Zavrieť

Porady

Aku hypoteku?

Dobry den mohli by ste poradit aku hypoteku by som si mohol poziadat na rekonstrukciu domu (cca 10000-12000€) Pracujem iba na dohodu ale som sa rozpraval zo zamestnavatelom ze ci by mi mohol dat zmluvu na 4-5 mesiacov kym by my odsuhlasili hypoteku.Zamestnavatel suhlasil s tym len s tym ze odvody si budem musel ja zaplatit.Skor by som bral hypoteku kde by som nemusel dokladovat prijem a zalozil nehnutelnost na ktoru chcem zobrat hypoteku.Na internete som pozeral a nasiel si hypoteky a uvery bez dokladovania prijmu a stale tam su kolonky ze aky mam prijem,tak preco sa to vola ze je to bez dokladovania prijmu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

nedoporučujem nejaké čachre-machre ohľadom príjmu,že dohodnúť sa so zamestnávateľom a oklamať banku....ak Ti na to prídu,asi budeš mať problém a môže sa stať,že Ti už nikto nepožičia,budeš problémový klient...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No problemovy by bol vtedy ak by neplatil, nie ??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gina Er Pozri príspevok
nedoporučujem nejaké čachre-machre ohľadom príjmu,že dohodnúť sa so zamestnávateľom a oklamať banku....ak Ti na to prídu,asi budeš mať problém a môže sa stať,že Ti už nikto nepožičia,budeš problémový klient...
spôsob zvýšenia príjmu, o ktorom píše ferri v predch.príspevku, nie je klamaním banky. Banka si overuje údaje v SP a takto je to OK. Klamaním by bolo - ak banka požaduje pracovný pomer na dobu neurčitú a on by ho mal na dobu určitú. Ale aj pracovný pomer na dobu neurčitú sa dá skončiť dohodou kedykolvek.

Len aby po 5 mesiacoch (pri príjme na dohodu), mal ten úver aj z čoho splácať.
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

tak ja klamat nemienim mne napise pozadavonau sumu napr 600€ja si s toho zaplatim odvody a ked my po 4-5mesiacoch schavia hypoteku tak on my da vypoved a budem zasa na dohode.A splacat budem mat s coho toho sa nebojim.A hypoteka bez dokladovania prijmu a zalozenia nehnutelnosti je aka,ked tam pozaduju prijem?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Nehnevaj sa ale na tvojom mieste by som ziadnu hypoteku nebral. Ak ti nepada a netecie strecha, pripadne nemas inu havarijnu situaciu ZABRZDI taketo plany. Neviem ci si si vedomy ze za 10az12000 EUR zaplatis na konci splacanie 15az16000EUR. Hypo by sa oplatila na super vyhodnu kupu, napriklad drazba nehnutelnosti v cene o 50% nizsiu ako je aktualna cena nehnutelnosti v case aukcie. Len v tomto pripade ta nebudu ,,boliet,, uroky.
Zamysli sa ako si dokazes utiahnut opasok ( moznosti uspor : ak fajcis prestan fajcit a.t.d.) na par rokov a daj sa do toho ked budes mat pokope hotovost. Hypo je vyhodna pre investorov a hlavne banky...
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

tak ja to chcem na rekonstrukciu domu a nasledne tam zacat byvat lebo s priatelkou cakame babo a mam zdedeny dom.Na zaciatok chceme ist do podnajmu a s hypoteky cez zimu opravit dom ako su (omietky a podlahy,kupelna a kurenie.A co som pozeral na nete tak preplatim tak 1000-1500€
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

V podstate TB má produkt americká hypotéka bez dokladovania príjmu http://www.tatrabanka.sk/cms/page/sk...ia-prijmu.html tuším sa tam dáva len čestné prehlásenie o príjme, že budeš mať z čoho splácať. A dostať môžeš maximálne 50% z hodnoty nehnuteľnosti.

A treba si uvedomiť, že tie úroky sú podstatne vyššie ako u obyčajnej hypo, dokonca ak máš do 35 rokov tak môžeš získať hypo pre mladých s výhodnejšou úrokovou sadzbou keby si sa ako si napísal sa zamestnal.

