvod: preklep

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Mária27, Halli, terezamaria, zdenka131, Lubaba, danushka, Flinstone
    7

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    olybaba Pozri príspevok
    - podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady
    Ak je niekto len prihlásený na trvalý pobyt a nebýva tam, nemusí sa za neho platiť. Správca či SVB sa to ani nemusí dozvedieť. Veľa ľudí má trvalý pobyt u rodiny, aby nemuseli na obecnom úrade, keď im prenajímateľ nedá súhlas v nájomnom byte.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, arizona, zdenka131, Lubaba, danushka
    5

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Nie je stanovený žiadny počet. Trvalý pobyt tvojich rodičov sestry a jej dcéry nie je problém.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Osoba prihlásená na TP v byte memusí byť prihlásená u správcu domu ako osoba užívajúca byt, ak tam nežije.
    Teda za výťah nemusí platiť.

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    Neobmedzeny pocet, ale zrejme pri trvalom pobyte je nutne platenie poplatku za odpad, pripadne su este miestne dane obce/mesta.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady

    twe je offline (nepripojený) twe

    twe
    olybaba Pozri príspevok
    - podla poctu prihlasenych sa rozpocitavaju v bytovke aj naklady za uzivanie vytahu, vykurovanie spolocnych priestorov, osvetlenie, popripade ine naklady
    Vyborny postreh!

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Limit určite nie je stanovený. Dávnejšie dávali vo večerných správach, že kdesi na východe starosta pre zlú statiku dal z menšieho staršieho rodinného domčeka vysťahovať obyvateľov a zbúrať ho. Vyše 60 ľudí vtedy prišlo o strechu nad hlavou (neviem už to presné číslo). Treba len doplniť, že išlo o OTO-v (Občan Trvale Opálený)

    Koľko osôb môže byť v jednom byte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.