Zavrieť

Porady

zamestnať ako brigádnika alebo???? prosíííííííííííím

prosím , vedel by mi niekto poradit ako zamestnať človeka, ktorý bude vykonávať prácu "na zavolanie"??? vzor: klient bude potrebovať službu , zavolám dotyčnému a on to vykoná..tč je nezamestnaný a neevidovaný ani na UP.mam ho zamestnať ako dohodára? a v zmluve by som potrebovala aj dodatok a o hmotnej zodpovednosti..nebude to problém? nikdy som nikoho ešte nezamestnávala .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    peronka Pozri príspevok
    prosím , vedel by mi niekto poradit ako zamestnať človeka, ktorý bude vykonávať prácu "na zavolanie"??? vzor: klient bude potrebovať službu , zavolám dotyčnému a on to vykoná..tč je nezamestnaný a neevidovaný ani na UP.mam ho zamestnať ako dohodára? a v zmluve by som potrebovala aj dodatok a o hmotnej zodpovednosti..nebude to problém? nikdy som nikoho ešte nezamestnávala .
    ZP nepozná pojem práca na zavolanie, buď ho zamestnáš na PZ na kratší PČ, alebo na dohodu o PracovnejČinnosti.

    peronka je offline (nepripojený) peronka

    peronka
    ďakujem veľmi pekne.a ja viem, dala som to tam ako príklad :-) a dajú sa niekde vzory zmlúv nájsť?alebo čo všetko by mala taká zmluva obsahovať? myslím , že by bolo lepšie dať ho ako dohodára..či?

    zamestnať ako brigádnika alebo???? prosíííííííííííím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.