A zase z 10000-12000 urobiť rekonštrukciu domu, podlahy omietky kúpelku a kúrenie wau si trúfaš. Len čo som sa ja pýtala na kúrenie do domu tak každá fy zapotila cca 12000 a to je len kúrenie. Ale zasa záleží aj od podlahovej plochy domu to priznávam.
Naposledy upravil Xanti : 05.06.11 at 18:57
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ferri.222 Pozri príspevok
tak ja klamat nemienim mne napise pozadavonau sumu napr 600€ja si s toho zaplatim odvody a ked my po 4-5mesiacoch schavia hypoteku tak on my da vypoved a budem zasa na dohode.A splacat budem mat s coho toho sa nebojim.A hypoteka bez dokladovania prijmu a zalozenia nehnutelnosti je aka,ked tam pozaduju prijem?
A čo sa týka požadovanej sumy, tých 600 e myslíš v čistom alebo v hrubom?
Ak v hrubom... tak odvody by boli z celkovej ceny práce 812 eur - čistá mzda 477 eur .. si ochotný toľko platiť "zamestnávateľovi"? Skoro 335 eur, že ti dá zmluvu na dobu neurčitú na pár mesiacov s výplatou 600 e v hrubom?
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

Tak som pozeral na tie hypoteky tak americka to preplatim 4000€,ale je tam este jedna bez dokladovanie prijmu a tam je to preplatenie nejakych 1000€ a s tou rekonstrukciu si nerobim az take starosti nebude my to robit firma ale ja sam som stavbar tak neni problem si nieco opravit sam a k tomu kureniu mam znamych co robia kotly doma a davaju zaruku 20 rokov a kazdorocnu kontrolu a udrzbu a vyjde to o dost lacnejsie ako u nejakych firiem(co to aj tak mozu odflaknut)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ferri.222 Pozri príspevok
Tak som pozeral na tie hypoteky tak americka to preplatim 4000€,ale je tam este jedna bez dokladovanie prijmu a tam je to preplatenie nejakych 1000€ a s tou rekonstrukciu si nerobim az take starosti nebude my to robit firma ale ja sam som stavbar tak neni problem si nieco opravit sam a k tomu kureniu mam znamych co robia kotly doma a davaju zaruku 20 rokov a kazdorocnu kontrolu a udrzbu a vyjde to o dost lacnejsie ako u nejakych firiem(co to aj tak mozu odflaknut)
Úrokové sadzby sa menia,
teda po skončení fix-u alebo ak máš variabilnú tak aj každý mesiac je splátka hypo iná. A to preplatenie je len tak bajočko. Skôr by som sledovala možnosti, či je možné splatiť hypo predčasne bez poplatku, tj. ak prišporíš alebo zarobíš väčšie prachy.

A čo sa týka rekonštrukcie tak ehm ... ani stavbár nie som a podlahu položím sama, ale nie o tom som písala. To kúrenie je naozaj v závislosti od veľkosti domu. Iné náklady máš ked je dom 100m2 a iné ked je 300m2 a detto iné ceny sú ak chceš radiatori do izieb a iné ak chceš podlahové kúrenie a ešte mnoho iných variantov čo ty ako stavbár musíš vedieť predsa lepšie ako ja čo stavbár nie som.
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

Xanti Pozri príspevok
A čo sa týka požadovanej sumy, tých 600 e myslíš v čistom alebo v hrubom?
Ak v hrubom... tak odvody by boli z celkovej ceny práce 812 eur - čistá mzda 477 eur .. si ochotný toľko platiť "zamestnávateľovi"? Skoro 335 eur, že ti dá zmluvu na dobu neurčitú na pár mesiacov s výplatou 600 e v hrubom?
Tak ked to nepojde bez dokladovanie prijmu tak budem musiet obetovat tie peniaze na tych par mesicov ,este my zamestnavatel povedal ze to vela vychadza a ze sa nejak dohodneme s tymi odvodmi.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ferri.222 Pozri príspevok
Tak ked to nepojde bez dokladovanie prijmu tak budem musiet obetovat tie peniaze na tych par mesicov ,este my zamestnavatel povedal ze to vela vychadza a ze sa nejak dohodneme s tymi odvodmi.
No to som ti uviedla ako príklad, pri 600 eurovej hrubej mzde sú také odvody dokopy ty a zamestnávateľ.

A čo sa týka odvodov, tak nemôže ti platiť menej a do potvrdenia napísať viac. Lebo banky si overujú na SP či naozaj máš takú vyplatu ....
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

Xanti Pozri príspevok
Úrokové sadzby sa menia,
teda po skončení fix-u alebo ak máš variabilnú tak aj každý mesiac je splátka hypo iná. A to preplatenie je len tak bajočko. Skôr by som sledovala možnosti, či je možné splatiť hypo predčasne bez poplatku, tj. ak prišporíš alebo zarobíš väčšie prachy.

