Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia bez DPH

Dobrý deň!

Z českej firmy mi vystavili faktúru na materiál bez DPH, ktoru si nechcem uplatniť v účtovníctve kvoli tomu, že materiál nepredávam ďalej. Je potrebné aj napriek tomu doplatiť DPH do ČR alebo SR?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    MaryPe Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Z českej firmy mi vystavili faktúru na materiál bez DPH, ktoru si nechcem uplatniť v účtovníctve kvoli tomu, že materiál nepredávam ďalej. Je potrebné aj napriek tomu doplatiť DPH do ČR alebo SR?
    Ďakujem za odpoveď.
    ak máš fakturu vystavenú na firmu , dodávka tovaru bude v súhrnnom výkaze , ktorý poda finančnému úradu český subjekt , a naše DU ta môžu vyzvat ako si tovar zdanil.
    Dnes je výmena informácií v rámci EU jednoduchá.
    Preto sa podávajú súhrnné výkazy.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    MaryPe Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Z českej firmy mi vystavili faktúru na materiál bez DPH, ktoru si nechcem uplatniť v účtovníctve kvoli tomu, že materiál nepredávam ďalej. Je potrebné aj napriek tomu doplatiť DPH do ČR alebo SR?
    Ďakujem za odpoveď.
    Ak materiál použijem na súkromné účely, FA by mala byť vystavená z českou DPH. Nemôžem FA zahodiť do koša. MAli by ste upozorniť dodavateľa, že nemá FA bez DPH.

    Ak FA príjmem ako ZO, som povinná samozdaniť, t.j odviesť DPh do ŠR SR v zmysle par. 69, pričo nárok na odpočítanie nemám, lebo nechcem predať ďalej, to už viete vy, prečo.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    MaryPe Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Z českej firmy mi vystavili faktúru na materiál bez DPH, ktoru si nechcem uplatniť v účtovníctve kvoli tomu, že materiál nepredávam ďalej. Je potrebné aj napriek tomu doplatiť DPH do ČR alebo SR?
    Ďakujem za odpoveď.
    Si platiteľ DPH?

    peba je offline (nepripojený) peba

    peba
    Mam podobnú otázku: keď som kupoval v hotovosti tovar v maďarsku bez ÁFA (DPH) s datumom 30.12.2011 a v decembri 2011 som zabudol zaučtovať v JU, lebo az teraz som ten doklad nasiel v aute.
    Viem dodatočne zaučtovať napr. s datumom 1.1.2012 s tým že zapíšem že došlo dňa 1.1.2012 alebo musím podať opravné daňové priznanie? Alebo to mam nechat a fakturu zahodit? Som platcom DPH. Cena tovaru 25860HUF. Jedná sa o súčiastky do firemného auta.
    Ďakujem za odpoveď.

    peba je offline (nepripojený) peba

    peba
    Poprosim o rýchlu odpoveď na moju predošlú otázku, lebo sa už blýži termin uzávierky DPH pre 1Q. Ďakujem.

    Faktúra zo zahraničia bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.