Zavrieť

Porady

prenájom nebytových priestorov

ahojte, mam problem....ako sro máme od súkromnej osoby /majitela/ prenajaté nebytové priestory, účtujeme to štvrťrocne /518/325/ a na konci roka mu vzdy vyplatím celu sumu /325/211/....minulý rok vsak neboli peniaze, tak si najom nevybral, ale ja ho uz mam v nakladoch....co s tym teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak máš nájom v nákladoc a nebolo to vyplatené, máš otvorený záväzok, čo ta trápi?

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Tamarka, a majiteľ si podáva z tohto dôvodu daňové priznanie? Ja mám tiež taký prípad, ale je tom suma 8000sk. Nie je tam nejaká hranica, že od akej sumy treba platiť dań z nájmu? Ď.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tamara
    ano, myslela som podmienku zaplatenia.....dakujem za radu
    Zákon o DP § 19:
    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    A keď mám 3000.- Sk z roku 2004, ktré neboli zaplatené a zaplatila som ich tento rok /2005/ spolu s nájomným za rok 2005, mení sa tým niečo? Ď.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    liba2
    Zákon o DP § 19:
    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
    takže z toho vyplýva, že si ten nájom do nákladov za r. 2005 nemôžem dať, keďže som ho FO nezaplatila.....a co s tym teraz, mam to uz účtované štvrťročne na 518, jednoducho to vyhodim??

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tamara
    takže z toho vyplýva, že si ten nájom do nákladov za r. 2005 nemôžem dať, keďže som ho FO nezaplatila.....a co s tym teraz, mam to uz účtované štvrťročne na 518, jednoducho to vyhodim??
    Ty to musíš nechať zaúčtované, sú to náklady týkajúce sa r.2005. Zohľadníš to len pri zostavovaní daň. priznania (pripočítat.položka).

    prenájom nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.