A čo sa týka rekonštrukcie tak ehm ... ani stavbár nie som a podlahu položím sama, ale nie o tom som písala. To kúrenie je naozaj v závislosti od veľkosti domu. Iné náklady máš ked je dom 100m2 a iné ked je 300m2 a detto iné ceny sú ak chceš radiatori do izieb a iné ak chceš podlahové kúrenie a ešte mnoho iných variantov čo ty ako stavbár musíš vedieť predsa lepšie ako ja čo stavbár nie som.
Tak aj nad tym som rozmyslal ze by bol taky uver najlepsi co by som mohol predcasne spaltit lebo sa mi to urcite nebude chciet platit 10 rokov.a ked je fixacia na 10 rokov tak sa uz nemoze menit urokova sadzba nie?tak dom neni velky je tam nieco cez 100m2 a mam aj ja svoje nejake peniaze tak by som sa mal zmestit do tej sumy a do izieb chcem radiatory lebo zasa komplet podlahu rypat kvoli podlahovemu kureniu sa mi nechce.V dome je vsetko len to treba opravit nie komplet omietky takze financne to nebude az take narocne.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak to potom ti ostáva len normálny úver, pri takej výške hypo ani vysoký plat nepotrebuješ . Bude lepšie ak sa s priateľkou pôjdete popýtať do bánk. Ved aj ona bude mať príjem, môže byť spoludlžníkom.
A potom ti postačí fakt nižší príjem a nižšie odvody zo zamestnania.

A časom ak prišporíte, tak splatíš predčasne úver. Zvyčajne hypo sa dá splatiť max. 20% z istiny v jeden rok, a maximum bezplatných splátok je 5. V opačnom prípade, za to že chceš splatiť skôr platíš ešte pekne mastné poplatky.
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

Priatelka aj o tom uvazuje ze pojde ako spoludlznik ale ona ma zmluvu na 4h iba a to moc nema vysoky plat.A ked by som mal teoreticky fixaciu na 10 rokov tak mozem aj tak splatit predcasne ci to je az po ukonceni 10 rocnej fixacie(to by boli asi tie mastne pokuty)?A ak sa mozem spytat ake su hlavne otazky na co by som sa ,mal pytat aby som fakt na nieco nezabudol a potom nelutoval o par rokov ze som sa bezhlavo vrutil a zadlzil sa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ferri.222 Pozri príspevok
Priatelka aj o tom uvazuje ze pojde ako spoludlznik ale ona ma zmluvu na 4h iba a to moc nema vysoky plat.A ked by som mal teoreticky fixaciu na 10 rokov tak mozem aj tak splatit predcasne ci to je az po ukonceni 10 rocnej fixacie(to by boli asi tie mastne pokuty)?A ak sa mozem spytat ake su hlavne otazky na co by som sa ,mal pytat aby som fakt na nieco nezabudol a potom nelutoval o par rokov ze som sa bezhlavo vrutil a zadlzil sa.
Hm... známy teraz dostali hypo, on robil na 4 hodiny ale mal zmluvu na dobu určitú dokonca. Ona je SZCO, príjem nič moc ... a dostali hypo. Treba sa obrátiť priamo na banku, alebo na finančných poradcov.
Vziať obehať si banky, všetky. Vysvetliť situáciu ... povedať koľko chceš eur, vytlačia ti poväčšine ponuky, kde vidíš splátku, fixáciu.... Zadaj rovnaké požiadavky v každej banke, priprav si varianty ( napr. žiadateľ priateľka, ty spoludlžník, alebo spolužiadateľ, potom opačne a tak ) a na to sa pýtaj.
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

dakujem skusim sa poinformovat a uvidim ako to dopadne.A ak sa mozem spytat ty znamy v akej banke boli ked dostali hypoteku?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

v TB a to ona je tehotná a už majú dve deti
0 0
ferri.222 ferri.222

ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

tak bol som v TB a dost vysoky urok mi dali 5.55% a preplatim hypoteku o nejakych 4300€ a na roziel od OTP my dali 4.19% aj ked som mal iba s priatelkou minimalnu mzdu a preplatok je nejak 3400€ a ostatne banky co som bol a preplatenie je okolo 5-6 tisic €.Neviete my poradit ako sa pocita urok?nasiel som nejake vzorce no ale az taky matematik niesom.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Úrok sa počíta pomerne ťažko, lebo prvé roky splácaš v podstate len úrok a mizivá časť splátky ide do istiny. A každú hypo preplatí cca od 30% vyššie záleží od doby splatnosti.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať