Zavrieť

Porady

súbory excel

ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    marjankaj Pozri príspevok
    Tú príponu môžeš zmeniť iba v exceli 2007 alebo 2010. Prípadne si stiahni konvertor. Nemôžeš čakať, že keď napríklad prepíšeš súbor *.xls na *.jpg tak si budeš pozerať obrázky. Musíš vymeniť aj obsah a nie iba obal
    Súhlasím s Janom, pripájam linku na bezplatný konvertor:

    Microsoft Office Compatibility Pack


    P.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ake subory to vlastne stahujes, ci otvaras, ked im musis menit koncovku na .xls???

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sattelitka Pozri príspevok
    ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
    Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?
    Tú príponu môžeš zmeniť iba v exceli 2007 alebo 2010. Prípadne si stiahni konvertor. Nemôžeš čakať, že keď napríklad prepíšeš súbor *.xls na *.jpg tak si budeš pozerať obrázky. Musíš vymeniť aj obsah a nie iba obal

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sattelitka Pozri príspevok
    ahoj všetci, mám v pc nainštalovaný program Microsoft Office Excel 2003, a neviem otvárať iné excelové súbory ktoré si chcem buď stiahnuť z netu, alebo prenesené cez USB, aj keď zmením príponu na .xls tak mi to neotvorí. Ale tie súbory čo mám už dávno v pc uložené sa normálne otvoria a majú tiež príponu .xls.
    Čo mám s tým robiť aby som to otvorila, treba nejaký program ešte stiahnuť, nejaký starší ?
    Aké sú to tie iné excelové súbory?? Akú majú koncovku. Treba napísať viac informácií, z uvedeného ti nevieme poradiť.

    sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

    sattelitka
    PaloPa Pozri príspevok
    Súhlasím s Janom, pripájam linku na bezplatný konvertor:

    Microsoft Office Compatibility Pack


    P.
    Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
    P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sattelitka Pozri príspevok
    Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
    P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc
    Ten konvertor slúži na to, aby si mohla v exceli 2003 otvoriť aj novšie súbory *.xlsx. Súbory z open office v tom neotvoríš.

    Novšie verzie excelu 2007 a 2010 vedia pracovať aj so starými súbormi *.xls.

    To číslo znamená rok, teda podľa toho zistíš, ktorá verzia je staršia.

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    sattelitka Pozri príspevok
    Ďakujem za rady. A ten konvertor otvorí bez problémov staršie verzie v novej a opačne?
    P.S. Tie súbory sú napr. s príponami .ods, .xls.,.xlsx, .orgCalc
    *.ods je formát tabulky z OpenOffice a MS Office ho asi neotvorí. (mohlo by pomôcť toto: ods plugin)
    Uživateľom OpenOffice (ktorý dokáže pracovať s väčšinou dokumentov vytvorených v MSO) odporúčam ukladať dokumenty vo formátoch .xls, .doc, .rtf kým sa situácia v MSO nezlepší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.