Zavrieť

Porady

Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
presne tak. pozri si ako dlho to tam môžeš mať, ak tri mesiace, a stíhaš murovanie, či maľovku, tak to využi. Ale ak nie, radšej dole.
Lepidlo pracuje - neviem presne ako ale laicky povedané - sa vytvrdí a spojí s plastom na okne. Nejde to dole.
Tiež som "šetrila" či už peniaze, alebo čas, pracnosť......., načo strhávať toto a potom dalsie pásky kupovať, naozaj sa neoplatí nad týmto špekulovať.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

To ozaj netusim. Kazda firma upozornuje + je to na folii napisane, ze ju treba dat prec najneskor do 3 mesiacov...

Folia ide dolu a zostava tam len zaschnute lepidlo?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
pockat, o akej folii je teda rec? Som myslela ze o tej co tam je od vyroby, znacka vyrobcu, po celom okne...

Ide o inu foliu?
ano, tú od výrobcu strhni dole. A ak budeš prerábať neskôr, rámy prelep papierovou foliou, ktorá splní rovnaký účel a lahko ju z okna odstrániš.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako hovorím, pozri si "záruku" a podľa plánu opráv to ešte eventuálne mesiac-dva počká. ALe v prípade neurčitého plánu prác na dome neriskuj. Strhni hlavne tam, kde je veľa slnka cez deň - mám dojem, že slnečné lúče pôsobia ako urýchľovač.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Predavaju sa aj PVC pasky,ktore su urcene na plast.okna. Ma specialne lepidlo,ktore nie je agresivne voci plastu a nezaziera sa.

Ale myslim, ze tu sa riesi problem,ako dostat z okien ochrannu pasku,ktoru dava vyrobca na novy vyrobok,aby sa okna pri preprave neposkodili.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veru, nedáte to dolu s ničím, skúšala som všeličo, ale napokon som sa zmierila. Niečim - AJR ap. - som zmyla farbu, lepidlo zostalo, rámy sú biele, tak to nekričí, ale žiaľ, tiež som nedala na upozornenia. Teraz pri novej stavbe som už na to nezabudla, dala dole a mám pokoj.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Čožeeee? a čo ta folia spravi? "zazerie" sa do toho plastu, alebo? Ja ju tam mam dva mesiace (po prerabke), kvoli malovaniu a murovaniu, ale teraz ked toto citam, ked dojdem domov hned to strhnem.... V zivote by ma nenapadlo, ze s tym moze byt dodatocne problem...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zk24 Pozri príspevok
Čožeeee? a čo ta folia spravi? "zazerie" sa do toho plastu, alebo? Ja ju tam mam dva mesiace (po prerabke), kvoli malovaniu a murovaniu, ale teraz ked toto citam, ked dojdem domov hned to strhnem.... V zivote by ma nenapadlo, ze s tym moze byt dodatocne problem...
Zuzka, pri prerabke ti postačí papierová folia, ktorú kúpiš v predajni farieb.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Zuzka, pri prerabke ti postačí papierová folia, ktorú kúpiš v predajni farieb.
pockat, o akej folii je teda rec? Som myslela ze o tej co tam je od vyroby, znacka vyrobcu, po celom okne...

Ide o inu foliu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zk24 Pozri príspevok
pockat, o akej folii je teda rec? Som myslela ze o tej co tam je od vyroby, znacka vyrobcu, po celom okne...
áno to mám na mysli. Modré písmená na bielom podklade. Modrú farbu som zmyla, ale podklad zostal
pre potrebu následnej ochrany rámov kúpiš špeciálne pásky s UV filtrom, tiež treba dávať pozor, ako dlho tam majú byť. Ja som na eurookná kvôli fasáde kupovala 8 dňové - pre istotu.
Na plastové neviem, poradia iní.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
presne tak. pozri si ako dlho to tam môžeš mať, ak tri mesiace, a stíhaš murovanie, či maľovku, tak to využi. Ale ak nie, radšej dole.
Lepidlo pracuje - neviem presne ako ale laicky povedané - sa vytvrdí a spojí s plastom na okne. Nejde to dole.
Tiež som "šetrila" či už eniaze, alebo čas, pracnosť......., načo strhávať toto a potom dalsie pásky kupovať, naozaj sa neoplatí nad týmto špekulovať.
Nedostala som k tomu nijake instrukcie, ani by ma v zivote nenapadlo ze tie folie tam mozu vadit. Nedavala som to dole, malovali sme, burali a neviem co vsetko, si hovorim, aspon pod foliou to ostane ciste, a ze to bude asi posledne co budem robit. Normalne mam chut odist z prace a ist to strhnut... na niektorych oknach som strhla, kde som upratovala, ale na dalsich to este mam....

Dufam to pojde doleeeeeeeeeeeeeee
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tiež som presne tak uvažovala.
Ale zas nestresuj. Dva mesiace určite je ešte ďaleko pred expiráciou. Posúď aj podľa toho kedy si strhávala spomenuté, a ako ti to šlo. Ak ľahko, tak nebudeš mať problém možno ešte ani o mesiac, ak si už problém mala, tak pozor ale den-dva to nezachránia. Takže pracuj a nesurfuj na Porade, čo na to šéf????
Doma si to v kľude strhneš.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
Tiež som presne tak uvažovala.
Ale zas nestresuj. Dva mesiace určite je ešte ďaleko pred expiráciou. Posúď aj podľa toho kedy si strhávala spomenuté, a ako ti to šlo. Ak ľahko, tak nebudeš mať problém možno ešte ani o mesiac, ak si už problém mala, tak pozor ale den-dva to nezachránia. Takže pracuj a nesurfuj na Porade, čo na to šéf????
Doma si to v kľude strhneš.
Islo to lahko... pred dvoma tyzdnami.


Sef v pohode... ja si pracu stiham. mame to povolene Necvikame, nie sme kontrolovani. Hlavne ze praca je hotovoa
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mám tiež unikátne poučenie: Náš barak zatepľovali rekordne dlho. Tiež som okná -boli vymenené už dávno olepila páskou na to určenou. Olepené boli možno 3 mesiace. Zbytky pásky dávam dolu doteraz (už je viac ako rok od ukončenia prác)
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Moja osobná skúsenosť. Nakoľko sme prerábali celú firmu a menili sa aj okná za plastové /bolo to asi pred 10rokmi/ po výmene okien sa robilo ešte veľa stavebných prác a nakoniec asi po 1/2roku sa robila vonkajšia omietka. Až potom sa umývali okná a nastal problém. Fólia z vonkajšej strany okna vôbec nešla dole a najhoršie to bolo na oknách na slnečnej strane, fólia bola "zažratá" na tom plaste. Trvalo mi to mesiace keď som po milimetrových pásikoch "obrala" všetky okná. Tá fólia bola vtedy taká šedá a strašne to kričalo na tom bielom plaste.
Keby som bola vedela čo ma čaká, tak to všetko ihneď strnem a nalepím papierovú pásku, ale v tedy som nad tým ani nerozmýšľala.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

no tiež mám s týmto skusenosť našťastie len jedno okno,bolo treba odfóliovať,bolo to dosť pracné kusok po kusku som ju strhávala,ale časom ked boli malé kusky som tekutým cifom ošúchala malé zbytky fólie a pekne išli dole
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

nam tiez kazali dat dole folie do troch mesiacov,co som aj nastastie urobila povedali,ze potom to slnko napali do toho plastu a uz nedam dole nicim...nezavidim tomu,kto tu foliu tam ma rok... ale snad existuje daky pripravok na odstranenie,skuste kontaktovat vyrobcu
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

na bielom v int. po 5 mesiacoch (december-april) to slo vcelku v pohode a vetsinou nezostavalo nic ale na vonkajsej strane kde je dekor, cize su tam kadejake ryhy a pod. na niektorych miestach zostavalo lepidlo trebalo to pracne cistit, sa mi vidi ze neaky cifom to manzelka suchala.
Na Al dverach tiez zostali stopy po lepidlo a trebalo to trocha suchat.

Takze nepodcenovat hlavne v lete treba radsej skôr ako neskôr, lebo slnko tomu dost pomaha
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Hm, tiež som bol pri kúpe okien pred 2 rokmi upozornený, že pásky treba čo najskôr strhnúť, no keďže ešte dorábam murovky, mám ich na 2 oknách stále nalepené (z oboch strán) a na počudovanie idú dole ako keby ich tam nalepili včera. Predajca okien je kamarát, občas príde pozrieť a nechápe ani on.
Ale zrejme je rozdiel, či je rám biely a teda hladký, alebo či má nejaký dekor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať