Zavrieť

Porady

Kvalifikovaný učitel v materskej skole?

Dobrý deň chcem sa spýtat mám ukoncené vzdelanie vysokoskolské 1. stupna - Pedagogika a vychovávatelstvo a vysokoskolské 2. stupna - Pedagogika. Ak by som chcela pracovat v materskej skole bola by som zaradená ako kvalifikovaný alebo ako nekvalifikovaný ucitel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Dobrý deň,v MŠ by ste bola nekvalifikovaná. Vyhláška 437/2009:

    http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Môžu prijať do MŠ absolventa Obchodnej akadémie, ako nekvalifikovaného učiteľa,
    s tým že si dorobí DPŠ alebo predškolskú pedagogiku ?
    Naposledy upravil pavlinka : 31.05.12 at 17:24

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    zdenka131 Pozri príspevok
    Dobrý deň,v MŠ by ste bola nekvalifikovaná. Vyhláška 437/2009:

    http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf

    Dávnejšie som počul, že to vraj nie je úplne jednoznačné. S takýmto vzdelaním ich niekde považovali za kvalifikovaných, inde nie.
    Odvolávali sa v zákone 437/2009 v Časti 1 na bod A/3, kde je uvedené:
    "v študijnom odbore pedagogika, špecializácia školská alebo predškolská pedagogika bez doplňujúceho pedagogického štúdia"
    Čiže ak to štúdium bolo zamerané na školskú pedagogiku, hoci sa to teraz vraj na diplom uvádza len ako Pedagogika, ale z dodatku k diplomu a z vysvedčenia je to zrejmé, tak sa vraj takéto vzdelanie uznáva.

    Ale tiež by som rád poznal presnú a jednoznačnú odpoveď na túto otázku od kompetentných úradníkov.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    pavlinka Pozri príspevok
    Môžu prijať do MŠ absolventa Obchodnej akadémie, ako nekvalifikovaného učiteľa,
    s tým že si dorobí DPŠ alebo predškolskú pedagogiku ?
    Dávnejšie som niečo pozeral na školskom portály a našiel som tam k tejto téme a k takejto podobnej otázke takúto odpoveď:
    Ak máte úplné stredoškolské vzdelanie, môžete pracovať ako učiteľka v MŠ, ale ste zaradená do 7. platovej triedy ako nekvalifikovaná. Pri prijímaní do pracovného pomeru zamestnávateľ uprednostňuje tých uchádzačov, ktorí majú ukončené pedagogické vzdelanie. Ak takých nemá, môže prijať do pracovného pomeru aj uchádzača bez potrebnej kvalifikácie, ale stanoví podmienku na doplnenie vzdelania.

    Kvalifikovaný učitel v materskej skole?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.