Zavrieť

Porady

ešte raz rezerva na dovolenku

Ako mám postupovať pri tvorbe rezervy na dovolenku, keď počítame dovolenky nie priemerom ale tarifom. Príklad že HM 12000.- počet pr.dní 20
v tomto mesiaci odpracuje 15 dní a 5 dní má dovolenku. Jeho HM bude 9000.-Sk a náhrada za dovolenku bude činiť 3000,-Sk. Vôbec budem robiť rezervu na nevyčerpané dovolenky? ďakujem za odpovede.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

koalko
Ako mám postupovať pri tvorbe rezervy na dovolenku, keď počítame dovolenky nie priemerom ale tarifom. Príklad že HM 12000.- počet pr.dní 20
v tomto mesiaci odpracuje 15 dní a 5 dní má dovolenku. Jeho HM bude 9000.-Sk a náhrada za dovolenku bude činiť 3000,-Sk. Vôbec budem robiť rezervu na nevyčerpané dovolenky? ďakujem za odpovede.
Rezerva sa vytvára na nevyčerpanú dovolenku do 31.12.
U každého zamestnanca zistíš počet dní nevyčerpanej dovolenky a prenásobíš náhradou mzdy na 1 deň.
Ďalej k tomu treba vypočítať a vytvoriť rezervu na odvody poist.

Nemáš otázku zaradenú v správnej téme.
0 0
Jana G. Jana G.

Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

Rezervu vypočítaš: priemerka x počet dní dovolenky a túto čiastku prepočítaš ešte čiastkou na odvody t.j. 35,2% a výslednú čiastku zaúčtuješ 552/323 a v januári inter.dokladom rozpustíš rezervu 323/652.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Keď priemerku nemám z dôvodu dlhodobej PN, dám predpokladanú alebo tú poslednú?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

alex1
Keď priemerku nemám z dôvodu dlhodobej PN, dám predpokladanú alebo tú poslednú?
Daj predpokladanú v r.2006.
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Ale mi nerátame dovolenky priemerom. Takže naši pracovníci nemajú pri dovolenkách vyššie platy. Oni ich majú vždy rovnaké. Či sú v robote alebo na dovolenke. Aj tak vyrátať čo by som im vyplatila,keby mali dovolenku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

koalko
Ale mi nerátame dovolenky priemerom. Takže naši pracovníci nemajú pri dovolenkách vyššie platy. Oni ich majú vždy rovnaké. Či sú v robote alebo na dovolenke. Aj tak vyrátať čo by som im vyplatila,keby mali dovolenku?
Ako to je možné?, a čo ZP, ktorý to určuje.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A ráta sa priemer za posledný štvrťrok 2005, či predchádzajúci?
0 0
Roman1 Roman1

Roman1 je offline (nepripojený) Roman1

Pozri si § 134 Zákonníka práce.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Anonymka
A ráta sa priemer za posledný štvrťrok 2005, či predchádzajúci?
Zostatky dovoleniek si zistím po spracovaní mzdy za 12. mesiac a tak mám aj priemer za 4. štvrťrok.Rezervy rátam z tohto štvrťroku, ktorý platí pre 1. štvrťrok 2006 pre výpočet miezd.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Ja som doteraz pri tvorbe rezervz počítala dovolenky s priemerkou ktorá bola platná v 4. štvrťroku?! Teda správne je uzavrieť aj decembrové mzdy a použiť priemerku platnou v I.Q 2006? Je to niekde uvedené v nejakom zákone?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ďakujem Vám za odpovede. Keď si vytlačím zo mzdového programu, ono mi vypočíta hodnoty s priemerom na 1.štvrťok 2006 - len som si chcela overiť, či to tak má byť, lebo aj program sa môže míliť a to ma neospravedlní ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anonymka
Ďakujem Vám za odpovede. Keď si vytlačím zo mzdového programu, ono mi vypočíta hodnoty s priemerom na 1.štvrťok 2006 - len som si chcela overiť, či to tak má byť, lebo aj program sa môže míliť a to ma neospravedlní ...
Ak nedôveruješ softu, tak si zober výplatné pásky za posledný kvartál a kalkulačku a prepočítaj a skontroluj softíka.:p
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Magma
Ja som doteraz pri tvorbe rezervz počítala dovolenky s priemerkou ktorá bola platná v 4. štvrťroku?! Teda správne je uzavrieť aj decembrové mzdy a použiť priemerku platnou v I.Q 2006? Je to niekde uvedené v nejakom zákone?
Neviem, ci si to spravne pochopila, ale pri rezerve na nevycerpane dovolenky pouzijes priemerku za 4.quartal roku 2005 a tuto priemerku pouzivas aj v prvom quartali roku 2006 pri cerpani dovolenky zamestnanca. ako uz bolo uvedene Zakonnik prace §134
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Môžte mi niekto narýchlo napísať aká je výška odvodov v % za invalidného zamestnanca do zdravotnej a sociálnej poisťovne ??? Už som to na porade hľadala no akosi sa mi to nedarí nájsť.
Ďakujem, trápim sa s tou rezervou na dovolenku.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Už som zistila že zdravotné je 5% ale stále nemôžem násť to sociálne, tak ak niekto viete tak mi prosím poraďte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza
Už som zistila že zdravotné je 5% ale stále nemôžem násť to sociálne, tak ak niekto viete tak mi prosím poraďte.
Všetky odvody spolu do SP sú 25,2%.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Potrebujem radu. Mám zamestnankynu na rodicovskej dovolenke, ktorá jej konci 3.1.2006. k tomuto dátumu má aj výpoved a preplatime jej dovolenku z predchadzajuceho obdobia. Mam tvorit rezervu v r. 2005 aj na tuto nevycerpanu dovolenku? Ja myslim, ze nie, lebo nemala sancu si ju vycerpat v roku 2005, ked jej rodicovska konci 3.1.2006. Prosim poradte mi ....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Velettka
Potrebujem radu. Mám zamestnankynu na rodicovskej dovolenke, ktorá jej konci 3.1.2006. k tomuto dátumu má aj výpoved a preplatime jej dovolenku z predchadzajuceho obdobia. Mam tvorit rezervu v r. 2005 aj na tuto nevycerpanu dovolenku? Ja myslim, ze nie, lebo nemala sancu si ju vycerpat v roku 2005, ked jej rodicovska konci 3.1.2006. Prosim poradte mi ....
Zákon hovorí o rezervách na nevyčerpané dovolenky, toto je prípad nevyčerpanej dovolenky.
0 0
RENATAW RENATAW

RENATAW je offline (nepripojený) RENATAW

Chcela by som sa spýtať akým dovolenkovým priemerom zúčtovavám nevyčerpané dovolenky z roku 2005 v PU. 552/323
Počula som rôzne názory:
1. priemer zo IV.Q/2005
2. priemer z III.Q/2005 , pretože ak by sa dovolenky vyčerpali do konca roku 2005 boli by zúčtované s týmto priemerom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

RENATAW
Chcela by som sa spýtať akým dovolenkovým priemerom zúčtovavám nevyčerpané dovolenky z roku 2005 v PU. 552/323
Počula som rôzne názory:
1. priemer zo IV.Q/2005
2. priemer z III.Q/2005 , pretože ak by sa dovolenky vyčerpali do konca roku 2005 boli by zúčtované s týmto priemerom.
Prepočítavaš to priemerom za posledný kvartál 2005, ktorý je platný pre 1.Q 2006.
0 0
Načítať ďalšie